Powerslide czy Rollerblade?

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

fr.ashka
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 24, 2012 10:45
Jeżdżę od: 21 maja 1999

Powerslide czy Rollerblade?

Post autor: fr.ashka » czw maja 24, 2012 11:30

Cześć wszystkim forumowiczom,
Odzywam się, bo potrzebuję rady. Przeglądam to forum od miesiąca, bo chcę sobie kupić dobrej jakości rolki do jazdy po mieście (chodniki, ścieżki rowerowe, itp.), samej lub w niewielkiej grupie. Jeżdżę tak od 15 lat, ale dotąd miałam różne rolki firm X. Teraz chcę kupić konkret. Przeznaczam na to 600 zł. I znalazłam kilka modeli, które podobno są dobrej jakości, cenie i do tego podobają mi się estetycznie, mianowicie:

Rollerblade Spark 80, na które zwróciłam uwagę po przejrzeniu forum i przymierzeniu w sklepie
Powerslide Phuzion Pure - po sugestii pana w sklepie sportowym
Powerslide Phuzion 3 - po kolejnej sugestii pana w sklepie, że te są szybsze od poprzednich

Nie znam się na sprawach technicznych, ale chciałabym kupić rolki wygodne, porządne i pojeździć na nich kilka lat (bo nie jeżdżę ani jakoś bardzo często, ani regularnie).

Dziś znów weszłam na forum, aby ostatecznie (choć to nastąpi pewnie w sklepie po przymierzeniu Powerslide'ów, na których dostawę czekam) zdecydować, czy na pewno wezmę Powerslide Phuzion 3, bo już się serio nastawiam, że to będą one.

I właśnie, w większości postów czytam sugestie, aby kupować Rollerblade'y. Mało macie tu konkretnych informacji o PS.

Czy Panowie (bo Was posądzam o lepszą znajomość techniczną sprzętu ;) ) możecie mnie przekonać o wyższości jednych rolek nad drugimi? Dlaczego lepiej RB, a nie RS? Lub odwrotnie? :)

Będę bardzo wdzięczna za pomoc, bo przeglądaniem postów jestem już zmęczona, a nie mogę znaleźć jasnych odpowiedzi na moje pytanie (o wymienionych modelach PS prawie nic tutaj nie ma...) :)

frrr ;)

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Powerslide czy Rollerblade?

Post autor: Herb » pt maja 25, 2012 2:43

Dołóż 50zł i kup Spark 84 Woman.

Dlaczego Rollerblade Spark, a nie Powerslide?

-niższy balans, stopa jest najniżej nad ziemią jak się da przy danej konfiguracji kół. To daje lepszą kontrolę nad rolkami.
-lepsza konstrukcja buta: lepszy system wiązania, lepiej otulający stopę = lepsza kontrola nad rolkami.
-wyciagany but wewnętrzny - to jest szczególnie ważne jeżeli rolki mają służyć długo, bo można te buty wyprać gdy zachodzi potrzeba. Rolki Powerslide wyciąganych butów wewnętrznych nie mają, to jedna całość i przy częstej jeździe ciężko utrzymać ich higienę, trzeba kombinować ze sprayami do łyżew, spirytusem etc. a do wyczyszczenia buta RB wystarczy ciepła woda i proszek. Ja mam w rolkach, co prawda innego typu, wyciagane buty wewnętrzne i nie wyobrażam sobie jazdy w rolkach jednoczęściowych. Mimo mycia nóg przed jazdą, stosowania kremu przeciw poceniu się stóp, zmiany skarpet na czyste, po kilkudziesięciu godzinach jazdy z rolek zwyczajnie "jedzie" i aż nieprzyjemnie mi się robi na myśl że miałbym w takie rolki stopy wkładać. Wyciągam linery (buty wewnętrzne), wrzucam do pralki ze starymi ręcznikami (by lepiej wypełnić bęben), wyciągam pachnące proszkiem, a po wysuszeniu nie ma śladu po przykrym zapachu.

Teraz, dlaczego Spark 84, a nie 80:

-Spark 84 ma sztywniejszą, aluminiową syznę, która pozwala jechać szybciej
-posiada lepsze - większe i twardsze koła w zestawie, co także przekłada się dodatnio na prędkość.

Tak na koniec: jak kupisz te Powerslide, nie powinnaś być rozczarowana, bo to w gruncie rzeczy przyzwoite rolki, ale gdybyś spróbowała lepszych - w tym wypadku Spark 84, a potem jeździła w Phuzion, czegoś by Ci na pewno brakowało.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Powerslide czy Rollerblade?

Post autor: zico » pt maja 25, 2012 7:20

Do Rollerblade masz również cały czas bezproblemową dostępność części: ośki, hamulce, a nawet klamry czy inne części serwisowe.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

fr.ashka
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 24, 2012 10:45
Jeżdżę od: 21 maja 1999

Re: Powerslide czy Rollerblade?

Post autor: fr.ashka » pt maja 25, 2012 6:08

Ok, zostałam przekonana... Zamówione w zicoracing.com ;)

Dziękuję za pomoc :)

frrr ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”