Rollerblade Spark TR 80 W z 2012 dla laika???

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Kucowa
Posty: 2
Rejestracja: ndz lipca 01, 2012 2:59
Moje rolki: Rollerblade Spark TR 80 W
Jeżdżę od: 26 cze 2012

Rollerblade Spark TR 80 W z 2012 dla laika???

Post autor: Kucowa » ndz lipca 01, 2012 3:21

Witam wszystkich,
z góry przepraszam jeżeli wybrałam zły dział, naruszyłam forum ale zarejestrowałam się by uzyskać waszej fachowej porady.
Kupiłam rolki w/w w temacie model dla siebie i męski dla męża. ponieważ jest już po sezonie i sklepy miały braki w rozmiarach i modelach zdecydowałam się właśnie na te. ja jako "panna" śmigałam na swoich wysłużonych Bauerach (10-15 lat temu) ponieważ nie było takich informacji dostępnych jak teraz wyczyniałam na nich wszystko (skoki slalomy i inne wariactwa) teraz niestety nie mam tak dobrej techniki i chciałabym sobie poprzypominać "triki" i zrzucić kilka kilogramów. zastanawiam się jednak czy jest to możliwe... bauery miałam 72mm/78A a te maja kółka 80mm/82A łożyska 7 i aluminiową szynę (wersja męska i żeńska jest taka sama).
chciałabym się dowiedzieć do jakiego stylu są te rolki? czy są dobre technicznie? Wasze opinie co do tego modelu oraz co byście mi zaproponowali ewentualnie.. zmianę kółek może rolek na przyszły rok... i czy cena jaką dałam za nie była dobra?? zapłaciłam za nie 399 zł + zestaw ochraniaczy za 1 zł. oraz czy mój mąż sobie na nich poradzi, podkreślając że nigdy przenigdy nie jeździł ani na rolkach ani na łyżwach?? sprzedawca chciał sprzedać rolki więc jego opinia mało mnie interesowała - wypychał towar.. wiem że najpierw się pyta a potem kupuje.. ale ja strasznie chciałam sobie przypomnieć dzieciństwo :)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rollerblade Spark TR 80 W z 2012 dla laika???

Post autor: zico » ndz lipca 01, 2012 4:09

Kiedyś miałaś rolki ze sztywnej skorupy (Bauer).
Teraz też musisz takie mieć. Sparki sobie odpuść, bo po prostu wyrzucisz pieniądze - rolki będą się giąć na boki, to jest model do nauki jazdy i rekreacji.
W rolkach macie kółka LITE, o ile dla Ciebie jeszcze mogą starczyć, to o tyle mąż może je zajechać szybko, ile waży?

Minimum 600pln, Seba FRX i w górę - jeśli chcesz bawić się w "tricki".
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Kucowa
Posty: 2
Rejestracja: ndz lipca 01, 2012 2:59
Moje rolki: Rollerblade Spark TR 80 W
Jeżdżę od: 26 cze 2012

Re: Rollerblade Spark TR 80 W z 2012 dla laika???

Post autor: Kucowa » ndz lipca 01, 2012 9:14

no to ten rok sobie na nich poćwiczę i dojdę do wprawy bo przeplatanka spowodowała spotkanie z podłożem :) po prostu nauczę się jeździć od nowa :) nie wiem czy to moje odczucie czy też tak faktycznie ale te rolki są faktycznie tylko do jazdy do przodu dla wycieczek, bo szyna jest bardzo długa jak dla mnie, no chyba, że ta różnica 8mm między kołami na jakich jeździłam a tymi spowodowała u mnie ten dyskomfort .
mąż waży 97 kg na 185 wzrostu :) i jak na 2 dzień jazdy daje sobie rade z jazda do przodu :) założyliśmy sobie że codziennie 1,5-2 godzinki pojeździmy. zastanawiam się jak sprawdzić czy koła się zużyły czy tez nie , oraz kiedy powinno się zmieniać ich kolejność położenia oraz jak często się przy takiej częstotliwości powinniśmy je smarować ??
dziękuje za odpowiedź :)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rollerblade Spark TR 80 W z 2012 dla laika???

Post autor: zico » ndz lipca 01, 2012 9:18

Kółka mogą szybko się zużywać przy tej wadze... Będziecie widzieć, jak schodzi "opona" (uretan), szczególnie z pierwszego kółka. W zestawie macie książeczkę, na drugiej stronie z ikonkami macie rysuneczek jak zamieniać kółka - widok od spodu na kółka i kreseczki po ukosie.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”