Duża stopa i rolki do jazdy rekreacyjnej/fitness

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Pizarro
Posty: 1
Rejestracja: śr lipca 25, 2012 8:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Duża stopa i rolki do jazdy rekreacyjnej/fitness

Post autor: Pizarro » śr lipca 25, 2012 8:44

Witam serdecznie na forum !

Na wstępie chciałbym powiedzieć, że pare tematów odnośnie doboru sprzętu, jednak mimo wszystko cały czas mam mętlik w głowie. Chciałbym kupić rolki rekreacyjne/fitnessj tzn. do codziennego użytku na ulicy/chodniku. Mój wybór jest mocno ograniczony ze względu na duży rozmiar buta - 48 (32cm). Pierwsze pytanie dotyczy rozmiaru. W normalnych butach dość szerokich wkładka wewnętrzna ma 31.5 jednak z butach trochę węższych 32cm, jaki wobec tego powinien być rozmiar rolek? Czym tak naprawdę różnia się buty do jazdy fitness/rekreacyjnej? O swoje umiejętności się nie boję, ladnych parę lat temu jezdziłem na rolkach (jako dzieciak 15 letni miałem bauery), zimną jeżdzę na łyżwach.

Zależy mi na dość lekkich rolkach, żebym mógł przemierzać większe dystanse. Ze względu na problemy z kolanem, dobrze by było żeby trzymały stabilnie stope. Czy w przypadku rolek fitness/rekreacyjnych, są różnice w wysokości (chodzi o długość kostki)? Propozycje które upatrzyłem na allegro:

<nie podajemy linków>...07597.html
<nie podajemy linków>...13714.html
<nie podajemy linków>...07569.html

Generalnie z tych 3 najbardziej podobają mi się te ostatnie. Co wy na to? spełnią moje oczekiwania?

<nie podajemy linków>...C%C2%A0%3E tutaj link do wszystkich rolek pasujących do mojej stopy

Aha, bo to może być istotne waga to 90-105 kg, specjalnie podaję taki przedział bo zależy ona od pory roku :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”