5 X 84 czy 4 X 100 - co lepsze na długi dystans (fitness) ?

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

jerkol1
Posty: 35
Rejestracja: ndz czerwca 18, 2006 10:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk

5 X 84 czy 4 X 100 - co lepsze na długi dystans (fitness) ?

Post autor: jerkol1 » śr czerwca 28, 2006 3:56

Witam,

Zastanawiam się nad wymianą sprzętu na szybszy. Pytanie - czego szukać - czy 5 X 84 mm czy raczej 4 X 100 mm. Jeździć 'zawodowo' raczej nie zamierzam - raczej "przejażdzki" kilka razy w tygodniu po 2-3 godziny. Jakie są różnice pomiędzy tymi sprzętami?
Pozdrawiam
Jerzy

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1485
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » śr czerwca 28, 2006 7:04

Szukajcie, a znajdziecie 8)
http://www.zico-skating.com/forum/viewtopic.php?t=192
http://www.zico-skating.com/forum/viewtopic.php?t=15

PS
Też nie zamierzałem jeździć "zawodowo", ale prędkość wciąga, więc polecam 4x100. Wiek nie gra roli.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
dzosef
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 183
Rejestracja: sob sierpnia 13, 2005 10:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Zoppot
Kontakt:

Post autor: dzosef » śr czerwca 28, 2006 7:10

4x100 RULES:D

jerkol, gdzie jeździsz, nie chcesz się przyłączyc do wspólnych treningów?
PS. "kilka razy w tygodniu po 2-3 godziny" - toż to rzetelny trening:)

jerkol1
Posty: 35
Rejestracja: ndz czerwca 18, 2006 10:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk

Kółka

Post autor: jerkol1 » czw czerwca 29, 2006 8:02

PeterCave:
Dzięki za wskazanie postów. Pierwszy trochę w innych temacie, natomiast drugi, cóż, w zupełności rozwiewa moje wątpliwości. Myślę, że powoli dojdę do "setek", ale na razie (pierwszy sezon na rolkach) muszę popracować nad techniką jazdy, więc jeśli będę zmieniał do raczej na 84 (może się skuszę na płozy małysza).

Dzosef:
"przejażdzki" kilka razy w tygodniu po 2-3 godziny to są na razie moje plany. Na razie jeżdżę 2 razy w dni powszednie po 1,5 godziny późnym popołudniem. Poruszam się po Twoim terenie :wink: czyli ścieżką przy Kolibie (od parkingu do skrzyżowania ze ścieżką rowerową - ok. 600 metrów w jedną stronę). Łatwo mnie namierzyć ze względu na sprzęt który mam przed sobą - granatowy trójkołowy wózek z 11-miesięczną pociechą :lol: :lol: :lol: . Jeśli nie mam wózka, to śmigam nową ścieżką rowerową w Gdańsku przy Grunwaldzkiej - od McDonalda na skrzyżowaniu z Piastowską do skrzyżowania z Chopina (ok. 2,5 km w jedną stronę, dalej mi się nie chce, bo zaczyna się kostka).
W weekendy jeździmy całą rodziną w okolicach leśniczówki Borodziej (Spacerową do obwodnicy i tuż przez Geantem w prawo do lasu).

A więc na razie 3 razy w tygodniu po 1,5-2 godziny - to chyba też niezła zaprawa przed Maratonem.
Pozdrawiam
Jerzy

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » czw czerwca 29, 2006 9:06

Jurek a maraton też będziecie jechać całą rodziną z wózkiem?
Bardzo szybko przyzwyczajasz dziecko do prędkości!!!!!!!

jerkol1
Posty: 35
Rejestracja: ndz czerwca 18, 2006 10:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: jerkol1 » czw czerwca 29, 2006 1:26

Czemu nie, to by było dopiero zjawisko :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Chociaż z tą prędkością, to na razie niespecjalnie - a z wózkiem to już kompletna katastrofa (z wózkiem w 1,5 godziny 12 km; chyba niezmieściłbym się w normie czasu - 5 godzin :twisted: :twisted: :twisted: ). Wycieczki z młodą traktuję raczej jako trening siłowy (wbrew pozorom) niż aerobowy.
Pozdrawiam
Jerzy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”