Rolki "hokejowe" czy "rekreacyjne"??

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
sanczol
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 216
Rejestracja: śr czerwca 14, 2006 7:18
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: capital

Post autor: sanczol » śr września 06, 2006 9:33

makar w Decatlonie w Markach dostaniesz Mission'y i PF4 za 300 :!: :!:
Rozmiar napewno 42 i moze jeszcze jakis, generalnie to rezygnuja z dzialu rolkarstwa hokejowego

pozdro
rolki: Mission Helium 500
gg 5264245

Awatar użytkownika
makar
Posty: 12
Rejestracja: śr sierpnia 16, 2006 1:27
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: makar » czw września 07, 2006 8:50

sanczol pisze:makar w Decatlonie w Markach dostaniesz Mission'y i PF4 za 300 :!: :!:
Rozmiar napewno 42 i moze jeszcze jakis, generalnie to rezygnuja z dzialu rolkarstwa hokejowego
Niestety nieco za późno. Rolki opłacone, przesyłka będzie niebawem. Ale dziękuję za informację - moze brata namówię na kupno.

Awatar użytkownika
sanczol
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 216
Rejestracja: śr czerwca 14, 2006 7:18
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: capital

Post autor: sanczol » pn września 25, 2006 1:38

Zastanawia mnie jak sie spisuja chokejowki do jazdy w miescie?
Czy takie rolki wogole maja sens poza placem do gry?
Wezmy jako przyklad Mission'y i PF4 ^PF2.
rolki: Mission Helium 500
gg 5264245

Awatar użytkownika
Slawek
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pt września 16, 2005 9:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Służewiec
Kontakt:

Post autor: Slawek » pn września 25, 2006 1:46

Z tego co mozna zaobserwowac na Polu Mok, Szczesliwicach czy na Masie Krytycznej wiele osob jezdzi w nich tylko po miescie, nie myslac wcale o grze w hokeja, wiec chyba sens maja..... Do jazdy figurowej tez sie zreszta nadaja :)

Slawek
> http://www.janarolki.pl <

Awatar użytkownika
sanczol
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 216
Rejestracja: śr czerwca 14, 2006 7:18
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: capital

Post autor: sanczol » wt września 26, 2006 7:39

Dobra kupiłem dzisiaj mission'y http://sklephokejowy.com/projector.php? ... 1152002390 i jestem bardzo zadowolony.
Sa zwrotne i masywne (wygladaja na niezniszczalne) a jednoczesnie stosunkowo lekkie.
Na miescie spisuja sie wysmienicie, pelna kontrola. Z czystym sumieniem polecam.
ps. Co ciekawe przecenione z 580 na 300 udalo mi sie wytargowac do 218 :D i to w Decathlon'ie...

pozdrawiam
rolki: Mission Helium 500
gg 5264245

Awatar użytkownika
bacha
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 198
Rejestracja: pn lipca 17, 2006 3:03
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Ochota

Post autor: bacha » wt września 26, 2006 8:18

sanczol pisze:Dobra kupiłem dzisiaj mission'y http://sklephokejowy.com/projector.php? ... 1152002390 i jestem bardzo zadowolony.
Sa zwrotne i masywne (wygladaja na niezniszczalne) a jednoczesnie stosunkowo lekkie.
Na miescie spisuja sie wysmienicie, pelna kontrola. Z czystym sumieniem polecam.
ps. Co ciekawe przecenione z 580 na 300 udalo mi sie wytargowac do 218 :D i to w Decathlon'ie...

pozdrawiam
No to teraz Sanczol porządne ochraniacze na nadgarstki koniecznie

Awatar użytkownika
Inso
Ścigant 4x110mm
Posty: 365
Rejestracja: czw czerwca 15, 2006 6:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Inso » śr września 27, 2006 8:40

bacha pisze:
sanczol pisze:Dobra kupiłem dzisiaj mission'y http://sklephokejowy.com/projector.php? ... 1152002390 i jestem bardzo zadowolony.
Sa zwrotne i masywne (wygladaja na niezniszczalne) a jednoczesnie stosunkowo lekkie.
Na miescie spisuja sie wysmienicie, pelna kontrola. Z czystym sumieniem polecam.
ps. Co ciekawe przecenione z 580 na 300 udalo mi sie wytargowac do 218 :D i to w Decathlon'ie...

pozdrawiam
No to teraz Sanczol porządne ochraniacze na nadgarstki koniecznie
I kask obowiązkowo.
Obrazek

Awatar użytkownika
sanczol
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 216
Rejestracja: śr czerwca 14, 2006 7:18
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: capital

Post autor: sanczol » śr września 27, 2006 12:26

Bacha pisze: No to teraz Sanczol porządne ochraniacze na nadgarstki koniecznie
Juz sprawilem sobie nowe ochraniacze, trzymaja sztywno nadgarstek.

Jesli chodzi o jazde z kompletem ochraniaczy, mam w tej sprawie mieszane uczucia.
Stawiajac pierwsze kroki na rolkach dawaly one wieksze poczucie bezpieczenstwa a co za tym idzie wieksza pewnosc siebie. Jednak z czasem staly sie ona rownie zbedne a wrecz uciazliwe jak hamulec montowany fabrycznie w rolkach.
Wychodze z zalozenia ze jazda powinna sprawiac maksimum frajdy a swoboda ruchow powinna byc niczym nieograniczona(wplywa to także na szybkosc reakcji). Wedlug mnie ochraniacze na kolana i lokcie okazaly sie malo przydatne przy mojej jezdzie.
Jezdzac przez ponad miesiac i zaliczajac wiele czesto groznie wygladajacych upadkow, ochraniacze pozostaly nienaruszone, cala sila uderzenia zostala zamortyzowana przez rece z zabezpieczonymi nadgarstkami, lub tez w skrajnych przypadkach pozostaly mi slady na plecach czemu zadne standardowe ochraniacze nie byly by w stanie zapobiec (chyba ze mowimy o zestawie do np. Down Hill).

Jedyny element ochrony jakis sprawdzil sie do tej pory to wlasnie ochraniacze dloni i nadgarstkow z ktorych bardzo czesto kozystam, takze jako srodek prewencyjny wiedzac ze zaraz moge zaliczyc glebe.

Kask to zdecydowanie bardzo wazny element szczegolnie gdy ktos czuje sie juz pewniej na rolkach i jego dalsza jazda jest zdecydowanie bardziej ryzykowna i odwazna niz na poczatku, wtedy jest bardziej narazony na urazy glowy (wieksze predkosci, atakowanie trudnych tras).
Jednak nie zamierzam w nim jezdzic z tej samej przyczyny co w ochraniaczach, po prostu ograniczaja mi ruchy glowy (gora-dol), kiedy rozeznac się w nawierzchni jaka zaraz bede chcial przejachac, wyboje), także jestem po prostu do niego nie przyzwyczajony co diametralnie psuje wygode i przyjemnosc z jazdy.

Dlatego moi Mili pozostane jedynie przy ochraniaczach na nadgarstki, biorac na siebie odpowiedzialnosc za wszelkie tego ewentualne konsekwencje :twisted: (mam na mysli jazde po miescie)
Swoja droga nikogo do tego nie namawiam (wrecz odradzam), a taka decyzje traktuje jako moj indywidialny wybor 8)

ps. wybazcie tasiemcowata wypowiedz :wink:

pozdrawiam
rolki: Mission Helium 500
gg 5264245

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » śr września 27, 2006 2:12

Twój wybór, sam wiesz, że ryzykujesz, ale to Twoja indywidualna sprawa, nikt Cię przecież nie będzie zmuszał do jazdy w kasku. :D

Awatar użytkownika
makar
Posty: 12
Rejestracja: śr sierpnia 16, 2006 1:27
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: makar » pt października 06, 2006 4:01

Moje missiony spisują się znakomicie. Nie mam zastrzeżeń. Jeździ się szybko i są bardzo zwrotne i względnie wygodne.

A jeżeli chodzi o jazdę w ochraniaczach to po miesiącu jeżdżenia na rolkach uważałem podobnie jak Sanczol. Ale juz po kilku wywrotkach zacząłem zakładać ochraniacze prawie zawsze. (chyba ze jadę do sklepu na 3 minuty). Szczególnie do hokeja. Stawiam tezę, że im lepiej i dłużej jeździsz na rolkach tym bardziej chętnie wkładasz ochraniacze, bo wiesz, że mogą pomóc.
Sam jeżdżę już ładne 10 lat na rolkach, naprawdę, rzadko kiedy mam wywrotkę. W zasadzie tylko na hokeju. Ale jak juz się wywrócę to cieszę się że zdarł mi się kolejny fragment plastiku a nie skóry...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”