Rollerblade CROSSFIRE/IGNITER/IGNITER XT

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

guja
Posty: 31
Rejestracja: sob marca 22, 2014 9:07
Jeżdżę od: 02 sty 2006

Re: Rollerblade CROSSFIRE/IGNITER/IGNITER XT

Post autor: guja » śr czerwca 18, 2014 10:49

dziękuje za miłe słowa ;)
dziś po dłuższej przerwie 18.9km przy prędkości średniej 22.7 km/h , gdy staram się przycisnąć szybciej to rolki staja się mocno niestabilne , pewnie to kwestia mojej techniki która jest raczej słaba aczkolwiek mogą to też być buty :|

wracając do tematu na niski but to raczej za wcześnie gdyż nie miałem nigdy takich na nogach i nie zaryzykuje zakupu, zamiast tego udało mi się upolować leżaki magazynowe RB crossfire 360 na 90mm w cenie zestawu kółek z łożyskami.
Jak tylko się na nich przejadę to zdam relacje czy przyniosło to jakieś efekty.

guja
Posty: 31
Rejestracja: sob marca 22, 2014 9:07
Jeżdżę od: 02 sty 2006

Re: Rollerblade CROSSFIRE/IGNITER/IGNITER XT

Post autor: guja » sob czerwca 21, 2014 9:34

Panowie pytanie. Mierzylem buta crossfire 27.5 oraz 28 cm oba pasuja. Pomijajac rozmiar oba buty maja innej dlugosci szyne . w ktora lepiej celowac ? Odczuje w ogole roznice jako amator jazdy ?

Awatar użytkownika
_blues_
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 136
Rejestracja: pn lipca 08, 2013 7:16
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rollerblade CROSSFIRE/IGNITER/IGNITER XT

Post autor: _blues_ » sob czerwca 21, 2014 1:08

Nie, oba nie mogą pasować :)
To znaczy, że źle mierzysz. Albo buty mają błędnie metki przyczepione.

Jeżeli oba "pasują" to bierz mniejszy. Na szynę teraz nie zwracaj uwagi, to element wymienny. But już taki nie jest.

guja
Posty: 31
Rejestracja: sob marca 22, 2014 9:07
Jeżdżę od: 02 sty 2006

Re: Rollerblade CROSSFIRE/IGNITER/IGNITER XT

Post autor: guja » wt lipca 01, 2014 10:28

Witam po dłuższej przerwie. Udało mi się zakupić nowe rolki Crossfire 90mm ale model 2010 z zapięciem na linki i teraz mam pytania.

Czy ja nie potrafię odpowiednio wyregulować tego zapięcia czy to jest beznadziejny but ? Mianowicie albo czuje ucisk w stopie albo czuje jak pracuje mi noga. Dodatkowo albo ten but nie trzyma koski albo odnoszę takie wrażanie poprzez ten pseudo amortyzator. Może powinienem spróbować grubszych skarpet ? Dziwi mnie też to że sam liner jest bardzo miekki w stosunku do sparka. Rozmiar buta dobrałem na styk czyli 42.5 - 27.5 cm .

Z samej przesiadki na 90mm mam same plusy. Udało mi się przejechać 28km w niewiele ponad godzinę także prędkość wzrosły jak i sam komfort jazdy poza w/w problemami z zapięciem . Jak pogoda pozwoli to w tym tygodniu spróbuje przejechać równe 42 km .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”