rolki rollerblade RB 80'15

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

rubicon
Posty: 11
Rejestracja: śr sierpnia 06, 2014 8:14
Moje rolki: RB80'15Storm
Jeżdżę od: 01 lip 2014

rolki rollerblade RB 80'15

Post autor: rubicon » wt kwietnia 07, 2015 5:55

-witam,mam pytanie w zeszłym roku kupiłem sobie używane rolki K2 na kółkach 76,przez kilka miesięcy śmigałem do 30km dziennie w miarę wolnego czasu,w tym roku postanowiłem kupić sobie nówki kupiłem rollerblade rb80'15 wyszedłem na rolki a ja nie umie się poruszać,wypieprzyłem się kilka razy,skorupa jakaś sztywna,nie mogę zrobić na nich prostych ewolucji,co jest grane,może ktoś powie mi co mam zrobić?

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: rolki rollerblade RB 80'15

Post autor: Pinnhead » śr kwietnia 08, 2015 8:57

Napisałeś w dziale fitness and speed więc zakładam, że do takiego typu jazdy sobie je kupiłeś. Natomiast to są rolki do slalomu i freeride. Muszą być sztywne, wytrzymałe i zwrotne a nie lekkie, szybkie i stabilne jak to się ma w fitnessówkach. Nie znaczy to oczywiście, że na nich nie można robić kilometrów, nie zostały do tego stworzone ale da się, tylko trzeba poświęcić trochę czasu żeby się nauczyć na nich jeździć. Aczkolwiek dobre fitnessy i tak będą lepsze do zjadania kilometrów. To trochę tak jak byś kupił samochód do driftów i dziwił się, że jest kiepski na wycieczki po kraju.
No ale tak jak wspominałem wcześniej, da się, tylko trzeba trochę popracować żeby się przestawić a jeśli jeździsz po terenach zurbanizowanych, po opanowaniu elementów freeride, mogą być źródłem niezłej frajdy.

Poza tym pewnie masz różnicę około centymetra na średnicy koła a to zwykle powoduje wrażenie jak byś się uczył od nowa jeździć ;) W dodatku koła są nowe więc lepiej się toczą niż stare, zjechane.
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

rubicon
Posty: 11
Rejestracja: śr sierpnia 06, 2014 8:14
Moje rolki: RB80'15Storm
Jeżdżę od: 01 lip 2014

Re: rolki rollerblade RB 80'15

Post autor: rubicon » śr kwietnia 08, 2015 11:01

-dzięki za odpowiedz,umieściłem w tym dziale,a kupiłem je z myślą o połykaniu km i o jeżdzie miejskiej,tak mi doradzono,tak jak pisałem rolki K2 nie miały tak sztywnej skorupy łatwiej jeżdziło mi się po mieście,przeplatanka,podskoki,omijanie przeszkód,natomiast w RB 80 wszystkie te proste elementy,tak mi nie wychodzą,co mnie bardzo zdziwiło i zaskoczyło jak się parę razy wypieprzyłem,jak lekko się wyprostuję to ciężar przenosi się na tylne kółka i robi się nie ciekawie,jak dobrze zapnę klamry to nie jest łatwo rozłożyć ciężar, bo mnie trzyma skorupa nie jest podatna, takie mam odczucia co do tych rolek.A co do prędkości to na K2 jeżdziło mi się szybciej,chociaż były mniejsze kółka.

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: rolki rollerblade RB 80'15

Post autor: Pinnhead » śr kwietnia 08, 2015 1:25

Kwestia przestawienia się. Zwykle zajmuje to kilka godzin jazdy. Pewne rzeczy dłużej, inne krócej. Wszystko zależy od twoich zdolności do adaptacji. Co do prędkości to nie wiem. Musiałbym chyba zobaczyć jak jeździsz. Aczkolwiek ja w swoich rolkach miejskich też nie rozwinę takich prędkości, jak na fitnessach czy speedach, bo są za sztywne i zbyt ciężkie na to. Za to mogę w nich poskakać czy jeździć po schodach bez strachu, że się połamią.

Możesz spróbować tricku z rolek agresywnych, mianowicie jeździć z poluźnioną lub rozpiętą cholewką. Będziesz mieć większą swobodę ruchu, mniejszą stabilizację i możliwość obcierania nogi na większych dystansach. Tylko stopę i piętę trzeba porządnie zapiąć. Jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz.
Co do prostowania się na rolkach to lepiej tego nie robić :eye: zwłaszcza jak się nie ma jeszcze na nich pewności ruchów ;)
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

rubicon
Posty: 11
Rejestracja: śr sierpnia 06, 2014 8:14
Moje rolki: RB80'15Storm
Jeżdżę od: 01 lip 2014

Re: rolki rollerblade RB 80'15

Post autor: rubicon » śr kwietnia 08, 2015 2:40

-co do spędzonych godzin na rolkach RB 80'15 to po zmianie przejechałem ok. 5 h,ale zakładając je-no teraz to poszaleje jak mam nówki-,oczywiście nie poddaje się i nie rezygnuje z rolek,może poszukam kogoś z Kielc,bo tu mieszkam,parę lekcji i będzie lepiej tak myślę.A w ogóle te rolki jakiej są klasy ? zapłaciłem 700 zł.

Piotrek1986
Posty: 37
Rejestracja: śr marca 26, 2014 2:01
Moje rolki: Bont Jet 100/Twister 80

Re: rolki rollerblade RB 80'15

Post autor: Piotrek1986 » śr kwietnia 08, 2015 2:48

Dziwny motyw, ja z przejściu miękkich fitnesów na skorupę (Twistery) czułem się jak ryba w wodzie i od razu polepszył się komfort, szybkość i koordynacja. Skorupa jak najbardziej nadaje się na fitness połączony z freeridem. Jak masz problem z balansem to jeszcze sporo nauki i treningów przed Tobą. Bez treningów nie będzie rezultatów rób swoje na nowych i zobaczysz, że to tylko kwestia czasu jak poczujesz power. Do tego nigdy nie szaleje się na nowych butach bo wiadomo, że każdy nowy but daje inne odczucia i gleby są na porządku dziennym. Nie wierzę, że na nowych kółkach masz gorszą prędkość to praktycznie nie możliwe, po prostu nie możesz się przestawić. Pozostaje tylko trenować, trenować, trenować. Nic samo nie przyjdzie.

Podaj dokładną nazwę bo nie ma rolek Rollerblade RB 80??? Twister, Storm, Imperial albo coś w tym stylu

rubicon
Posty: 11
Rejestracja: śr sierpnia 06, 2014 8:14
Moje rolki: RB80'15Storm
Jeżdżę od: 01 lip 2014

Re: rolki rollerblade RB 80'15

Post autor: rubicon » śr kwietnia 08, 2015 3:31

- Rollerblade RB 80'model 2015r. Storm,wiem ,że trening czyni mistrza to moja zasada.

Piotrek1986
Posty: 37
Rejestracja: śr marca 26, 2014 2:01
Moje rolki: Bont Jet 100/Twister 80

Re: rolki rollerblade RB 80'15

Post autor: Piotrek1986 » śr kwietnia 08, 2015 4:09

No to całkiem spoko model, kółka trochę słabsze ale ogólnie nic tylko trenować i cieszyć się z jazdy :)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: rolki rollerblade RB 80'15

Post autor: zico » śr kwietnia 08, 2015 6:48

Jaki masz rozmiar rolek i jaki masz wzrost?
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

rubicon
Posty: 11
Rejestracja: śr sierpnia 06, 2014 8:14
Moje rolki: RB80'15Storm
Jeżdżę od: 01 lip 2014

Re: rolki rollerblade RB 80'15

Post autor: rubicon » śr kwietnia 08, 2015 8:56

-mój wzrost 172,waga 80 kg,rozmiar rolek 40,5,zaznaczam jestem wysportowany,jestem instruktorem sportu.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: rolki rollerblade RB 80'15

Post autor: zico » śr kwietnia 08, 2015 10:16

Porównaj długość szyny, pewno jak słusznie już wcześniej zauważyli koledzy w RB 80 masz krótszą szyną (liczy się odległość punktu podparcia kółka pierwszego do czwartego lub od pierwszej ośki do ostatniej, jak kto woli) i przez to Tobie ucieka rolka, co finalnie daję wywrotkę.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

rubicon
Posty: 11
Rejestracja: śr sierpnia 06, 2014 8:14
Moje rolki: RB80'15Storm
Jeżdżę od: 01 lip 2014

Re: rolki rollerblade RB 80'15

Post autor: rubicon » pt kwietnia 10, 2015 2:45

-ale jaka powinna być długość szyny przy moim rozmiarze buta,żeby było ok.od środka ośki 1 do 4 jest 250mm.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: rolki rollerblade RB 80'15

Post autor: zico » pt kwietnia 10, 2015 3:44

Ta w zupełności wystarczy, jednak pytanie brzmiało inaczej: porównać długość szyn. W Stormach wiem, ile jest, ale nie wiadomo ile ma szyna K2. Na 100% jest dłuższa (dłuższe podparcie) i przez to Tobie się lepiej trzyma równowagę.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

rubicon
Posty: 11
Rejestracja: śr sierpnia 06, 2014 8:14
Moje rolki: RB80'15Storm
Jeżdżę od: 01 lip 2014

Re: rolki rollerblade RB 80'15

Post autor: rubicon » pt kwietnia 10, 2015 8:15

-zmierzyłem rolki K2 jest różnica 1cm tzn 260mm od środka 1ośki do 4 ośki,czy to jest ta przyczyna,czy sztywność skorupy też odgrywa dużą rolę i kwestia przyzwyczajenia do tamtych rolek ?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: rolki rollerblade RB 80'15

Post autor: zico » pt kwietnia 10, 2015 10:17

Długość szyny daje Tobie większą stabilność w tym przypadku. But z kolei jest lepszy, jeśli jest sztywniejszy.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”