Minister Dorn też jeździ na rolkach

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
art
Czterokółkowiec
Posty: 57
Rejestracja: wt sierpnia 08, 2006 10:44
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa Włochy

Minister Dorn też jeździ na rolkach

Post autor: art » śr października 04, 2006 3:31

Znalazłem dzisiaj w wiadomościach na WP następujący artykuł:

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html? ... 967954.652

Dorn na wrotkach walczy z przestępczością nieletnich
IAR 12:20

Wicepremier, minister spraw wewnętrznych i administracji Ludwik Dorn jeździł na wrotkach w warszawskim skateparku
(fot. PAP / Jacek Turczyk)

Minister spraw wewnętrznych Ludwik Dorn namawiał władze samorządowe do inwestowania w obiekty sportowe na warszawskim wrotkowisku "Jutrzenka", jedynym takim miejscu w stolicy. Zdaniem ministra rozbudowa takich miejsc, gdzie młodzież może uprawiać popularne sporty ekstremalne, to szansa na odciągnięcie młodych ludzi od przestępstw. W MSWiA odbywa się właśnie konferencja na temat zapobiegania przestępczości wśród nieletnich.

Przy okazji konferencji, na wrotkowisku "Jutrzenka" minister objawił swa nieznaną twarz - zapalonego wrotkarza. Dorn powiedział, że na ogół jeździ wieczorami, a czasami zdarza mu się nawet jeździć po dziedzińcu ministerstwa. Przyznał się do słabej techniki. Mali wrotkarze byli dla stylu jazdy ministra łaskawi, brali poprawkę na jego niewielki staż. Mówili, że gdyby robił to tak często, jak oni to "fikałby już kozły i byłby z niego doby jeździec".

Wprawdzie przestępczość spada, to rośnie wśród nieletnich. Ze statystyk wynika, że jeszcze w zeszłym roku nieletni popełniali nieco ponad 5 % ogólnej liczby przestępstw, gdy w pierwszym półroczu tego roku to już 6,6 %.

Ministerstwo sprawiedliwości proponuje zaostrzenia kar za niektóre przestępstwa popełniane przez młodzież. Natomiast resort spraw wewnętrznych razem z innymi resortami ma wdrażać program zapobiegania przestępczości.

Minister Dorn w swoim przemówieniu na wrotkowisku powołał się na wywiady socjologów i psychologów z zatrzymanymi kilka lata temu na Śląsku pseudokibicami. Jak się okazało wielu z nich to osoby, których nie było stać na uprawianie sportu w lokalnych klubach sportowych. Słowa ministra pośrednio potwierdzają dzieci korzystające z obiektów sportowych, choć nawet na nich nie zawsze jest bezpiecznie. (js)


Może by tak zaprosić Pana Ministra na Szczęśliwice? :)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Minister Dorn też jeździ na rolkach

Post autor: zico » śr października 04, 2006 3:41

art pisze: Może by tak zaprosić Pana Ministra na Szczęśliwice? :)
I na forum :)

Podobny wątek w dziale "czas wolny".
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
McGregor
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 131
Rejestracja: śr lipca 12, 2006 7:25
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Zacisze

Post autor: McGregor » czw października 05, 2006 1:27

Proponuje aby wspolnie cos do Pana Ministra skrobnac - na jakims "papierze firmowym" :)
#######################

McGregor '73

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » czw października 05, 2006 8:54

Pan Dorn miał już nawet poważną kontuzje po upadku na rolkach, ale jak widze nie zniechęcił sie :D Rzeczywiście możnaby zaprosić na forum :D My działamy swoimi drogami i jesteśmy blisko, może uda się zyskac poparcie dla różnych inicjatyw...

Awatar użytkownika
stopczyk98
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 109
Rejestracja: wt sierpnia 15, 2006 10:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: WARSZAWA

dorn

Post autor: stopczyk98 » pt października 27, 2006 12:07

Cel uświęca śrdoki. Moim skromnym zdaniem trzeba koniecznie skontaktować się z ministrem. Jest przecież rolkowcem tak jak i my i z pewnością ma te same problemy co my skoro trenuje na dziedzińcu. A zimą to co - w garażu będzie jeździł? Ja chętnie porozmawiałbym z ministrem.
Well I'm a skater, yes I am

Obrazek

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: dorn

Post autor: zico » pt października 27, 2006 9:29

stopczyk98 pisze:Cel uświęca śrdoki. Moim skromnym zdaniem trzeba koniecznie skontaktować się z ministrem. Jest przecież rolkowcem tak jak i my i z pewnością ma te same problemy co my skoro trenuje na dziedzińcu. A zimą to co - w garażu będzie jeździł? Ja chętnie porozmawiałbym z ministrem.
Najlepiej żeby to wyszło z jakiegoś klubu lub stowarzyszenia - minister lepiej na to będzie patrzeć. Pewno, że można spróbować w pojedynkę, może się uda...
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » pt października 27, 2006 11:22

Uważam podobnie jak Zico - samemu może byc ciężko...My póki co nie mamy zarejestrowanego stowarzyszenia, więc musimy się trochę wstrzymać...

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » sob października 28, 2006 7:32

WFH pisze:Uważam podobnie jak Zico - samemu może byc ciężko...My póki co nie mamy zarejestrowanego stowarzyszenia, więc musimy się trochę wstrzymać...
Ale jak będzie, to z grubej rury ;)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Krzysztof » sob października 28, 2006 10:08

Ale jak będzie, to pierwszy krok - LUSTRACJA :( a potem ewentualne spotkanie :D

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » sob października 28, 2006 1:26

Krzysztof pisze:Ale jak będzie, to pierwszy krok - LUSTRACJA :( a potem ewentualne spotkanie :D
Ja się nie mam czego obawiać, mysle, że inni też, więc może być i lustracja :lol:

Awatar użytkownika
stopczyk98
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 109
Rejestracja: wt sierpnia 15, 2006 10:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: WARSZAWA

dorn

Post autor: stopczyk98 » sob października 28, 2006 2:09

Może czasami trzeba posłuchać aktywnych działaczy, w końcu są bardziej zaprawieni w bojach ale np. „zorganizowane działania” na temat dopuszczenia rolkarzy w Maratonie Warszawskim trwają od dawna i nic. Dla przypomnienia zacytuję wypowiedź Zico sprzed 2 lat.

Wysłany: Sro Wrz 08, 2004 18:34 Temat postu:

No i nic nie ruszę - temat zamknięty, nic się nie da zrobić. Jedynym pocieszeniem jest fakt, że jestem umówiony po maratonie na rozmowę na temat maratonu 2005 na rolkach z pełnymi kategoriami.


Z mojego rozeznania wynika że organizatorzy MW niedopuszczenie rolkarzy argumentują m.in. koniecznością dłuższego wyłączenia trasy z ruchu samochodowego. A kto odpowiada za policję? ROLKARZ DORN!
Stowarzyszenia w Warszawie nie ma i nie wiadomo kiedy będzie. A szkoda. Działacze z PZSW słabo działają, bo nawet nic o naszym dzikim uczestnictwie w Maratonie Warszawskim nie wiedzieli i nie chwalili się działaniami lobbującymi, a komentarze po imprezie w Łomży mówią same za siebie. Organizatorzy Biegu Niepodległości w Warszawie, ci sami, którzy zarządzają Wrotkowiskiem na Jutrzence oficjalnie napisali „Udziału rolarzy w biegu nie przewiduje się”. Dlaczego? Bo pewnie nikt nie pogadał z nimi. W Toruniu niby zapraszają rolkarzy, ale nie wiadomo do końca co z Bezbrukiem? W Poznaniu też do końca nie było wiadomo.
Trzeba działać, zarówno lokalnie jak i globalnie. Jasne że do ministra nie można iść na PARTYZANTA tylko trzeba się przygotować i przemyśleć strategię, co będzie się chciało osiągnąć, a może coś będzie można zaoferować w druga stronę. Policja prowadzi przecież mnóstwo akcji na temat promowania bezpieczeństwa.
Wczoraj na masie trochę rozmawiałem z policjantami z drogówki. Był tam tez taki Pan który dużo komentuje w telewizji na temat wypadków i bezpieczeństwa i otwarcie przyznał że kwestie prawne rolkarzy na ulicach są nie rozwiązane (traktować jak pieszych czy jak rowerzystów, jeździć po lewej czy po prawej stronie jezdni). Czy ktoś oficjalnie zgłaszał ustawodawcom konieczność uregulowania kwestii rolkarzy i ich praw?

Ale się wypisałem. Wkurzony jestem bo zima idzie i kończy się perspektywa jazdy na rolkach.
Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję że Zico nie obrazi się za cytat sprzed 2 lat. W końcu próbował.
:x 8)
Well I'm a skater, yes I am

Obrazek

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » sob października 28, 2006 2:46

Dodam, że w Berlinie jak MW się wystawił z 1 osobą na targach, to mówiła, że na pewno w przyszłym roku będzie możliwość startu na rolkach... Jasne. Puste słowa, bo było nas więcej na tym stoisku i pewno się bała inaczej odpowiedzieć...
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » sob października 28, 2006 2:55

Stowarzyszenia jeszcze nie ma, od nas samych zależy jak szybko powstanie...(no może nie tylko, ale w dużej mierze...)

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ariel » wt października 31, 2006 12:48

Krzysztof pisze:Ale jak będzie, to pierwszy krok - LUSTRACJA :( a potem ewentualne spotkanie :D
LUSTRACJA - jak najbardziej.
Bo niby po co w stowarzyszeniu rolkarskim eSBecy? Żeby stowarzyszenie działało tak prężnie jak PZPN?

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: dorn

Post autor: Ariel » wt października 31, 2006 12:51

stopczyk98 pisze:...„Udziału rolarzy w biegu nie przewiduje się”. Dlaczego? Bo pewnie nikt nie pogadał z nimi. ...
Pogadał i to nie jeden. Załatwienie takich spraw to nie jest kwestia jednej rozmowy.
Jeden z tych co rozmawiał, powiedział potem, że organizatorzy MW mają po prostu na rolkarzy alergię.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mazowieckie”