65 tys. rolkarzy w W-wie

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
Awatar użytkownika
jax900
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 100
Rejestracja: pt maja 27, 2005 12:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

65 tys. rolkarzy w W-wie

Post autor: jax900 » pt września 02, 2005 10:25

wczoraj wyczytałem w lokalnym 'Echo dnia':

"Nawet 65 tys. amatorów jazdy na rolkach (tyle oficjalnie jest ich w Warszawie) moze wkrótce razem przejechać ulicami stolicy. Radni Targówka z jedną z większych firm sportowych zamierzają zorganizować 'Wieczór na rolkach'.
- Takie imprezy odbywają się już m.in. w Niemczech, Włoszech i USA. Są tam bardzo popularne. Jednorazowo bierze w nich udział wiele tysięcy rolkarzy - mówi Maciej Świderski, radny z Targówka.
Nie ustalono jeszcze dokładnej daty imprezy. Znana jest za to jej trasa. Organizatorzy chcieliby, by biegła od Pałacu Kultury aż po Pałac Wilanowski. Nie byłaby to jednorazowa akcja.
- Poza okresem zimowym chcielibyśmy, żeby nasz 'maraton' na rolkach odbywał się co najmniej raz w miesiącu - dodaje Świderski

Agata Janczewska"

Normalnie mnie wmurowało! Co do tych warszawskich 'tysięcy' to jestem sceptyczny (rowerowa Masa Krytyczna istniejąc tyle lat i promując się bardzo długo dopiero ostatnio przyciąga miesięcznie po 2 tysiące ludzi a co dopiero mówić o znacznie mniej popularnych rolkach).

Ale nawet jakby pojawiło się 300, 500, 1000 osób, to i tak sukces byłby ogromny.
Będę szukał info o tej imprezie.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » pt września 02, 2005 11:04

Może być tyle osób, co zakupiły rolki, łącznie z dziećmi - po prostu wszyscy, co mieli styczność z rolkami. Pewno prowadzili statystyki sprzedaży w Warszawie tego sprzętu. A co do takich mas krytyczncyh - to takich wylotów nam potrzeba!
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » śr września 07, 2005 11:29

No też raczej wątpię,żeby tyle ludzi się zebrało :D ale kilkaset osób to byłby sukces!Jeśli odbywałoby się to regularnie to byłoby jeszcze lepiej!Nie wie ktoś może jak można nawiązać z nimi kontakt?

Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: ALAN54 » śr września 07, 2005 12:38

zico pisze:Może być tyle osób, co zakupiły rolki, łącznie z dziećmi - po prostu wszyscy, co mieli styczność z rolkami. Pewno prowadzili statystyki sprzedaży w Warszawie tego sprzętu. A co do takich mas krytyczncyh - to takich wylotów nam potrzeba!
Tu chyba chodzi o rolki od taśmociągów :D :D :D :D :D

Paula
Posty: 9
Rejestracja: pn sierpnia 29, 2005 10:35
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Paula » pt września 09, 2005 10:54

Melduję gotowość do akcji!! :D

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ariel » czw września 29, 2005 2:26

Mógłbyś zamieścić skan tej notki?

Awatar użytkownika
jax900
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 100
Rejestracja: pt maja 27, 2005 12:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: jax900 » pt września 30, 2005 8:48

niestety nie - gazeta poszła do kosza
(ale zacytowałem całość)

Awatar użytkownika
jax900
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 100
Rejestracja: pt maja 27, 2005 12:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: jax900 » pn kwietnia 10, 2006 1:11

Przedwczoraj byłem na Polach Mokotowskich (niestety nie na rolkach :( ) i muszę przyznać, że byłem w szoku: takich tabunów rolkarzy nie widziałem w życiu. Więcej ich było nawet niż rowerzystów! Co chwila ktoś przejeżdżał, uczył się, szpanował, chwiał, pomykał, lawirował lub jechał po jeziorku.

Bardzo budujące.

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ariel » pn kwietnia 10, 2006 3:14

Jeżdżąc w weekend po Warszawie (samochodem niestety) też widziałem b. dużo ludzi na rolkach.

Na usta ciśnie się stwierdzenie, że ROLKARZE SĄ WSZĘDZIE :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » pn kwietnia 10, 2006 6:50

No a we Wrocławiu rolkarzy tyle co kot napłakał. Ścieżki w parkach szutrowe, nie ma takiego miejsca, gdzie by można było naprawdę spokojnie pojeździć, wśród innych zapaleńców...

jack-78
Czterokółkowiec
Posty: 59
Rejestracja: pn września 05, 2005 11:34
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jack-78 » pn kwietnia 10, 2006 7:29

Podczas ostatniego weekendu mi też rzuciło się w oczy całkiem sporo rolkarzy i to gdzieś na ulicach, bo do parku nie miałem czasu się wybrać. Oby tak dalej, w końcu "w kupie siła" :).
Za parę dni rozpoczynam sezon, to pewnie gdzieś na mieście będziemy się czasem widywać. Muszę się któregoś dnia wybrać na Pola, bo jeszcze tam nie jeździłem, a mieszkam niedaleko. Pozdrówki

Awatar użytkownika
PawelS
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 165
Rejestracja: pt maja 13, 2005 9:17
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: PawelS » pn kwietnia 10, 2006 8:49

Ja niestety też jeszcze nie zacząłem sezonu. To znaczy sezon u mnie trwa permanentnie, tylko sporty się zmieniają. Niedawno z bólem serca schowałem narty biegowe (od grudnia prawie 1100 km głównie po Lesie Kabackim). Teraz ostro biegam, bo zaczął się sezon zawodów, a wyniki marne! Buty od rolek mam zresztą od jesieni przykręcone do rolek terenowych, a w lesie jeszcze troche za miękko. Do tego jak nie ma maratonu w Łodzi (jaki był to był, ale przynajmniej blisko) to po ulicy mi się nie bardzo chce śmigać, a moja szosa treningowa po zimie wygląda jak ser szwajcarski. Więc niestety wygrywają sporty alternatywne.

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ariel » pn kwietnia 10, 2006 9:24

PawelS pisze:...sezon u mnie trwa permanentnie, tylko sporty się zmieniają. Niedawno z bólem serca schowałem narty biegowe (od grudnia prawie 1100 km głównie po Lesie Kabackim). Teraz ostro biegam...
Jestem pod wrażeniem.

Kupiłem sobie tej zimy buty turystyczne do nart biegowych 8) może biegówki kupię teraz na jakiejś wyprzedaży, albo używane. Nie wiedziałem, że w tym temacie jest taka wąska specjalizacja, do każdego stylu inne narty. Zawodnicy to podobno cały sklep ze sobą wożą :shock:

Zachęciłeś mnie, ja też trochę pobiegam. Zwłaszcza, że za oknem zimno i mokro...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mazowieckie”