Gdzie jeździć w Warszawie?

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
Awatar użytkownika
robal
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 463
Rejestracja: pt września 23, 2005 12:22
Jeżdżę od: 01 kwie 1999
Lokalizacja: Wawa (Praga)
Kontakt:

Re: Gdzie jeździć w Warszawie?

Post autor: robal » pn maja 24, 2010 3:18

Czesc!

Czy zbieraja sie czasem grupki do jazdy rekreacyjnej, jak za starych dobrych czasow ?
Jesli tak, to gdzie i kiedy?
Gotowe do otwarcia, ale wciaz zamkniete ulice z nowym asfaltem itp.?
Deptak nad Wisla rozryty (pomijajac, ze teraz dodatkowo zalany).

Szukam raczej grupy, ktora niekoniecznie chce wyciskac 'co fabryka' ;) w kolkach dala ;) - po ponad 2 letniej przerwie mam kiepska kondyche.

Pozdrawiam,
robal.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gdzie jeździć w Warszawie?

Post autor: zico » pn maja 24, 2010 3:36

Zerknij do ekipy www.plimpart.pl :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

sofik
Posty: 21
Rejestracja: sob kwietnia 19, 2008 10:37
Moje rolki: Seba High Deluxe
Jeżdżę od: 01 lut 2008
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gdzie jeździć w Warszawie?

Post autor: sofik » czw maja 27, 2010 9:49

w piatek o 18 jest warszawska masa krytyczna na zamkowym :)
Nightskating Warszawa
>> http://www.nightskating.waw.pl <<

Awatar użytkownika
kiddo1980
Posty: 2
Rejestracja: śr kwietnia 21, 2010 6:43
Moje rolki: K2 Athena Speed
Jeżdżę od: 01 kwie 1995
Kontakt:

Re: Gdzie jeździć w Warszawie?

Post autor: kiddo1980 » czw czerwca 10, 2010 10:59

cześć, znowu zalane pod Syrenką, moje ulubione miejsce, ciekawe, czy choć w weekend już będzie można pojeździć... czy gdzieś na Pradze Płn i w okolicach można porolkować? Taka ładna pogoda a na Szczęśliwice mam kawał drogi, coś proponujecie?
"Per aspera ad astra"

Awatar użytkownika
michał1990
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 777
Rejestracja: wt sierpnia 29, 2006 8:05
Moje rolki: powerslide c
Jeżdżę od: 04 lip 1998
Lokalizacja: warszawa - ursynów
Kontakt:

Re: Gdzie jeździć w Warszawie?

Post autor: michał1990 » czw czerwca 17, 2010 2:49

Do biegu zostały tylko 2 dni!!!!!!
Nie zwlekaj z zapisami do konca:)
Ścigaj sie z najlepszymi zawodnikami w Polsce i wygrywaj cenne nagrody:)

zaprasza
Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie POLSKATER
Pozdrawiam
Michał Machowski

Nightskating Warszawa (www.nightskating.waw.pl)
Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie Polskater
Rollschool - szkoł jazdy na rolkach i wrotkach (www.rollschool.pl)
Rolkowa MapaWarszawy - www.rolkowamapa.pl


Awatar użytkownika
robal
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 463
Rejestracja: pt września 23, 2005 12:22
Jeżdżę od: 01 kwie 1999
Lokalizacja: Wawa (Praga)
Kontakt:

Re: Gdzie jeździć w Warszawie?

Post autor: robal » sob czerwca 19, 2010 1:43

Czesc!

Z Pragi Pln masz blisko (jednym tramwajem) do parku Brodnowskiego. Da sie tam pojezdzic (no chyba, ze moze akurat jakies wykopki sa, ale nie jestem na biezaco).

Pozdrawiam,
robal.

marcin197911
Posty: 23
Rejestracja: sob czerwca 19, 2010 7:14
Moje rolki: oxelo
Jeżdżę od: 01 maja 2010

Re: Gdzie jeździć w Warszawie?

Post autor: marcin197911 » ndz czerwca 20, 2010 11:36

cześć czy jeździ ktoś po Ursynowie lub okolicach ? najlepiej ktoś kto potrafi już jeździć i zechciał by podzielić się wiedzą :)

Tomushi
Czterokółkowiec
Posty: 55
Rejestracja: ndz lipca 20, 2008 11:35
Moje rolki: Powerslide R2
Jeżdżę od: 03 mar 2001
Lokalizacja: Warszawa - Praga Płd.

Re: Gdzie jeździć w Warszawie?

Post autor: Tomushi » wt sierpnia 03, 2010 9:53

Praga Płd. - wal w strone ronda. Jest tam kawalek z 6 km. Nawierzchnia - kostka (tak zwana odwrcona). Innymi słowy przyjazna dla rolkarzy :).
Spójrz w lusterka - rolkarze są wszędzie
-----------------------------------------------
Spójrz w lusterka...,albo nie patrz - Tomushi jest już przed Tobą xD

Anaa
Posty: 1
Rejestracja: wt sierpnia 02, 2011 1:19
Jeżdżę od: 01 kwie 2008

Re: Gdzie jeździć w Warszawie?

Post autor: Anaa » wt sierpnia 02, 2011 1:45

Witam wszystkich :D
W najbliższym czasie przenoszę się do Warszawy i z tego powodu szukam miejsc, w których można pojeździć na rolkach. Przejrzałam forum, jednak jedynie ogólna znajomość tego miasta nie jest pomocna przy natłoku nazw parków/ulic/torów tutaj wymienianych :roll:
Mieszkać będę na Alei Wilanowskiej, może ktoś polecić dobre miejsce w niedalekiej odległości od tego miejsca? :D
Widziałam, że chyba tor stegny jest blisko, jednak z tego co wyczytałam to można tam jeździć w kółko, a jakiej długości ono jest? A jakieś inne trasy z dobrym asfaltem w rozsądnej odległości od tej lokalizacji? :)
Mieszkam w Sopocie i mamy tu specjalny tor wyłącznie dla rolkarzy o długości ~1,5 km, też jeździ się w kółko, jednak jest to droga asfaltowa w parku więc bardzo przyjemna, piesi ani rowerzyści się po niej nie poruszają więc komfort jazdy jak najbardziej ;) Najbardziej interesowałoby mnie właśnie coś takiego, jednak nie wiem czy i gdzie w Warszawie szukać takiego miejsca :).
pozdrawiam.

S1L3NT's'SH4D0W
Posty: 39
Rejestracja: sob września 19, 2009 11:49
Jeżdżę od: 01 cze 1998

Re: Gdzie jeździć w Warszawie?

Post autor: S1L3NT's'SH4D0W » wt sierpnia 23, 2011 6:46

Aniu,
jeśli twoje pytanie nadal jest aktualne to odpowiem Ci, że w warszawie nie znajdziesz toru na podobieństwo tego w Sopocie. Tor Stegny ma długość ok. 400 m i mnie osobiście dość szybko nudzi się taka jazda w krótkim kółku.
jeśli chodzi o miejsca dobre do jazdy na rolkach w pobliżu Al. Wilanowskiej to poleciłbym chyba po prostu pojechanie po ścieżce rowerowej, która zaczyna się przy skrzyżowaniu Al. Wilanowskiej z ul. Sikorskiego/Dolinką Służewiecką.
moja propozycja na trasę ok. 10 km jest nast.:
http://maps.google.com/maps?saddr=al.+w ... a=1,2&z=15
w większości jest to trasa asfaltowa lub z tzw. odwróconej kostki, ale muszę wspomnieć, że problematyczne będzie podjechanie z dolnego na górny Mokotów ul. Dolną (jest dość stroma i nie ma tam gładkiej trasy rolkowej więc pozostaje chodnik lub ulica). od ul. Dolnej przejedziesz ul. Puławską do skrzyżowania z Al. Wilanowską, potem znowu trochę problematycznie jest bo po pierwsze z górki a hamowanie "tnie" kółka, po drugie asfalt wcale nie taki znowu równy.
opcjonalnie można po prostu rozpocząć od punktu startu jak wyżej, a po dojechaniu do ul. Dolnej zawrotka i powrót tą samą drogą.

dalej od Wilanowskiej:
najlepszą znaną mi "pętlą" w warszawie jest Park Szczęśliwicki. pętla ma ok. 1600-1800 metrów długości. proponuję start przy basenie i jazdę w kierunku kościoła, przy kościele w prawo pod górkę, a potem z górki na pazurki (szybko, ale z kolei nie masz tam tłumów a spadek przechodzi płynnie we wzniesienie, które wyhamuje pęd bez potrzeby zużywania sprzętu), następnie schodki, asfaltem czarnym do boiska, a potem już szeroką, czerwoną asfaltową aleją z powrotem do basenu. pętla ta gdzieniegdzie ma swoje gorsze momenty (południowa część nieco spękana) ale ogólnie miejscówka jest naprawdę OK pod względem stanu jak również walorów estetycznych i zapachowych. należy jednak pamiętać, że to park jest i z tego powodu całe mnóstwo ludzi, na spacerze z dzieciakami, na rowerach i rolkach współdzielą powierzchnię alejek. jeśli chcesz pośmigać szybciej to proponuję ranek lub wieczór.

dość fajną trasą dla rolek jest też ścieżka rowerowa zaczynająca się od Belwederu a kończąca na ul. Pięknej (lub nawet dalej przy pl. Trzech Krzyży, tylko odcinek do Placu od Pięknej jest poprzecinany wyjazdami z bram kamienic i nie jest już tak fajnie jak wcześniej). tutaj ruch wahadłowy czyli w tę i nazad, ale można się za to fajnie rozpędzić.

aha, i jest jeszcze trasa do Powsina (start przy Al. Wilanowskiej/ul. Przyczyłkowej), ale nie wiem jak tam wygląda nawierzchnia. jechałem tamtędy ok. 7 lat temu i asfalt w ogóle nie nadawał się do jazdy na rolkach. może coś się od tamtego czasu zmieniło, mnie jednak nic o tym nie wiadomo. :(

tyle w temacie. myślę, że na początek wystarczy :)

miłego rolkowania.
pzdr
pozdrawiam,
S'a'S

Dantierre
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: ndz lipca 03, 2011 8:12
Moje rolki: rollerblade spark alu /twister
Jeżdżę od: 01 paź 2010

Re: Gdzie jeździć w Warszawie?

Post autor: Dantierre » wt sierpnia 23, 2011 7:37

Trasa do Powsina od tych 7lat nie uległa poprawie, niestety.

Dzięki za trasy. Może się wybiorę :). Dziś próbowałem jechać od galerii mokotów do wilanowa (w zasadzie cały czas wilanowską) i jakoś niemiło to wspominam. Asfalt wg. mnie był pofalowany i strasznie źle mi się jechało. Poza tym jak wyszedłem z pracy około 17 to nawierzchnia była strasznie nagrzana i w ogóle nie mogłem się rozpędzić. Ale generalnie zwątpiłem w swoje skromne możliwości... :(

Awatar użytkownika
michał1990
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 777
Rejestracja: wt sierpnia 29, 2006 8:05
Moje rolki: powerslide c
Jeżdżę od: 04 lip 1998
Lokalizacja: warszawa - ursynów
Kontakt:

Re: Gdzie jeździć w Warszawie?

Post autor: michał1990 » czw sierpnia 25, 2011 5:19

http://www.polskater.pl/mapki/ - kilka mapek mojego autorstwa z zaznaczoną jakością ścieżek
Pozdrawiam
Michał Machowski

Nightskating Warszawa (www.nightskating.waw.pl)
Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie Polskater
Rollschool - szkoł jazdy na rolkach i wrotkach (www.rollschool.pl)
Rolkowa MapaWarszawy - www.rolkowamapa.pl


S1L3NT's'SH4D0W
Posty: 39
Rejestracja: sob września 19, 2009 11:49
Jeżdżę od: 01 cze 1998

Re: Gdzie jeździć w Warszawie?

Post autor: S1L3NT's'SH4D0W » pt października 05, 2012 3:12

[quote="Dantierre"]Trasa do Powsina od tych 7lat nie uległa poprawie, niestety.

Z przyjemnością donoszę, że po latach wielu Trasa do Powsina uległa wreszcie poprawie i to znacznej. duża jej część otrzymała nową, gładką, szeroką nawierzchnię. oby podmiot odpowiedzialny za taką dobroć inwentarza podążył dalej tą ścieżką.
jedźcie i zobaczcie sami, a na pewno wam się spodoba. :D
pozdrawiam,
S'a'S

jacekw
Posty: 2
Rejestracja: wt lipca 30, 2013 5:35
Moje rolki: RB Twister
Jeżdżę od: 01 lip 2013

Re: Gdzie jeździć w Warszawie?

Post autor: jacekw » ndz września 15, 2013 1:54

Obrazek
Wczoraj można było pojeździć na Trasie Toruńskiej :D

good_day
Posty: 4
Rejestracja: czw sierpnia 29, 2013 5:39
Jeżdżę od: 02 sty 2005

Re: Gdzie jeździć w Warszawie?

Post autor: good_day » ndz października 06, 2013 4:58

Wzdłuż trasy Toruńskiej od basenu Polonez do Marek (i z powrotem) jest bardzo dobra ścieżka rowerowa. Trasa po obu stronach ul. Toruńskiej. Kółko ma ok. 9km. Wieczorami jest mało rowerzystów. Polecam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mazowieckie”