Gdzie w warszawie uczyć się jeździć?

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
Awatar użytkownika
robal
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 463
Rejestracja: pt września 23, 2005 12:22
Jeżdżę od: 01 kwie 1999
Lokalizacja: Wawa (Praga)
Kontakt:

Post autor: robal » pn lipca 03, 2006 6:49

Cze!

Na Moczydle to jest ta paskudna kostka, ale po drugiej stronie Gorczewskiej jest park, gdzie da sie pojezdzic (jesli nie liczyc psow na smyczach w poprzek chodnika i kolek rozancowych na cala szerokosc). Asfalt na wiekszosci "duzej petli" dosc dobry, wiec nawet w upaly mozna w miare bezproblemowo przejechac.

Pozdrawiam,
robal.

Awatar użytkownika
Pusiaczek
Czterokółkowiec
Posty: 53
Rejestracja: pt czerwca 09, 2006 10:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo

Post autor: Pusiaczek » pn lipca 03, 2006 11:19

chyba mowisz o Parku Sowinskiego, tak? tez o nim myslalam :) chyba wybiore sie tam w wolnej chwili. ciekawe czy ktos tam jezdzi... :roll:
uwagaaaaa ja nie hamuję!! omijać szerokim łukiem!!

jack-78
Czterokółkowiec
Posty: 59
Rejestracja: pn września 05, 2005 11:34
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jack-78 » wt lipca 04, 2006 12:47

No cześć
Ja tam jeżdżę. Konkretnie, to nie w parku Sowińskiego, tylko w tym bliżej basenów (chyba Szymańskiego). Poza tym, widziałem że parę osób tam śmiga. Jeśli chodzi o Sowiński, to tam chyba nie ma za dużo asfaltu, a z tego co pamiętam z lat dziecinnych, to część alejek była szutrowa (chyba, że coś się zmieniło, bo nie byłem tam z 10 lat).
Moczydło, to raczej niekoniecznie... Wizja nabrania prędkości na tej alejce w dół, pomiędzy stawami nie kręci mnie za bardzo. w razie jakiejś sytuacji awaryjnej, to nawet nie ma gdie uciekać, chyba że do wody :). No chyba, że tu bliżej Górczewskiej, ale tak jak pisze Robal, to tam chyba kostkę kładli. Tą kostką, to nie długo chyba nawet budynki będę okładać :).
jesli nie liczyc psow na smyczach w poprzek chodnika i kolek rozancowych na cala szerokosc.
Robal, nie przesadzaj, a w którym parku nie ma psów? Mocherowe berety też kręcą się nie tylko w tym parku. W końcu to jest PARK, a nie tor wrotkarski. Jeśli zachowasz ostrożność, to można na prawdę nieźle się najeździć. Ja na prawdę bardzo sobie chwalę tą miejscówkę i kiedy tylko mogę, to tam jeżdżę.
Pewnie któregoś dnia w tym tygodniu będę tam jeździł, gorąco zapraszam.

Awatar użytkownika
robal
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 463
Rejestracja: pt września 23, 2005 12:22
Jeżdżę od: 01 kwie 1999
Lokalizacja: Wawa (Praga)
Kontakt:

Post autor: robal » wt lipca 04, 2006 3:56

Czesc!

Owszem, w kazdym, ale w tym jednym jakos najwieksze zageszczenie :(

Pozdrawiam,
robal.

Awatar użytkownika
Pusiaczek
Czterokółkowiec
Posty: 53
Rejestracja: pt czerwca 09, 2006 10:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo

Post autor: Pusiaczek » wt lipca 04, 2006 11:52

jack-78 pisze:Pewnie któregoś dnia w tym tygodniu będę tam jeździł, gorąco zapraszam.
oooo jak fajnie, to pewnie sie gdzies spotkamy :)
uwagaaaaa ja nie hamuję!! omijać szerokim łukiem!!

Awatar użytkownika
rattox
Posty: 10
Rejestracja: śr czerwca 28, 2006 2:30
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: rattox » pn lipca 10, 2006 2:43

no więc o który park Wam chodzi dokładnie, niedaleko tam przejeźdżam jak jadę w stronę Jelonek... Czy chodzi o to miejsce na tyłach basenów jak się jedzie ul. Górczewską to po lewej stronie ??? :)
... jeżdżem bo umim, ale tylko trochę ...

Awatar użytkownika
robal
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 463
Rejestracja: pt września 23, 2005 12:22
Jeżdżę od: 01 kwie 1999
Lokalizacja: Wawa (Praga)
Kontakt:

Post autor: robal » pn lipca 10, 2006 3:19

Cze!

W okolicy Gorczewskiej sa 3 parki (polozenie bede podawac dla kierunku centrum-bemowo):
1. Moczydlo (po prawej); tam, gdzie jest stok narciarski - do bani ze wzgledu na kostke + w weekendy bazar na stadionie
2. nie.znam.nazwy (po lewej); zaczyna sie od trasy, zasysa baseny, konczy na dawnym wojewodzkim osrodku medycyny pracy (czy jakos tak) - tam wlasnie sie da pojezdzic od biedy, ale duuuzo psow i kolek rozancowych
3. nie.znam.nazwy.2 (po lewej); jest nieco oddalony od Gorczewskiej, to ten z amfiteatrem - podobno nie da sie tam jezdzic

Zapewne, jak podales, chodzi Ci o opcje nr 3, czyli park nie.znam.nazwy ;)

Pozdrawiam,
robal.

Awatar użytkownika
Pusiaczek
Czterokółkowiec
Posty: 53
Rejestracja: pt czerwca 09, 2006 10:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo

Post autor: Pusiaczek » pn lipca 10, 2006 10:00

robal pisze:chodzi Ci o opcje nr 3, czyli park nie.znam.nazwy ;)

.
park bez nazwy to wlasnie Park Sowinskiego. to kto wreszcie jezdzi w tych okolicach?
uwagaaaaa ja nie hamuję!! omijać szerokim łukiem!!

Awatar użytkownika
rattox
Posty: 10
Rejestracja: śr czerwca 28, 2006 2:30
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: rattox » wt lipca 11, 2006 10:56

A byłem tam wczoraj przez chwilę, zanim nie znalazłem się w Parku Szcęśliwickim. Przejeżdżałem przez ten park na tyłach basenów, tam gdzie jest takie malutkie oczko wodne... I co był tam ktoś wczoraj ??? :?
... jeżdżem bo umim, ale tylko trochę ...

Awatar użytkownika
robal
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 463
Rejestracja: pt września 23, 2005 12:22
Jeżdżę od: 01 kwie 1999
Lokalizacja: Wawa (Praga)
Kontakt:

Post autor: robal » wt lipca 11, 2006 2:08

Pusiaczek pisze:park bez nazwy to wlasnie Park Sowinskiego. to kto wreszcie jezdzi w tych okolicach?
Ja juz nie - od jesieni. Teraz strasze ;) po drugiej stronie Wisly :D

Ale uwazam, ze miejscowka nad Wisla jest dobra dla tych po obu brzegach - sprawiedliwie: wszyscy maja tak samo daleko ;)

Pozdrawiam,
robal.

Awatar użytkownika
wild_avenger
Posty: 7
Rejestracja: pn lipca 17, 2006 8:51
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Wola, Bemowo

Post autor: wild_avenger » pt lipca 21, 2006 3:12

W okolicy Gorczewskiej sa 3 parki...
1: Moczydło
2: Szymańskiego
3: Sowińskiego

Rozsądnie pojeździć da się tylko w opcji nr2 :)
Bardzo często tam bywam. Od godziny 22 jest to naprawdę super miejsce na jazdę na rolkach.
Można jeździć po wielkim okręgu (trasę trzeba wyczaić, bo nie wszędzie asfalt jest OK), jest placyk nad stawikiem i boisko do kosza gdzie można podszlifować technikę. Poza tym kilka bocznych ścieżek dla urozmaicenia zabawy.
Całość nawet nieźle oświetlona, więc w nocy spox
Często można spotkać paru innych miłośników nocnej zabawy ;)

Awatar użytkownika
robal
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 463
Rejestracja: pt września 23, 2005 12:22
Jeżdżę od: 01 kwie 1999
Lokalizacja: Wawa (Praga)
Kontakt:

Post autor: robal » pt lipca 21, 2006 3:20

Czesc!
wild_avenger pisze:
Można jeździć po wielkim okręgu (trasę trzeba wyczaić, bo nie wszędzie asfalt jest OK ;)
I 2 miejsca sa tam szczegolnie na tej petli fajne: luk z gladkim asfaltem (zdaje sie przy kasztanach lub orzechach) i na prostej, glownej alejce zalamanie chodnika,gdzie dobrze sie cwiczy zjazdy z takich nierownosci.
Za to nalezy uwazac na boczne alejki (duzo pekniec) i miejsce, gdzie laczy sie zwirowa sciezka z glowna aleja - stale jakies bachory wykopuja ten zwirek i piach, a mamusie, ktorym zwroci sie uwage jakies malo q-mate. Wyrabac sie na tym mozna paskudnie :(

Pozdrawiam,
robal.

Awatar użytkownika
Toper
Posty: 9
Rejestracja: sob lipca 22, 2006 7:36
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Toper » ndz lipca 23, 2006 6:45

Hej, jesli chodzi o parki przy Gorczewskiej to chyba nie sa najlepsza lokalizacja, niestety, mieszkam pare metrow od nich i z tego co widze, choc jako zupelny rookie moge sie mylic, troche ciezko tam sie uczyc, choc do swobodnej jady do przodu sie nadaja.

Ale co innego - przyjaciel, jak sie okazalo rowniez rolkarz amator, pokazal mi dzis miejsce na ul. Radarowej, maly skatepark ale bardzo sympatyczny do nauki - kauczukowa?, troche spracowana, ale nadal rowna nawierzchnia, spokoj, kilku skateow obok i bardzo przyjemnie.

w tej chwili obstawiam to miejsce jako cos do nauki, chyba, ze na Kole cos znajde przez przypadek. Jesli by chcial ktos to sprawdzic - trasa grojecka w strone Janek - na swiatlach kolo Statoil (wczesniej - jest Self Storage, taka piwnica dla tych co nie maja piwnicy) w lewo -ul. Lechicka? dojezdzamy do skrzyzowania z Radarowa i jeszcze raz w lewo - potem prosto do swiatel, nadal prosto lukiem i jakies 50 m dalej jest park i to wlasnie miejsce.

Pozdrawiam

Toper

Awatar użytkownika
robal
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 463
Rejestracja: pt września 23, 2005 12:22
Jeżdżę od: 01 kwie 1999
Lokalizacja: Wawa (Praga)
Kontakt:

Post autor: robal » pn lipca 24, 2006 9:35

CzesC!
Toper pisze:Hej, jesli chodzi o parki przy Gorczewskiej to chyba nie sa najlepsza lokalizacja, niestety, mieszkam pare metrow od nich i z tego co widze, choc jako zupelny rookie moge sie mylic, troche ciezko tam sie uczyc, choc do swobodnej jady do przodu sie nadaja..
Nie moge sie z tym zgodzic - jako samozwanczy.prezes.klubu.oferm zapewniam, ze ten park wcale nie jest gorszy do nauki od innych. A nawet w porownaniu z bardzo ciagle modnym wsrod pocztalujacych Polem Mokotowskim, to jest duuuzo lepszy - nie ma tylu przeszkod jak np. wielkie wybrzuszenia asfaltu od korzeni drzew, asfalt vel ciastolina itp.

Co do skateparku - to masz chyba drugi przy petli tramwajowej na Bemowie.

Pozdrawiam,
robal.

Awatar użytkownika
Toper
Posty: 9
Rejestracja: sob lipca 22, 2006 7:36
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Robal

Post autor: Toper » pn lipca 24, 2006 9:56

No prosze Cie nie zalamuj mnie - to ja szukam ustronnych miejsc do spokojnej nauki aby pewnego pieknego dnia pelen opanowanej sztuki jazdy na rolkach wylansowac :D sie na Polach, a Ty mowisz, ze to miejsce dla poczatkujacych?! :twisted:

<joke>

A co do miejscowek - ponoc Agrykola jest tez pusta...

Pozdrawiam

Toper
Never ask a man what sort of computer he drives. If it's a Mac, he'll tell you. If not, why embarrass him?

gg:1273448

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mazowieckie”