Rolkarska Masa Krytyczna

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.

Czy jesteś zainteresowany uczestnictwem w najbliższej Warszawskiej Masie Krytycznej(na rolkach)?

Czas głosowania minął pt lipca 07, 2006 10:00

Tak
17
55%
Nie
5
16%
Raczej Tak
9
29%
 
Liczba głosów: 31

Awatar użytkownika
kajman
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 594
Rejestracja: wt kwietnia 18, 2006 3:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa-Wawer

Rolkarska Masa Krytyczna

Post autor: kajman » wt czerwca 06, 2006 10:21

http://rolki.masa.waw.pl/

Kto słyszał, kto był, a jak był to prośba o relacje.
Ostatnio zmieniony śr czerwca 07, 2006 10:00 przez kajman, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Pozdrawiam Kajman

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » wt czerwca 06, 2006 10:28

Z tego co się orientuje to te same osoby, które organizują Mase Krytyczną na rowerach. Ale szczerze powiedziawszy nie spotkałem się jeszcze z jakimiś szerszymi działaniami z ich strony i gdyby nie Ty to bym się pewnie nie dowiedział.

Awatar użytkownika
kajman
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 594
Rejestracja: wt kwietnia 18, 2006 3:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa-Wawer

Post autor: kajman » wt czerwca 06, 2006 10:38

Może się zmobilizujemy i zobaczymy jak jest?
http://masa.waw.pl/rolki/wmk.htm
Obrazek
Pozdrawiam Kajman

Awatar użytkownika
Slawek
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pt września 16, 2005 9:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Służewiec
Kontakt:

Post autor: Slawek » śr czerwca 07, 2006 1:07

Poki co nie ma oddzielnej Masy dla rolkarzy... :( My juz od jakiegos czasu bierzemy udzial w tych comiesiecznych rowerowych Masach Krytycznych jadac oczywiscie na rolkach. Wciaz jednak jest nas za malo... 20 rolkarzy na 1.500 rowerzystow to garstka, ktora zreszta ginie w tlumie bo rolkarze nie jada w grupie. W czasie Masy Na Autyzm kilkoro z nas przebilo sie na poczatek i przez mniej wiecej polowe trasy jechalo przed kolumna rowerzystow, zaraz za policja.... Mysle, ze na nastepnych Masach nalezy podtrzymac ta nowa swiecka tradycje i pchac sie na pocztek.... :) Chociaz zwykle Masy jada duzo szybciej...
Nastepna Masa rusza 30.06 w piatek o 18:00 z Placu Zamkowego.... Trasa b. dobra dla rolkarzy, wiec zapraszam wszystkich, ktorzy chca sie przekonac jak to jest na Masie ;) Moze wreszcie uda sie pojechac w wiekszej grupie.....

Slawek
> http://www.janarolki.mth.pl <

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » śr czerwca 07, 2006 7:52

Na samym tym forum jest zarejestrowanych ok 50 osób z Warszawy + te które nie podały swojego miejsca zamieszkania...Mam nadzieję,że uda się kiedyś zebrać dużą bandą...

Awatar użytkownika
kajman
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 594
Rejestracja: wt kwietnia 18, 2006 3:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa-Wawer

Masa krytyczna

Post autor: kajman » śr czerwca 07, 2006 9:42

Nie... no Panowie... Nie "mam nadzieję" tylko bierzemy się do roboty i werbujemy!!!
Obrazek
Pozdrawiam Kajman

Awatar użytkownika
Slawek
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pt września 16, 2005 9:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Służewiec
Kontakt:

Post autor: Slawek » śr czerwca 07, 2006 10:36

Ja juz werbuje od dluzszego czasu... I to nie tylko na Masy, ale takze na inne imprezy, ktore odbywaja sie przy zamknietym ruchu ulicznym np. bieg NikeRunWarsaw, Bieg Niepodleglosci itp. Mimo, ze osobisicie znam ok. 100 rolkarzy z Warszawy to naprawde aktywnych i chetnych do udzialu jest moze z 10.... :( Moze impreza zorganizowana specjalnie dla rolkarzy zachecilaby wiecej osob do przyjscia.... Niedawno nawiazalem kontakt z pania dyrektor z Mlodziezowego Domu Kultury na Ochocie, ktora z entuzjazmem zareagowala na propozycje zorganizowania przejazdu rolkarzy ulicami Ochoty..... Jak tylko wyznaczymy jakas latwa do przejechania trase (chyba najlepiej petle ze startem i meta w Parku Szczesliwickim) bedziemy dzialac dalej.....

Slawek
> http://www.janarolki.mth.pl <

Awatar użytkownika
kajman
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 594
Rejestracja: wt kwietnia 18, 2006 3:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa-Wawer

Post autor: kajman » śr czerwca 07, 2006 10:54

Dobra inicjatywa!!!Tak trzymać!!!
Ja też staram się dotrzeć do "władz" mojej dzielnicy i stowarzyszeń, które już organizują na jej terenie jakieś imprezy.
Starajmy się pokazać w jak największej liczbie miejsc, imprez i informujmy się wzajemnie o terminach imprez.
Musimy zorganizować grupę "uderzeniową" :twisted: która będzie obstawiać te imprezy.
Ja się ZAPISUJE.
Obrazek
Pozdrawiam Kajman

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » śr czerwca 07, 2006 11:54

Ja oczywiście też w miarę możliwości(jeśli tylko nie będziemy mieli zawodów) zabieram kolegów z grupy i na wszystkich możliwych imprezach będziemy starali się pokazać.

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rolkarska Masa Krytyczna

Post autor: Ariel » śr czerwca 07, 2006 12:32

kajman pisze: Kto słyszał, kto był, a jak był to prośba o relacje.
Poczytaj to: http://www.zico-skating.com/forum/viewtopic.php?t=205

Awatar użytkownika
kajman
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 594
Rejestracja: wt kwietnia 18, 2006 3:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa-Wawer

Masa Krytyczna Rolkowa 2006-06-30

Post autor: kajman » śr czerwca 07, 2006 12:33

Slawek pisze: Nastepna Masa rusza 30.06 w piatek o 18:00 z Placu Zamkowego.... Trasa b. dobra dla rolkarzy, wiec zapraszam wszystkich, ktorzy chca sie przekonac jak to jest na Masie ;)
No to spotykamy się na MASIE 30.06 na Pl.Zamkowym
i jedziemy zwartą grupą, w końcu wszyscy będziemy mieli okazję
się zapoznać.
Namawiajcie znajomych,
piszcie o imprezie na innych forach dyskusyjnych
wysyłajcie informacje na grupy dyskusyjne do których jesteście zapisani.
Musi się udać... :x
Obrazek
Pozdrawiam Kajman

Awatar użytkownika
kajman
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 594
Rejestracja: wt kwietnia 18, 2006 3:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa-Wawer

Post autor: kajman » śr czerwca 07, 2006 2:54

Planowana trasa MK na 2006-06-30
http://masa.waw.pl/2006/0526t.jpg
Obrazek
Pozdrawiam Kajman

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ariel » śr czerwca 07, 2006 3:01

Rozmawiałem w zeszłym roku z liderem Rowerowej Masy Krytycznej. Organizacja przejazdów ulicami wiąże się z przygotowaniem papierów typu "Zmiana organizacji ruchu" i załatwianiem spraw w urzędach. Niestety do przygotowania tych papierów potrzeba kogoś z uprawnieniami, a koszty liczy się w tysiącach złotych.
Więc jeśli chodzi o coś większego, w tym ulice, to w obecnym stanie organizacyjnym skazani jesteśmy na podczepianie się do iprez organizowanych przez kogoś innego (biegi, Masa Rowerowa). Robiliśmy to i będziemy robić w dalszym ciągu. Idzie nam coraz lepiej.

Gdybyśmy mieli samodzielnie zorganizować większy, darmowy przejazd po Warszawie, najlepiej było by - moim zdaniem - wykorzystać istniejące ścieżki rowerowe. Dobrze było by, aby trasa przebiegała w okolicach centrum (przynajmniej początek i koniec, aby pogodzić tych ze Szczęśliwic i tych z Tarchomina) i tworzyła pętlę. (Przejazdy tam i z powrotem mogły by być odbierane przez uczestników jako trochę nudne, ale na dłuższą metę pewnie nie da się ich uniknąć.)
Przyjrzyjcie się tym trasom: http://www.warsawtour.pl/index.php?id=57&all=7&#Scene_1
W ostatni piątek jechałem po południu Szlakiem Wisły na odcinku Kępa Potocka - Agrykola, niestety sporo kostki i szorstkiego asfaltu, ale dało się przejechać. Oprócz rowerzystów minąłem się nawet z jednym rolkarzem i jedną rolkarką.


Chcemy mieć Rolkową Masę Krytyczną? Nie ma sprawy, trzeba tylko:
  • wymyślić jakiś stały termin, najlepiej niekolidujący z Rowerową Masą Krytyczną. Może przedostatni piątek miesiąca g. 18? Najbliższy wypada 23 czerwca (jeszcze będę w Warszawie). W okresie zimowym zawieszenie?,

    zaplanować trasy na poszczególne terminy. Na początek proponuję przejazd Szlakiem Obwodowym połączonym ze Szlakiem Podskarpowym i Szlakiem Wisły, albo wykorzystanie fragmentów Szlaku Wisły i Szlaku Słonecznego, włączając w to parę mostów (np. na Świętokrzyskim i Siekierkowskim nie ma problemu schodów), aby trasa utworzyła pętlę,

    ustalić "dyżurnych odpowiedzialnych" na poszczególne terminy (zwykle w takich przejazdach jest otwierający i zamykający peleton, przydały by się krótkofalówki i wiemy gdzie jesteśmy i czy tempo nie za duże dla kogoś),

    stworzyć stronę www, albo przynajmniej specjalny wątek na tym forum,

    reklamować imprezę gdzie się da (ulotki, plakaty),

    wbijać uczestnikom do głowy, że jadą na własną odpowiedzialność. Nie odpowiadamy cywilnie, gdy ktoś rozwali rolki, albo zbije sobie kolano, choć oczywiście udzielamy pierwszej pomocy. Jesteśmy przeszkoleni?

    ustalić zasady dla uczestników, np. uczestnik powinien już umieć jeździć na rolkach - to nie szkółka, uczestnik powinien mieć kask.
Dopiszcie jeśli o czymś zapomniałem.

Przydał by się sponsor, ale bez ideologizacji. Nie jestem ani czerwony, ani zielony :wink:
Jak będą pieniądze będziemy mogli robić przejazdy ulicami.

Zbliżają się wakacje, więc pewnie będzie zastój. Zanim Rolkowa Masa Krytyczna stanie się popularna może być tak, że jedynymi uczestnikami będą sami organizatorzy... jeśli w ogóle znajdą się tacy :lol:

Awatar użytkownika
Slawek
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pt września 16, 2005 9:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Służewiec
Kontakt:

Post autor: Slawek » śr czerwca 07, 2006 3:27

Zasady organizacji i udzialu w imprezie mozemy sciagnac z London Friday Night Skating....

http://www.lfns.co.uk

Z tego co wiem tam przebiega to bezproblemowo.... Byc moze moglby nas wspomoc jeden z organizatorow tej imprezy....

Slawek

> http://www.janarolki.mth.pl <

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ariel » śr czerwca 07, 2006 3:32

No proszę, jeżdżą ulicami, mają przejazdy dwa razy w tygodniu.


Mamy dobry przykład. Myślę, że i u nas powinno być bezproblemowo.
Ostatnio zmieniony śr czerwca 07, 2006 3:47 przez Ariel, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mazowieckie”