Płock, Łąck, Gostynin, także okolice Krośniewic...

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
Awatar użytkownika
pawlos
Posty: 9
Rejestracja: ndz września 15, 2013 12:16
Moje rolki: madeindecathlon
Jeżdżę od: 01 sie 2013
Lokalizacja: Gostynin

Re: Płock, Łąck, Gostynin, także okolice Krośniewic...

Post autor: pawlos » śr marca 12, 2014 8:14

Witam
Koło Poznania od ronda w Wysokotowie
w kierunku Buku za stacją Bp drogi serwisowe nowy asfalt zerowy ruch samochodowy.
Dalej drogi serwisowe S 11.
Trochę tego jest warto sprawdzić.
Wiadomo nie ma takich krajobrazów
jak w Dobrzykowoe ale ruch samochodowy napewno miejszy.
I trochę blirzej od Poznania.
Sam miałem kiedyś sprawdzidz te asfalty
gdy widziałem tam paru ludzi na rolkach.
Samochód można zostawić na Bp.

Awatar użytkownika
lau
Posty: 20
Rejestracja: wt marca 04, 2014 10:19
Moje rolki: rollerblade maxxum 84
Jeżdżę od: 01 lip 2012
Lokalizacja: Płock

Re: Płock, Łąck, Gostynin, także okolice Krośniewic...

Post autor: lau » czw marca 13, 2014 7:37

Form-An pisze:A dlaczego nie ten? Te niby-chmury to wiadome, że Rosjanie. Jakbyśmy się zebrali najpierw na Zawiślanym Torze i zrobili mały przegląd sprzętu to zaraz się i słońce znajdzie. Przemyślcie to jeszcze :)
6 stopni, przelotne opady, czyli równie dobrze może nie padać wcale, jestem za pokonaniem paru kilometrów :)
hm, kilkudziesięciu
Pozdrawiam Ula

Awatar użytkownika
Hell'O'Kitty
Czterokółkowiec
Posty: 82
Rejestracja: ndz czerwca 30, 2013 8:11
Moje rolki: Rollerblade Spark TR 80
Jeżdżę od: 13 kwie 2012
Lokalizacja: Poznań

Re: Płock, Łąck, Gostynin, także okolice Krośniewic...

Post autor: Hell'O'Kitty » czw marca 13, 2014 9:42

Witam.

@lau
Obawiam się, że mam dla Ciebie (i dla siebie) złą wiadomość. :(
Najbliższa sobota będzie wybitnie nie do turlania.

Popacz na szczegółowe meteo:
http://new.meteo.pl/um/php/meteorogram_ ... 0u&id=2724
Deszcz - cały dzień, rano dość mocny.
Wiatr 36 km stały, w porywach do 108 km/h
Temperatura +5 stopni, odczuwalna balansująca na granicy 0.

Ta geekeowska prognoza sprawdza się niestety w 80-90% dla zjawisk wielkoskalowych.
Gorzej z burzami w lecie.

Jakbyś chciała prognozy uprawdopodobnić w sobotę z rańca:
Radar opadów - sprawdzalność i uwagi jak wyżej, widać tu zresztą nie prognozę ale opady + ich trend (kierunek, zanikanie)
http://www.radareu.cz/
Kierunek i siła wiatru - na bieżąco
http://earth.nullschool.net/#current/wi ... ,40.58,658

Z pozdrowieniami,
H'O'K

p.s. I awansem, na lato, skoro taki nam się wątek meteo zrobił ;)
Szacuje szanse na burzę w naszej okolicy, na podstawie zliczonych pierunów i kierunku ich narastania.
Dość duża sprawdzalność.
Widzę też że dodali opady ale tego jeszcze nie testowałem.
http://antistorm.eu/index.php?miasto=P%C5%82ock

rulek
Posty: 13
Rejestracja: wt lipca 23, 2013 9:38
Moje rolki: fit fila mw, RB Tw80
Jeżdżę od: 25 kwie 2013
Lokalizacja: Płock

Re: Płock, Łąck, Gostynin, także okolice Krośniewic...

Post autor: rulek » pt marca 14, 2014 9:06

gatomalo pisze:Nooooo... gdy Marcin coś obieca, to faktycznie - drżyj Brudzeniu!

A czy JUŻ zdecydowałeś w jakim rolkowym sprzęcie Ciebie tam zobaczą?
Tak, zdecydowałem już, pozostaję ze swoim nie takim w końcu „starym” jak okazało się dość dobrym fitnessowym sprzętem na dłużej.
Decyzję pomógł mi podjąć Tomek z „Czysta Formy Studio” za co wielkie, serdeczne dzięki.

Na moją prośbę przeprowadził mały test tych moich rolek i co się okazało?
Jednoznacznie to, że do nauki tych trików, które mam w zamyśle nauczyć się, w zupełności wystarczą te rolki, które obecnie posiadam

Do tej chwili jak coś nie wychodziło, myślałem, że sprzęt nie taki ( a to że może szyna za długa, kółka za duże, but za miękki
– no wiecie -rozważania (nie)młodego :) a chcącego nagle szybkich postępów adepta rolkowania )

cieszę się, że mam klarowną sytuację, poświęcę więcej czasu na trening w doskonaleniu trików,
żadnych wymówek nie będzie bo teraz już wiem, ze można :)
Hell'O'Kitty pisze:Witam.
@gatomalo, bardzo mnie zachęciłeś, szczególnie tym ostatnim zdaniem ;)

A tak bardziej na serio, napisz proszę, jeśli można w szczegółach, jak w praktyce wygląda jazda po drogach lokalnych.
Mam na myśli innych współużytkowników i policmajstrów.
Nie macie jakichś nieprzyjemności, sytuacji niebezpiecznych?

Z pozdrowieniami,
H'O'K
witaj H'O'K

z racji tego, że wiem, że kolega przez kilka dni będzie nieaktywny na forum, pozwolę sobie odpisać w jego imieniu
otóż sprawa przedstawia się w ten sposób:
jeździmy po drogach stanowiących, poboczną, dojazdową, wiejską sieć dróg odbudowanych po powodzi w Świniarach w 2010 r
nowe, świetne asfalty na rolki, mało osób o tym wie (dlatego mamy takie duże kilkudziesięciu km przebiegi :))

jeszcze na ten czas stanowimy ze względu na ilość osób zwartą grupę (choć liczba uczestników powiększa się i z czasem może być trudniej )
poza tym jesteśmy aktywni w niedziele, w godzinach popołudniowych wtedy, kiedy inni zazwyczaj odpoczywają a więc ruch na drodze ograniczony
policmajstrów, niech tak zostanie, jeszcze tam nie spotkaliśmy a i my nie naraziliśmy się aż tak by ktoś ich na nas nasyłał :)

póki co, stanowimy tam raczej egzotykę a miny, komentarze, reakcje społeczności lokalnej bezcenne :)
także zapraszany ...

Awatar użytkownika
pawlos
Posty: 9
Rejestracja: ndz września 15, 2013 12:16
Moje rolki: madeindecathlon
Jeżdżę od: 01 sie 2013
Lokalizacja: Gostynin

Re: Płock, Łąck, Gostynin, także okolice Krośniewic...

Post autor: pawlos » sob marca 15, 2014 6:46

Sprawdzalność pogody 100% ciekawe jak wypali impreza w Łodzi
http://www.atlasarena.pl/index.php?page=rolkomania-2014

Awatar użytkownika
lau
Posty: 20
Rejestracja: wt marca 04, 2014 10:19
Moje rolki: rollerblade maxxum 84
Jeżdżę od: 01 lip 2012
Lokalizacja: Płock

Re: Płock, Łąck, Gostynin, także okolice Krośniewic...

Post autor: lau » sob marca 15, 2014 12:24

Hell'O'Kitty
No i się sprawdziło, niestety. Dziękujemy za linki, aż tak dokładnie nigdy nie grzebałam.
Czasem z kolegą z grupy odprawiamy modły, bywa że działają ;P.
Może niedziela będzie lepsza, ale chyba się nie zapowiada... słońce kusi. Przy takim wietrze zwiałoby pewnie całą naszą Dobrzykowską grupę ;).

rulek pisze: .... pozostaję ze swoim nie takim w końcu „starym” jak okazało się dość dobrym fitnessowym sprzętem na dłużej.
Decyzję pomógł mi podjąć Tomek z „Czysta Formy Studio” za co wielkie, serdeczne dzięki. [...] ...do nauki tych trików,
które mam w zamyśle nauczyć się, w zupełności wystarczą te rolki, które obecnie posiadam
Oj tam, oj tam :P. Tomek zapewne ma rację, nasze umiejętności nie poprawią się tylko dzięki temu, że kupimy nowy, markowy sprzęt.
Ale przychodzi moment, że chcesz ten sprzęt wymienić na lepszy... kupuję puki mam kasę. Rozważam między Rollerblade RB 90,
(wspominałeś coś o nowszym modelu? - Maxxum 84?), Activa 90, polecają jeszcze Seby na 90.

rulek pisze: ... póki co, stanowimy tam raczej egzotykę a miny, komentarze, reakcje społeczności lokalnej bezcenne :)
a jaka jest rozpiętość wiekowa! jesteśmy bardzo egzotyczni ;)
pawlos pisze: ...ciekawe jak wypali impreza w Łodzi http://www.atlasarena.pl/index.php?page=rolkomania-2014
to jest chyba obiekt kryty, powinni sobie poradzić :D.
W Płocku nie ma chyba miejsca, w który można by coś takiego zorganizować...?
Pozdrawiam Ula

Awatar użytkownika
gatomalo
Czterokółkowiec
Posty: 70
Rejestracja: śr stycznia 09, 2013 12:04
Moje rolki: pierwsze - za 50 zł
Jeżdżę od: 10 cze 2011
Lokalizacja: Płock

Re: Płock, Łąck, Gostynin, także okolice Krośniewic...

Post autor: gatomalo » wt marca 18, 2014 1:12

Hell'O'Kitty pisze:napisz proszę, jeśli można w szczegółach, jak w praktyce wygląda jazda po drogach lokalnych.
Zdaje się, że najlepsza odpowiedzią byłoby: jeździmy z szacunkiem dla innych. Nie pchamy się na drogi krajowe, gdzie ruch jest obciążony.
Jeździmy drogami raczej ostatniej kolejności odśnieżania, ale znakomitymi technicznie i na tyle szerokimi, że wszyscy się mieścimy.
Gdy coś chce nas wyprzedzić grzecznie ustępujemy i tyle.
Mamy też to szczęście, że na naszych "dobrzykowskich" trasach spotykamy silnikowców raz na kilka/kilkanaście minut - taki endemit (tylko tu), więc ...może warto się poczęstować.

Zdarzyło mi się oczywiście spotkać z drogówką i strażą miejską. Jechałem sam ale było to w jeszcze innych często diecezjach.
Raz wpakowałem się wprost pod radar - a że było to moje pierwsze takie spotkanie, to dowcipnie się nie czułem.
Ale i zaskoczony policjant, chyba też nie bardzo wiedział co miałby mi zarzucić, nie zwrócił na mnie uwagi, mimo, że to było bezludzie, aż się prosiło chociaż o "dzień dobry".
Tereny absolutnie dziewicze dla tego sportu.

Następnymi razy już byłem podbudowany i ufałem, że humor rozładuje ewentualne zastrzeżenia.
Ale zdarzyło mi się też, że mając fantastycznie pagórkowatą ścieżkę rowerową pojechałem drogą dla samochodów.
I pech/szczęście chciało, że ~sto metrów przede mną wypada z zasłoniętego zakrętu i górki radiowóz.
Widzę, że bardzo zwalnia, siłuje się z szybą i nerwowo wskazuje na ścieżkę obok.
To było kilka sekund. Szczęście, bo nie mógł nagle wyhamować, gdyż ciągnął ogon i raczej bez stłuczki by się może nie obyło.
Minę miał taką, że gdyby miał naładowany pistolet, to by się długo nie zastanawiał.

Hm, i co miałem robić?
On w swoją stronę a ja dalej ...swoją ulicą.
Otóż, ścieżka, choć fantastyczna, to dokładnie zasypana liśćmi, jak to jesienią w lesie.
Na płaskiej - OK., ale nie na takich dynamicznych pagórkach z zakrętami, tam i rowerem jest pewne wyzwanie.
To ścieżka: Łąck - tory przed Sendeniem.

Spotkania ze strażnikami miejskimi na downhill'ach, czy strażą graniczną także słowacką - nie było dotąd problemów a może mieli ważniejsze sprawy...




Ale nawet gdyby były kłopoty, to nie mamy wyjścia, musimy jeździć, pokazywać się, oswajać otoczenie, kreować rzeczywistość, może w końcu ten nowy trend wymusi zmianę przepisów.
Póki co nadal jesteśmy tylko pieszymi.
A jeżdżenie po chodniku z większa prędkością niż rower i znacznie szerzej niż on, chaotyczniej, to wbrew rozsądkowi. Musimy jeździć.

Awatar użytkownika
Form-An
Posty: 27
Rejestracja: pt listopada 16, 2012 12:22
Moje rolki: powerslide
Jeżdżę od: 27 cze 2009

Re: Płock, Łąck, Gostynin, także okolice Krośniewic...

Post autor: Form-An » wt marca 18, 2014 7:56

Musimy jeździć ! :)

Awatar użytkownika
lau
Posty: 20
Rejestracja: wt marca 04, 2014 10:19
Moje rolki: rollerblade maxxum 84
Jeżdżę od: 01 lip 2012
Lokalizacja: Płock

Re: Płock, Łąck, Gostynin, także okolice Krośniewic...

Post autor: lau » czw marca 20, 2014 7:02

musimy, musimy!
ja dzisiaj jeździłam :)
Pozdrawiam Ula

Awatar użytkownika
Form-An
Posty: 27
Rejestracja: pt listopada 16, 2012 12:22
Moje rolki: powerslide
Jeżdżę od: 27 cze 2009

Re: Płock, Łąck, Gostynin, także okolice Krośniewic...

Post autor: Form-An » czw marca 20, 2014 9:16

Ja też. Wiosnę przecież trzeba odpowiednio przywitać. Nie byłem zresztą sam. Spotkałem młode małżeństwo z dwójką dzieciaków .Chcą dołączyć do nas w Dobrzykowie. (A właśnie- to kiedy najbliższy wyjazd?) Wiesiek dopytuje o nightsketing. No strasznie się ludziska stęsknili - Moderatorzy słyszycie ???

rulek
Posty: 13
Rejestracja: wt lipca 23, 2013 9:38
Moje rolki: fit fila mw, RB Tw80
Jeżdżę od: 25 kwie 2013
Lokalizacja: Płock

Re: Płock, Łąck, Gostynin, także okolice Krośniewic...

Post autor: rulek » pt marca 21, 2014 1:16

Z racji tego, ze w niedziele przewidywana jest pogoda pochmurna i deszczowa możemy zorganizować jakiś przejazd wyjątkowo w sobotę.
Spotkajmy się na "zawiślańskim torze" jutro o 14-ej i zdecydujemy czy ruszamy na Dobrzyków czy też pojeździmy na miejscu.

Nasz sympatyczny kolega robi się sławny, występuje w prasie, nic nie pochwalił się Nam

http://plock.gazeta.pl/plock/1,35681,15 ... NajCzytSST
Ostatnio zmieniony sob marca 22, 2014 11:18 przez rulek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Form-An
Posty: 27
Rejestracja: pt listopada 16, 2012 12:22
Moje rolki: powerslide
Jeżdżę od: 27 cze 2009

Re: Płock, Łąck, Gostynin, także okolice Krośniewic...

Post autor: Form-An » pt marca 21, 2014 11:15

No nie za bardzo jest się czym chwalić. Zadzwonił redaktor z GW, źe chce pogadać o rolkach. Czasem warto dać z siebie zrobić małpe do oglądania źeby nas zauważono. Mam na myśli ścieźki i organizowanie imprez.. Mam tylko nadzieję, że nikt z obecnych na zdjęciu nie pogniewał się za jego opublikowanie. Dałem mu kilka z röźnych imprez ii nie wiedziałem które wybierze. Szkoda, że jutro nie mogę się z Wami wybrać. Miłych wraźeń :)

Awatar użytkownika
dokatez1
Posty: 6
Rejestracja: wt marca 11, 2014 11:28
Moje rolki: Rollerblade Activa 90
Jeżdżę od: 01 mar 2012
Lokalizacja: Sierpc/Płock

Re: Płock, Łąck, Gostynin, także okolice Krośniewic...

Post autor: dokatez1 » pt marca 21, 2014 11:26

Jazda na rolkach może być przyjemna. Rzeczywiście.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
pawlos
Posty: 9
Rejestracja: ndz września 15, 2013 12:16
Moje rolki: madeindecathlon
Jeżdżę od: 01 sie 2013
Lokalizacja: Gostynin

Re: Płock, Łąck, Gostynin, także okolice Krośniewic...

Post autor: pawlos » sob marca 29, 2014 5:47

Pogoda dopisuje :D
Dzięki temu odbyła się spontaniczna impreza, topienie rolkowej Marzanny.
Wszyscy bawili się świetnie szlifując swoje umiejentności.
Jak spadać to z dużego konia .Przyspieszony kurs hamowania z górki od podolszyc do wisły pod mostem dał niezapomniane wrażenia
zwłaszcz tym którzy poraz pierwszy museli tak hamować.
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 309&type=1

Relacja video od 9 minuty. :D
http://www.tvp.pl/warszawa/informacyjne ... 4/14592936



Pare osób namuwiłem na jutrzejszy Dobrzyków, jak dali radę z tą górką to nie mają co się bać .

Awatar użytkownika
gatomalo
Czterokółkowiec
Posty: 70
Rejestracja: śr stycznia 09, 2013 12:04
Moje rolki: pierwsze - za 50 zł
Jeżdżę od: 10 cze 2011
Lokalizacja: Płock

Re: Płock, Łąck, Gostynin, także okolice Krośniewic...

Post autor: gatomalo » ndz marca 30, 2014 11:19

Piękny dzień nam minął i pięknie go wykorzystaliśmy.
Padł nowy rekord frekwencji - 14 a przecież to dopiero marzec.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mazowieckie”