pora na klapy w rolkach szybkich :)

Polecany sprzęt do fitness i jazdy szybkiej - rolki, kółka, łożyska / Inline fitness and speed skating - skates, wheels, bearings

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
W tym dziale umieszczamy nowości sprzętowe, testy. Większość prezentowanego sprzętu jest z pierwszej ręki, tzn., że mieliśmy "namacalny" kontakt z produktem i staraliśmy się jak najbardziej rzetelnie go opisać i przedstawić. Jeśli ktokolwiek jest zainteresowany umieszczeniem swojego produktu lub chociażby zdjęcia, proszę o kontakt na e-mail.
Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: pora na klapy w rolkach szybkich :)

Post autor: mrv » pn marca 23, 2009 2:04

Agent_L pisze:Klapy na kółkach, doublepush na lodzie... To że dyscypliny są podobne nie znaczy jeszcze że są *takie same*.
Własnie Agencie !
Ba, nawet w kaskach nie jeżdżą! :bom: kaptury za to noszą i jest jeszcze różnica w kostiumach :bom: :bom: :bom:

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: pora na klapy w rolkach szybkich :)

Post autor: WFH » śr marca 25, 2009 12:55

Klapy były prówowane jakieś 6-8 lat temu, także w Polsce.
Miałem okazję na nich jeździć zarówno ja, jak i Witek.
Próbowane były przez kilku zawodników z czołówki i szybko z nich zrezygnowali.
Moim zdaniem nie ma szans by zyskały popularność.

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: pora na klapy w rolkach szybkich :)

Post autor: mrv » śr marca 25, 2009 4:58

WFH pisze:Klapy były prówowane jakieś 6-8 lat temu, także w Polsce.
Miałem okazję na nich jeździć zarówno ja, jak i Witek.
Próbowane były przez kilku zawodników z czołówki i szybko z nich zrezygnowali.
Moim zdaniem nie ma szans by zyskały popularność.
A co było powodem rezygnacji ?

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: pora na klapy w rolkach szybkich :)

Post autor: WFH » czw marca 26, 2009 10:14

mrv pisze:
WFH pisze:Klapy były prówowane jakieś 6-8 lat temu, także w Polsce.
Miałem okazję na nich jeździć zarówno ja, jak i Witek.
Próbowane były przez kilku zawodników z czołówki i szybko z nich zrezygnowali.
Moim zdaniem nie ma szans by zyskały popularność.
A co było powodem rezygnacji ?
W skrócie - nowy sprzet powinien mieć jakieś atuty, a klapy w porównaniu do obecnie używanego sprzetu nie mają żadnych.
Na łyżwach sprawdzają się między innymi dzięki temu, że zastosowanie tego systemu wydłuża kontakt płozy z lodem, wpływając w pewien sposób na długość odbicia. Na wrotkach nie jest to konieczne.
Tak jak już wspomniałem moim zdaniem nie ma szans na zmiany sprzętowe w tym kierunku.

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: pora na klapy w rolkach szybkich :)

Post autor: mrv » czw marca 26, 2009 10:20

WFH pisze: W skrócie - nowy sprzet powinien mieć jakieś atuty, a klapy w porównaniu do obecnie używanego sprzetu nie mają żadnych.
Na łyżwach sprawdzają się między innymi dzięki temu, że zastosowanie tego systemu wydłuża kontakt płozy z lodem, wpływając w pewien sposób na długość odbicia. Na wrotkach nie jest to konieczne.
Tak jak już wspomniałem moim zdaniem nie ma szans na zmiany sprzętowe w tym kierunku.
W końcu konstruktywna krytyka. Czy mógłbym wiedzieć które modele były testowane ?

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: pora na klapy w rolkach szybkich :)

Post autor: WFH » pt marca 27, 2009 9:25

mrv pisze: Czy mógłbym wiedzieć które modele były testowane ?
Były testowane klapy firmy Mogema ( obecnie Cado Motus). Niestety nazwy modelu nie pamiętam.
A ja klap wcale nie krytykuje, tylko wyrażam swoje zdanie :D

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: pora na klapy w rolkach szybkich :)

Post autor: Marek » pt marca 27, 2009 11:41

ja testowałem rapsy w 2000 roku nie wiem czy to wazne ale na lodzie jest chyba bardzo rowno

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: pora na klapy w rolkach szybkich :)

Post autor: mrv » pt marca 27, 2009 12:22

Marek pisze:ja testowałem rapsy w 2000 roku nie wiem czy to wazne ale na lodzie jest chyba bardzo rowno
aż tak katapultuje przy nierównościach ? Drążę temat bo kupiłem na ebayu Slingshot Bonta ;)

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: pora na klapy w rolkach szybkich :)

Post autor: Marek » sob marca 28, 2009 10:29

mrv pisze:
Marek pisze:ja testowałem rapsy w 2000 roku nie wiem czy to wazne ale na lodzie jest chyba bardzo rowno
aż tak katapultuje przy nierównościach ? Drążę temat bo kupiłem na ebayu Slingshot Bonta ;)
kto ci tą ciemnote wcisnoł poznaj mnie

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: pora na klapy w rolkach szybkich :)

Post autor: Agent_L » sob marca 28, 2009 4:56

/edited: pomylił mi się autor 1 posta, sorki

Zresztą, czytając kiedyś ten artykuł co dałeś o kolesiu testującym różne klapy, ja go zrozumiałem go tak że wszystkimi był bardzo rozczarowany, a jeden model po mocnym i ryzykownym odchudzeniu nadawał się do jazdy jako-tako.
Ostatnio zmieniony ndz marca 29, 2009 9:43 przez Agent_L, łącznie zmieniany 1 raz.
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: pora na klapy w rolkach szybkich :)

Post autor: mrv » sob marca 28, 2009 10:48

Marek pisze:
mrv pisze:
Marek pisze:ja testowałem rapsy w 2000 roku nie wiem czy to wazne ale na lodzie jest chyba bardzo rowno
aż tak katapultuje przy nierównościach ? Drążę temat bo kupiłem na ebayu Slingshot Bonta ;)
kto ci tą ciemnote wcisnoł poznaj mnie
19$ nie pieniądz ;)

witomazur
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 214
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 8:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Duszniki Zdroj

Re: pora na klapy w rolkach szybkich :)

Post autor: witomazur » sob marca 28, 2009 11:43

zico pisze:Tylko, że na wrotkach jest mniejsza prędkość wynikająca z większych oporów niż na łyżwach... O ile się nie mylę na łyżwach ważnym jest długi ślizg na lodzie i klapy jak najbardziej spełnią te wymagania, na wrotkach niekoniecznie wskazane jest toczenie do samego końca jeśli już nie ma fazy odepchnięcia...

Może Witek się wypowie, bo on na łyżwach klapach jak za Pan brat no i wrotkarz jest.
Melduję się do tablicy :D
Gdyby wyścigi na rolkach były rozgrywane tak jak wyścigi na łyżwach, klapy rolkarskie miały by może jakieś zastosowanie.W łyżwiarstwie szybkim liczy się czas(im szybciej do mety tym lepiej) a na rolkach poza wyścigiem indywidualnym,czas ma znaczenie trzeciorzędne.
Jeździłem przez 1 sezon w roku 2001 na szynach mogema M41 5x80.Startowałem w kilku zawodach z różnym efektem.Moje odczucia były pozytywne co do prędkości,tj.jeździłem szybciej ze stałą szybkością.Ale......niestety to co najważniejsze w wyścigach na rolkach, czyli nagła zmiana prędkości wyraźnie kulała.To powodowało,że klap się nie przyjął.W/g mnie temat kiedyś powróci,argumentem nie do przebicia jest zysk prędkości.W łyżwiarstwie szybkim klap był milowym krokiem w rozwoju.Rekord swiata na łyżwach starej konstrukcji na 5 km wynosił 6',34" sek.Na klapach został poprawiony na 6',03" :!:
Obecnie rolki rozwiają się w kierunku średnicy kółek,ale kiedyś ten temat się wyczerpie i wtedy stratedzy marketingowi producentów "odgrzeją"klapy :? Wystarczy ubrać w nie np.Joe Mantia,wygra 1-2 wyścigi i się zacznie....Wtedy trzeba odczekać,2 x się zastanowić bo moje M41 do dziś leżą w szafie :evil:
Na mogema M41 klap Arnaud Ciquel wygrał bodaj 2 Puchary Świata
Witek
Ukończyłem maraton w Łomży:) http://www.uks-orlica.pl
http://www.pzsw.org

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: pora na klapy w rolkach szybkich :)

Post autor: WFH » pn marca 30, 2009 9:45

witomazur pisze:
zico pisze:Tylko, że na wrotkach jest mniejsza prędkość wynikająca z większych oporów niż na łyżwach... O ile się nie mylę na łyżwach ważnym jest długi ślizg na lodzie i klapy jak najbardziej spełnią te wymagania, na wrotkach niekoniecznie wskazane jest toczenie do samego końca jeśli już nie ma fazy odepchnięcia...

Może Witek się wypowie, bo on na łyżwach klapach jak za Pan brat no i wrotkarz jest.
Melduję się do tablicy :D
Gdyby wyścigi na rolkach były rozgrywane tak jak wyścigi na łyżwach, klapy rolkarskie miały by może jakieś zastosowanie.W łyżwiarstwie szybkim liczy się czas(im szybciej do mety tym lepiej) a na rolkach poza wyścigiem indywidualnym,czas ma znaczenie trzeciorzędne.
Jeździłem przez 1 sezon w roku 2001 na szynach mogema M41 5x80.Startowałem w kilku zawodach z różnym efektem.Moje odczucia były pozytywne co do prędkości,tj.jeździłem szybciej ze stałą szybkością.Ale......niestety to co najważniejsze w wyścigach na rolkach, czyli nagła zmiana prędkości wyraźnie kulała.To powodowało,że klap się nie przyjął.W/g mnie temat kiedyś powróci,argumentem nie do przebicia jest zysk prędkości.W łyżwiarstwie szybkim klap był milowym krokiem w rozwoju.Rekord swiata na łyżwach starej konstrukcji na 5 km wynosił 6',34" sek.Na klapach został poprawiony na 6',03" :!:
Obecnie rolki rozwiają się w kierunku średnicy kółek,ale kiedyś ten temat się wyczerpie i wtedy stratedzy marketingowi producentów "odgrzeją"klapy :? Wystarczy ubrać w nie np.Joe Mantia,wygra 1-2 wyścigi i się zacznie....Wtedy trzeba odczekać,2 x się zastanowić bo moje M41 do dziś leżą w szafie :evil:
Na mogema M41 klap Arnaud Ciquel wygrał bodaj 2 Puchary Świata
Witek
A myslałem, że to tylko mi się wydawało, że się szybciej jeździ, ale później na zawodach ajkos tak bez rewelacji.
Ale ja wtedy młody byłem :D

witomazur
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 214
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 8:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Duszniki Zdroj

Re: pora na klapy w rolkach szybkich :)

Post autor: witomazur » sob października 31, 2009 10:11

Klap inaczej.....Nie jestem pewien czy to cudo nie uszkodzi spodu buta :?:
A swoją drogą myślę,że najwyższy czas aby FIRS zastanowił się nad regulacjami eliminującymi "wolną amerykankę" w jeździe szybkiej.
http://www.solvein.kr/patent_technology.html
Witek
Ukończyłem maraton w Łomży:) http://www.uks-orlica.pl
http://www.pzsw.org

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: pora na klapy w rolkach szybkich :)

Post autor: bj43 » sob października 31, 2009 11:13

witomazur pisze:Klap inaczej.....Nie jestem pewien czy to cudo nie uszkodzi spodu buta :?:
A swoją drogą myślę,że najwyższy czas aby FIRS zastanowił się nad regulacjami eliminującymi "wolną amerykankę" w jeździe szybkiej.
http://www.solvein.kr/patent_technology.html
Witek
Proponowane rozwiązanie daje trzeci punkt podparcia płozy pośrodku jej długości. Może eliminować drgania spowodowane sprężystością płozy podczas jazdy po nierównościach. Ale czy to jest klap? Nie widzę zawiasu na przednim mocowaniu.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jazda fitness i szybka / fitness i speed inline skating”