Jak zorganizować imprezę sportową

Gdzie, kiedy, za ile? Wszystko o zbliżających się zawodach w jeździe szybkiej
Inline speed skating competition. When, where, expenses

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Jak zorganizować imprezę sportową

Post autor: WOJTEK45 » wt lutego 10, 2009 10:40

...czyli podzielmy się swymi doświadczeniami.

Jak pewnie większość z was wie trójmiejski Twister pewnie jako pierwsze w kraju stowarzyszenie wziął na siebie ciężar zorganizowania imprezy wrotkarskiej dedykowanej tylko miłośnikom sportów wrotkarskich. I jest już bardzo daleko w realizacji tego tematu.
Nie chcemy jednak aby to co robimy stanowiło naszą "słodką tajemnicę" i dlatego chciałem zaproponować aby zorganizować "centralne spotkanie" wszystkich tych którzy uczestniczyli w organizowaniu zawodów wrotkarskich aby podzielić się swymi osiągnięciami wynikającymi z dotychczasowych działań.
Myślę że gdyby Nasz PZSW wyraził wolę , wyznaczył termin, zapewnił salę to można by było spotkać się w Warszawie ( póki jeszcze nie zaczął się sezon wrotkarski) i przedstawić swe doświadczenia związane z organizacją imprez sportowych.
Będąc osobą dosyć mocno zaangażowaną w organizację Maratonu Sierpniowego chętnie podzielę się swymi doświadczeniami w zakresie organizacji tego typu imprezy szczególnie w kwestiach dotyczących pozyskiwania źródeł finansowania oraz całej metodyki działania ,która może pomóc w realizacji takiego zadania jakim jest maraton wrotkarski.
Chętnie również sam usłyszałbym jakie doświadczenia zebrali inni organizatorzy aby przy organizacji kolejnej imprezy łatwiej było ją zapiąć na przysłowiowy "ostatni guzik"
Wiem ,że w myśl powiedzenia " Nie chwal dnia przed zachodem słońca a teściowej przed śmiercią" Twister jeszcze nie osiągnął sukcesu organizacyjnego ,bo takowym będzie dopiero zadowolenie i duża frekwencja uczestników Maratonu Sierpniowego, ale zebrane do tej pory doświadczenia mogą się przydać innym ,którzy wezmą na siebie trud organizacji imprezy sportowej o podobnym charakterze.
Ja jestem gotów do prezentacji naszych doświadczeń.
Co sądzicie o tym pomyśle?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jak zorganizować imprezę sportową

Post autor: zico » wt lutego 10, 2009 10:49

Jak najbardziej można się dzielić takimi informacjami. Tylko nie wiem jak daleko możemy je puścić? Są cenne. Ale pamiętajmy, że to forum czytają różne ludziska i nie wiadomo co im do głowy może strzelić wykorzystując Waszą i innych wiedzę, na którą tyle swojego czasu poświęciliście. Dokładnie chodzi mi o sytuację: "wrotkarze? eee tam, ich jest mało, zróbmy imprezę dla ....." A projekt sobie czerpią stąd. Może przesadzam, ale nie wiem jak inni będą widzieć tą kwestię. Bo tak naprawdę komu ta wiedza? Wszystkim czytelnikom czy tylko grupie, która DZIAŁA i widać z tego efekty?

Dodam, że nasz kolega Piotr (Toudi) już dwukrotnie zrealizował imprezę typowo wrotkarską w Poznaniu dla dzieci i jest na etapie zrobienia czegoś ponad przeciętnego w skali Polski, ale niestety nie możemy o tym mówić, dopóki WSZYSTKO nie będzie na tip top. Oczywiście kierunki działań typu "skąd, jak, gdzie" przydadzą się, ale tylko tym, którzy chcą i będą działać aby robić imprezy.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Re: Jak zorganizować imprezę sportową

Post autor: PeterCave » wt lutego 10, 2009 10:51

Świetny pomysł!
Myślę, że fajnie by było też zaprosić osoby, które jeszcze nie organizowały zawodów wrotkarskich, ale (jak np. Wrocławska "Wrolka") przymierzają się do tego zadania i próbują przeskakiwać kolejne przeszkody. Dobra rada "doświadczonych zawodników" byłaby bardzo pomocna.
Pozdrawiam Piotrek

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Re: Jak zorganizować imprezę sportową

Post autor: PeterCave » wt lutego 10, 2009 10:54

zico pisze:Jak najbardziej można się dzielić takimi informacjami. Tylko nie wiem jak daleko możemy je puścić? Są cenne. Ale pamiętajmy, że to forum czytają różne ludziska i nie wiadomo co im do głowy może strzelić wykorzystując Waszą i innych wiedzę, na którą tyle swojego czasu poświęciliście. Dokładnie chodzi mi o sytuację: "wrotkarze? eee tam, ich jest mało, zróbmy imprezę dla ....." A projekt sobie czerpią stąd. Może przesadzam, ale nie wiem jak inni będą widzieć tą kwestię. Bo tak naprawdę komu ta wiedza? Wszystkim czytelnikom czy tylko grupie, która DZIAŁA i widać z tego efekty?

Dodam, że nasz kolega Piotr (Toudi) już dwukrotnie zrealizował imprezę typowo wrotkarską w Poznaniu dla dzieci i jest na etapie zrobienia czegoś ponad przeciętnego w skali Polski, ale niestety nie możemy o tym mówić, dopóki WSZYSTKO nie będzie na tip top. Oczywiście kierunki działań typu "skąd, jak, gdzie" przydadzą się, ale tylko tym, którzy chcą i będą działać aby robić imprezy.
Zico, właśnie dlatego takimi informacjami najlepiej się dzielić "na żywo", w grupie wrotkarzy i osób zaangażowanych w promocję tego sportu.
Pozdrawiam Piotrek

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jak zorganizować imprezę sportową

Post autor: zico » wt lutego 10, 2009 10:57

Wiem, że na żywo najlepiej. Ale nie zawsze możemy się wszyscy spotkać. Albo po prostu ukryte forum, dostęp dla stowarzyszeń, klubów i jazda. Sądzę, że nie da się zrobić imprezy lub będzie to bardzo trudne jak nie ma postaci prawnej w stylu stowarzyszenia, klubu itp. itd. Jak ktoś się uporał z podstawą prawną to widać, że coś robi i proszę bardzo - możemy dalej rozmawiać o imprezach. Jak sądzicie? Jak będzie najlepiej?
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jak zorganizować imprezę sportową

Post autor: WOJTEK45 » wt lutego 10, 2009 11:50

dlatego moja propozycja aby to PZSW był animatorem takiego spotkania , aby na nim pojawiły się osoby "nieprzypadkowe",
Myślę że gdyby wiedzieć jak podejść do tematu to pewnie wielu by się zdecydowało aby tym się zająć.Początki zazwyczaj są trudne.Dowodem czego jest korespondencja środowiska wrocławskiego.
A termin nie powinien być kolidującym z sezonem bo nikt nie przyjedzie. A żeby coś przygotowań na rok 2010 należy zacząć w październiku 2009

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jak zorganizować imprezę sportową

Post autor: Toudi » śr lutego 11, 2009 12:48

zico pisze: Dodam, że nasz kolega Piotr (Toudi) już dwukrotnie zrealizował imprezę typowo wrotkarską w Poznaniu dla dzieci i jest na etapie zrobienia czegoś ponad przeciętnego w skali Polski, ale niestety nie możemy o tym mówić, dopóki WSZYSTKO nie będzie na tip top. Oczywiście kierunki działań typu "skąd, jak, gdzie" przydadzą się, ale tylko tym, którzy chcą i będą działać aby robić imprezy.
Coooooooo???? :shock: :shock: :shock:

Ale rzeczywiscie takie "technologiczne" spotkanie byloby naprawde przydatne.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jak zorganizować imprezę sportową

Post autor: zico » śr lutego 11, 2009 8:30

No już Piotr nie udawaj :D I wszystkiego najlepszego z okazji urodzin :browar:
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Jak zorganizować imprezę sportową

Post autor: WFH » śr lutego 11, 2009 10:17

Oczywiście będziemy chcieli zorganizować także w tym roku coś na kształt zeszłorocznego szkolenia, z tym, że przed sezonem. Sprawa organizacji zawodów z pewnoscia byłaby ciekawym tematem i warto byłoby jej poświęcić sporo czasu. Rozmawialiśmy zresztą z Wojtkiem na ten temat.
Wystąpiliśmy o dotacje na ten cel i czekamy na efekty...
WOJTEK45 pisze:dlatego moja propozycja aby to PZSW był animatorem takiego spotkania , aby na nim pojawiły się osoby "nieprzypadkowe",
Myślę że gdyby wiedzieć jak podejść do tematu to pewnie wielu by się zdecydowało aby tym się zająć.Początki zazwyczaj są trudne.Dowodem czego jest korespondencja środowiska wrocławskiego.
A termin nie powinien być kolidującym z sezonem bo nikt nie przyjedzie. A żeby coś przygotowań na rok 2010 należy zacząć w październiku 2009

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jak zorganizować imprezę sportową

Post autor: Toudi » pn czerwca 15, 2009 2:40

A ja myślę, że to powinno się odbyć zdecydowanie przed sezonem, czyli wkrótce.
Urzędy różnej maści rozdają pieniądze ale konkursy odbywają się zwykle w roku poprzedzającym wydawanie pieniędzy, więc prośba o dofinansowanie imprezy w 2010 powinna być złożona w 2009.
Pozdrawiam
Piotr

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jak zorganizować imprezę sportową

Post autor: WOJTEK45 » pn czerwca 15, 2009 3:53

prawda ci to 100%
Ja jestem do dyspozycji

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawody jazdy szybkiej / Events inline speed skating”