CZERWIEC/LIPIEC - 2011 GRAND PRIX MAZUR (3 półmaratony)

Gdzie, kiedy, za ile? Wszystko o zbliżających się zawodach w jeździe szybkiej
Inline speed skating competition. When, where, expenses

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: CZERWIEC/LIPIEC - 2011 GRAND PRIX MAZUR (3 półmaratony)

Post autor: WFH » ndz maja 29, 2011 10:11

romanwrotkarz pisze:Podziwiam mądrość tych którzy nie przyjechali na tą imprezę i żałuję straconego czasu i pieniędzy. Była to niemal powtórka Łomży, tylko z o wiele bardziej niebezpiecznymi miejscami. Szkoda potłuczonych ciał Pań i Panów :( Nigdy więcej moja noga tam nie stanie. Kompletny kocioł i klapa organizacyjna. Wstyd na całą Polskę :evil:
Mimo wszystko uważam, że do Łomży brakowało dużo. Ja z pewnością nie zamierzam chować głowy w piasek. Myślę, że niczyja noga tam więcej nie stanie, bo to co miało miejsce dzisiaj jest z pewnością niedopuszczalne. Co do wstydu, to tak, ja osobiście się wstydzę.

galasso
Posty: 3
Rejestracja: pn lipca 19, 2010 2:31
Moje rolki: Rollerblade Racemachine Plus
Jeżdżę od: 03 maja 1994

Re: CZERWIEC/LIPIEC - 2011 GRAND PRIX MAZUR (3 półmaratony)

Post autor: galasso » ndz maja 29, 2011 10:23

Muszę i ja się wypowiedzieć.... masakra i wstyd, najgorsza moja impreza jak dotąd ! Strata czasu na udział w takich zawodach. Nawet organizatorzy nas nie przeprosili za tan cały 'burdel" tylko udawali, że wszystko jest oki. beznadzieja po prostu...

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: CZERWIEC/LIPIEC - 2011 GRAND PRIX MAZUR (3 półmaratony)

Post autor: WFH » ndz maja 29, 2011 10:39

Może organizatorzy uważali, ze było ok? Ja z pewnością mam inne zdanie, tak jak 90%( albo i więcej) startujących.

Awatar użytkownika
michał1990
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 777
Rejestracja: wt sierpnia 29, 2006 8:05
Moje rolki: powerslide c
Jeżdżę od: 04 lip 1998
Lokalizacja: warszawa - ursynów
Kontakt:

Re: CZERWIEC/LIPIEC - 2011 GRAND PRIX MAZUR (3 półmaratony)

Post autor: michał1990 » ndz maja 29, 2011 10:44

asfalt przynajmnije dobry no i pogoda tez dawała rade:) to chyab tyle z + tej imprezy :twisted:
Pozdrawiam
Michał Machowski

Nightskating Warszawa (www.nightskating.waw.pl)
Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie Polskater
Rollschool - szkoł jazdy na rolkach i wrotkach (www.rollschool.pl)
Rolkowa MapaWarszawy - www.rolkowamapa.pl


Awatar użytkownika
Smokewa
Posty: 19
Rejestracja: sob października 17, 2009 11:31
Moje rolki: Rollerblade 8.0 Activa,K2
Jeżdżę od: 02 maja 1995
Lokalizacja: Warszawa

Re: CZERWIEC/LIPIEC - 2011 GRAND PRIX MAZUR (3 półmaratony)

Post autor: Smokewa » ndz maja 29, 2011 11:20

galasso pisze:Muszę i ja się wypowiedzieć.... masakra i wstyd, najgorsza moja impreza jak dotąd ! Strata czasu na udział w takich zawodach. Nawet organizatorzy nas nie przeprosili za tan cały 'burdel" tylko udawali, że wszystko jest oki. beznadzieja po prostu...
Prawda i wszyscy się chyba zgadzamy.Myślę,że 100%startujących mogłoby się pod tym podpisać.Jeżeli organizatorzy uważali,że wszystko Ok,to chyba są z kosmosuuu!
Mistrzostwa Polski!Zawodnicy bez jedzenia i picia(oczywiście każdy powinien mieć zapasy na cały dzień,ale tego nie wiedzieliśmy),godziny czekania,bez sensu.
Wójt Gminy organizując lokalne zawody po raz pierwszy robi to bardziej profesjonalnie...Dobrze,że chociaż ktoś się wstydzi i przeprasza.Kolejne doświadczenie i już!
Pozdrawiam
Ewa Janko-Mielcarska

micles
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 249
Rejestracja: śr listopada 25, 2009 2:25

Re: CZERWIEC/LIPIEC - 2011 GRAND PRIX MAZUR (3 półmaratony)

Post autor: micles » ndz maja 29, 2011 11:47

Jesteście zbyt wrażliwi. Mi się podobało, że większość zawodników robiła dobrą minę do złej gry i pomimo organizacji "takiej-se" wystartowali i nie zbojkotowali. Długie czekanie i niewiedza o godzinie startu trochę wkurzała, no ale jeju no, to przecież tylko zabawa, nie ma co się spinać. Nie ogarnęli - trudno. Może ogarną za rok, a może nie będą mieli kogo ogarniać.

Ja jestem zadowolony z obu dni i pomijając to długaśne czekanie i brak wody to było spoko. Najważniejsze to czerpać przyjemność z samej jazdy w doborowej grupie.

Dziękuję!
Ostatnio zmieniony pn maja 30, 2011 12:07 przez micles, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szwed
Czterokółkowiec
Posty: 62
Rejestracja: pn kwietnia 26, 2010 9:36
Moje rolki: Powerslide C4
Jeżdżę od: 01 maja 2010

Re: CZERWIEC/LIPIEC - 2011 GRAND PRIX MAZUR (3 półmaratony)

Post autor: szwed » ndz maja 29, 2011 11:54

zapodajcie coś proszę więcej o tych niebezpiecznych miejscach, jakieś wypadki były?
i jeszcze jedno, czy PZSW nie powinien robić tzw. zatwierdzenia,unifikacji trasy pod względem bezpieczeństwa,długości itp. jeżeli wyścig jest w randze MP?A może takie zatwierdzenie było zrobione?Oświećcie mnie proszę w tej kwestii .
Rafał

micles
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 249
Rejestracja: śr listopada 25, 2009 2:25

Re: CZERWIEC/LIPIEC - 2011 GRAND PRIX MAZUR (3 półmaratony)

Post autor: micles » pn maja 30, 2011 12:08

Osoby leżące tuż po wypadku + kilka wypadnięć z trasy na nawrotach mam nagrane na kamerze z kasku, postaram się jutro wrzucić ten materiał to zobaczycie.

Awatar użytkownika
szwed
Czterokółkowiec
Posty: 62
Rejestracja: pn kwietnia 26, 2010 9:36
Moje rolki: Powerslide C4
Jeżdżę od: 01 maja 2010

Re: CZERWIEC/LIPIEC - 2011 GRAND PRIX MAZUR (3 półmaratony)

Post autor: szwed » pn maja 30, 2011 12:20

pytam, ponieważ jestem w tzw. Komitetach Organizacyjnych różnych wyścigów wrotkarskich, ale nie wiem jak to jest w przypadku imprez firmowanych przez PZSW, czy potrzebna jest homologacja trasy przez Związek, czy nie ma takich przepisów?
pozdrawiam
Rafał

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: CZERWIEC/LIPIEC - 2011 GRAND PRIX MAZUR (3 półmaratony)

Post autor: Ariel » pn maja 30, 2011 1:43

Gratulacje dla wszystkich, którzy zwycięsko przeszli test z cierpliwości :D

Potłuczonym i pokaleczonym życzę szybkiego powrotu do zdrowia i formy.

Trochę fotek i filmików z Buczyńca: link (będą jeszcze uzupełniane)
Miłość wzrasta poprzez miłość

Awatar użytkownika
Mrmysterious
Air Force One
Posty: 128
Rejestracja: pt marca 07, 2008 10:15
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: CZERWIEC/LIPIEC - 2011 GRAND PRIX MAZUR (3 półmaratony)

Post autor: Mrmysterious » pn maja 30, 2011 3:33

KKSW KRAK ROLLERBLADE (od godziny dopiero w Krakowie)

Stwierdziliśmy i nazwaliśmy tą imprezę (gdyż nie miała nic wspólnego z Mistrzostwami Polski) :

M.P PÓŁMARATON ELBLĄG 2011 - ŻENADA.

jak i wersja druga :

ŁOMŻA II

Pomijając już słuszne uwagi szanownych przedmówców dotyczące porażającej wręcz ilości błędów, niedopatrzeń i zhańbienia wręcz Mistrzostw Polski "impreza" nie spełniała nawet rangi festynu wiejskiego, gdyż zabrakło co najważniejsze klimatu, gdyż jak wszem i wobec wiadomo klimat tworzą Ludzie, lecz sfrustrowani ludzie utwierdzają się tylko w tłumie frustratów dodatkowo mając świadomość wystrychnięcia na "Dutków" (np 50 złotych za koszulkę ?) ich frustracja osiąga apogeum FRUSTRACJI!

Jesteśmy w stanie zrozumieć błędy i niedopatrzenia wynikające z faktu niedoświadczenia, lecz nie można porywać się z motyką na księżyc nie mając kompletnego pojęcia o motyce, a co dopiero o księżycu. :-(

Było Nam bardzo przykro, gdy widzieliśmy np :

Prezesa PZSW Jerzego Pisarka rozkładającego własnoręcznie pachołki rozgraniczające jednię na dwa kierunki ruchu przy nawrotach, a o których organizator w ogóle zapomniał :-(

Krew Nas wręcz zalewała widząc łzy w oczach Głównego Sędziego PZSW Agnieszki Ziemczonek, która dwoiła się i troiła by jakoś uratować wszystko i w ogóle by cokolwiek się odbyło :-(

Pierwszy raz widzieliśmy tak wzburzonego sekretarza PZSW Bartosza Pisarka z którym nie dało się nawet zamienić słowa, gdyż dygotał wręcz w swym wzburzeniu/oburzeniu :-(

Witolda Mazura w ogóle się nie odzywającego, a trzymającego się tylko fizycznie i w przenośni za głowę.

Trenera Kadry Polskiej Ryszarda Białkowskiego, którego siedziba Klubu Viking znajduję się również w Elblągu, a który dwoił się i troił przepraszając kogo się tylko dało pomimo, że nie miał nic wspólnego z Organizatorami z Klubu Orzeł.

Nie mogliśmy patrzeć na zawodniczki i zawodników np TUKS Roztocze Rollerblade z Tomaszowa Lubelskiego czy Orlicy Duszniki Zdrój, którzy przyjechali na Mistrzostwa Polski z drugiego krańca Polski by na linii startu dowiedzieć się, że jest ogólna klasyfikacji tylko open bez podziału na, seniorów, juniorów i ich podgategorii :-(

Zapewniam Was, ze Oni dalej jeszcze wracają z MP Elbląg 2011 ŻENADA do domów. :-( i pewnie dotrą bladym świtem dopiero :-(

Nic co było w regulaminie nie pokrywało się z nim pod żadnym względem i nie ważne czy to dotyczyło kategorii wiekowych, seniorów i rozbicia juniorów na A i B czy tez klasyfikacji np mastersów w czterech grupach, czy też wyżywienia dla 150 osób bezpłatnego o łyku wody to już z uwagi na Wasze/Nasze wychnięte gardła nie wspomnę :-(

Sam w wielkiej emocji nie zważając na osoby wkoło (za co przepraszam obecnych/słyszących) rzucałem mięsem, gdy np :

zawodniczka z UKS ROZTOCZE, która ukończyła bieg "nadziała" się na inna bogu ducha winna uczestniczkę jadąca w drugą stronę, gdyż nikt nawet nie wpadł na pomysł, ze trzeba ruchem za linią mety jakoś "kierować" a po tymże wypadku sami widzowie włączyli się w zabezpieczenie i udało się już przynajmniej tutaj nie stworzyć zagrożenia.

szlag mnie trafiał jak widziałem poobdzieranych/pokiereszowanych jadących pomimo tego nadal, zagotowałem jak zobaczyłem swą Klubową koleżankę z przebijająca czerwienią krwi na jej białej części stroju :-(

Natomiast gdy zobaczyłem mych dwóch kolegów Klubowych ze zdartymi w co najmniej połowach ciała skórze z poważnymi obrażeniami, gdyż przy szybkości około 50 km/h na ostrym zakręcie mieli "kraksę" i szczęście tylko, ze przy tej szybkości nie poszli na "czołówkę" z inną grupa jadąca z naprzeciwka moja (nazwijmy to delikatnie) frustracja osiągnęła apogeum:-(

Rozumiemy wszystkich sfrustrowanych i ja sam jestem tym bardziej w niezręcznej sytuacji, gdyż stworzyłem na facebook wydażenie, na które Was wszystkich gorąco zapraszałem :-(

Przepraszam Was bardzo, wybaczcie mi proszę ...

Na usprawiedliwienie tylko chcę was wszystkich poinformować iż KKSW KRAK ROLLERBLADE powstał w sierpniu zeszłego roku i dopiero w tym roku zaczęliśmy startować w Mistrzostwach Polski, mieliśmy przyjemność uczestniczyć na Ulicznych Mistrzostwach Polski 2011 Duszniki Zdrój i do dnia dzisiejszego jesteśmy, byliśmy i będziemy zachwyceni/oczarowani ich rangą perfekcją organizacyjną, niesamowitym klimatem na nich panujących, ciepłym przyjęciem i nade wszystko nie do opisania wspaniałym klimatem, który stworzyli Organizatorzy, a pomagali im wszyscy i nie ważne czy to byli rodzice zawodników czy koledzy znajomi Ci wszyscy Ludzie dali z siebie serce, oddali by i dusze by zadowolić przyjezdnych i uszanować, że byli, że uczestniczyli.

Mieliśmy olbrzymią przyjemność uczestniczyć na Ogólnopolskim Zawodach jazdy szybkiej na wrotkach w Słomczynie w kwietniu i pomimo, ze to nie były mistrzostwa Polski byliśmy i jesteśmy do dziś pod olbrzymim wrażeniem zaangażowania wszystkich współtworzących te niesamowite zawody :-)

Macie wspaniała okazję przekonać się jak własnie wyglądają MISTRZOSTWA POLSKI, gdyż już za niecałe dwa tygodnie (11-12.06.2011) odbędą się Torowe Mistrzostwa Polski 2011 Słomczyn i przekonacie się naocznie czym są w ogóle Mistrzostwa Polski "jak to się je" "jak to smakuje" i co najważniejsze/najistotniejsze JAK TO SIĘ ROBI!

Zmażmy tą plamę MP Elbląg 2011 ŻENADA (lub jak kto woli Łomża II) przyjedzmy tłumnie do Słomczyna ( nie bójcie się toru, on nie "gryzie")przekonajcie się nawet tylko jako obserwatorzy jak robi się Mistrzostwa Polski i jaki to poziom jak i ranga zawodów, zobaczcie jaka to niesamowita rywalizacja, jakie radości, jakie szczęścia jakie porażki i zawiedzenie, przekonajcie się naocznie co znaczy tak naprawdę wrotkarstwo, sami stwierdźcie dlaczego ta, czy ten tamta zostali wybrani do reprezentacji Polski, gdyż właśnie tylko z Mistrzostw Polski wynika selekcja do Kadry.

By nie było, że widzimy tylko co byłe złe i beeee chciałem w imieniu swoim jak i całego Klubu KKSW KRAK ROLLERBLADE podziękować szczerze i gorąco ( i myślę, że również się dołączycie) motocyklistom "HARLEYWCOM" którzy jako jedyni starali się jak mogli i chcieli coś zrobić od siebie dla Wszystkich.

Dziękujemy Wam "chłopaki" na kultowych motorach :-)
Ostatnio zmieniony pn maja 30, 2011 3:48 przez Mrmysterious, łącznie zmieniany 1 raz.
zycze wiatru w plecy ... ;-)

www.KKSW-KRAK.pl

Awatar użytkownika
Mrmysterious
Air Force One
Posty: 128
Rejestracja: pt marca 07, 2008 10:15
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: CZERWIEC/LIPIEC - 2011 GRAND PRIX MAZUR (3 półmaratony)

Post autor: Mrmysterious » pn maja 30, 2011 3:33

hmmmmmmm.....

Słyszeliście :

"wyniki będą na stronie Klubu Orzeł"....

a tak notabene czy ktokolwiek z Was zobaczył jakiekolwiek wyniki w ogóle na miejscu w Buczyńcu na MP Elbląg 2011 - ŻENADA ?
zycze wiatru w plecy ... ;-)

www.KKSW-KRAK.pl

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: CZERWIEC/LIPIEC - 2011 GRAND PRIX MAZUR (3 półmaratony)

Post autor: WFH » pn maja 30, 2011 9:42

Generalnie reakcje są takie jak należalo sie tego spodziewać.
Nie wiem czy ktokolwiek po tak przeprowadzonych zawodach może być zadowolony, cale szczęście, że większość Was nie byla obecna na zawodach sobotnich...
Jeśli chodzi o trasę to akurat ona nie byla największym problemem tych zawodów. Zgadzam się, że bylo kilka niebezpiecznych miejsc, ale zdarzają się i trasy gorsze. Nie to jednak spowodowalo o reakcjach ludzi i odbiorze imprezy tylko ogólnie panujący chaos organizacyjny. Po prostu ktoś się podjąl zadania, które zdecydowanie go przeroslo. W nawiązniu do pytania skierowanego do PZSW to naszym bledem bylo zbytnie zaufanie jakim obdarzyliśmy organizatorów. I wbrew pozorom nie są to osoby w środowisku nowe, więc trudno mi powiedzieć z czego wynikalo to co się stalo.
Ja osobiście doceniam, że ktoś chce coś zrobić, bo malo jest osób, które same się angazują w organizację imprez, ale niestety wykonanie bylo fatalne.
Mimo wszystko uważam, że porównanie do Łomży grubo przesadzone i kto tam startowal to wie dlaczego.
Najważniejsze to to, że odpowiednie wnioski zostaly już wyciągnięte ( przynajmniej przez nas) i mam nadzieję, że tego typu wydarzenia już nigdy sie nie powtórzą, a z pewnością nie będą firmowane w żadnym stopniu przez PZSW.
Jeszcze raz w imieniu swoim i PZSW przepraszam wszystkich za zaistnialą sytuację i przepraszam wszystkich jeśli do kogoś odezwalem się w sposób nieodpowiedni, ale to czego bylem świadkiem naprawde doprowadzilo mnie do "wzburzenia/oburzenia" jak to określil Jacek w swoim poście.

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: CZERWIEC/LIPIEC - 2011 GRAND PRIX MAZUR (3 półmaratony)

Post autor: Andrzej » pn maja 30, 2011 10:31

micles pisze:Osoby leżące tuż po wypadku + kilka wypadnięć z trasy na nawrotach mam nagrane na kamerze z kasku, postaram się jutro wrzucić ten materiał to zobaczycie.
Jako osoba przypuszczalnie najczęściej bedąca na tym filmie uprzejmie proszę o przesłanie filmu do weryfikacji przed publikacją

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: CZERWIEC/LIPIEC - 2011 GRAND PRIX MAZUR (3 półmaratony)

Post autor: zico » pn maja 30, 2011 10:48

Nie byłem na tych zawodach, ale nic nie przebije chyba wyjeżdżającej ciężarówki na czoło jak to miało miejsce w Łomży...
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawody jazdy szybkiej / Events inline speed skating”