Maraton Sierpniowy im Lecha Wałęsy 2011

Gdzie, kiedy, za ile? Wszystko o zbliżających się zawodach w jeździe szybkiej
Inline speed skating competition. When, where, expenses

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Maraton Sierpniowy im Lecha Wałęsy 2011

Post autor: WOJTEK45 » śr lipca 20, 2011 3:59

Do imprezy pozostało niewiele dni a lista startujących zapisanych w ewidencji maratonu jest skromna.
Zapraszam po raz kolejny , warto przyjechać , trasa super gładka i płaska, warunki socjalne na najwyższym poziomie

Film promujący na facebooku, stronie maratonu jak i na głównej stronie WIC.
http://www.world-inline-cup.com/

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Maraton Sierpniowy im Lecha Wałęsy 2011

Post autor: zico » śr lipca 20, 2011 4:19

Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: Maraton Sierpniowy im Lecha Wałęsy 2011

Post autor: waluś » czw lipca 21, 2011 8:13

Jest i Alan. On ma szczęście do kamer :)

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: Maraton Sierpniowy im Lecha Wałęsy 2011

Post autor: WOJTEK45 » pt lipca 29, 2011 12:40

Ostatnie chwile na tańsze zapisy- do końca lipca


ZAPRASZAMY

joanmadou
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 120
Rejestracja: wt lutego 12, 2008 9:56
Moje rolki: Schänkel Blade 3x110&1x100
Jeżdżę od: 01 mar 2008

Re: Maraton Sierpniowy im Lecha Wałęsy 2011

Post autor: joanmadou » pt lipca 29, 2011 7:33

Przyjezdzamy :-))!

sofik
Posty: 21
Rejestracja: sob kwietnia 19, 2008 10:37
Moje rolki: Seba High Deluxe
Jeżdżę od: 01 lut 2008
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Maraton Sierpniowy im Lecha Wałęsy 2011

Post autor: sofik » wt sierpnia 02, 2011 1:01

Nightskating Warszawa
>> http://www.nightskating.waw.pl <<

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Maraton Sierpniowy im Lecha Wałęsy 2011

Post autor: zico » wt sierpnia 02, 2011 1:15

Cytat w powyższej strony:

""Dziennik Bałtycki": PGE Arena jest już gotowa. Trzeba przyznać, że wygląda imponująco. Kilka dni temu straż pożarna dała zgodę na przekazanie obiektu do użytku. Do 12 sierpnia mają zostać jeszcze tylko usunięte ostatnie niedociągnięcia. Redakcja "Dziennika Bałtyckiego" dostała jednak niepokojące sygnały od naszych Czytelników. Martwią się, ponieważ tor wrotkarski wokół stadionu jest cały usłany wystającymi studzienkami.

- Przecież po czymś takim nie da się nawet jeździć. Do wrotek lub rolek potrzebna jest całkowicie gładka nawierzchnia, a tu jest studzienka na studzience. Jeszcze nie widzieliśmy toru, który byłby budowany specjalnie z myślą o miłośnikach butów z kółkami, a wyglądałby jak tor przeszkód. Dosłownie nie mieści nam się to w głowie. Mamy nadzieję, że trasa ta będzie jakoś wyrównana, bo jak na razie to zwykła fuszerka - mówili.

Dawid Szpinek z Biura Inwestycji Euro Gdańsk 2012, kiedy zwróciliśmy uwagę na to, że studzienki na nowo powstałym torze wystają, początkowo nie widział w tym żadnego problemu. - Przecież nie wygląda on jak pole minowe, a studzienki nie przeszkadzają, ponieważ wcale nie wystają poza normę. Może rzeczywiście nie jest to układ idealny, ale jest to coś, czego nie byliśmy w stanie uniknąć - zapewniał.

Szpinek argumentował również, że wystające studzienki na pewno nie będą nikomu przeszkadzać, ponieważ rozmieszczone zostały wyłącznie na bokach toru, a nie na jego środku. Zapewniał także, że jest ich niewiele i nie ma co przesadzać. Postanowiłam sprawdzić na własnej skórze, kto ma rację - Czytelnicy czy pan Szpinek z Biura Inwestycji Euro Gdańsk 2012. Założyłam więc rolki na nogi i wyjechałam na tor. Początkowo jechało się fantastycznie. Nawierzchnia była szeroka i całkiem gładka. Wydawałoby się, że wprost idealna do szaleństw na wrotkach lub rolkach. Komfort jazdy nie odbiegał niczym od znanej mi dobrze trasy dla rolkarzy w parku Północnym w Sopocie.

Zanim zdążyła mi do końca przemknąć pierwsza myśl zachwytu, wjechałam jednak na pierwszą studzienkę. Była ona na tyle głęboka, że przez moment bałam się, że stracę równowagę. Chwilę później na mojej trasie pojawiła się kolejna. I następna. I jeszcze następna. W sumie, okrążając cały stadion, naliczyłam ich aż 67! (w tym studzienek kanalizacyjnych i wystające klapy od jakichś instalacji). Znajdują się one od siebie średnio w odległości około 10 metrów. Są jednak i takie zamontowane jedna obok drugiej. W jednym miejscu są aż trzy studzienki przy sobie. Bardzo trudno je ominąć. Przy większej prędkości z całą pewnością mogłyby być niebezpieczne dla rolkarza.

Choć jazda po torze wokół PGE Areny na szczęście zakończyła się bez guza, do najprzyjemniejszych nie należała. Na pewno, jeśli oczywiście nic się nie zmieni, nowo powstały tor przy PGE Arenie, rajem dla rolkarzy nie będzie. Robotnicy pracujący przy budowie stadionu z zainteresowaniem przyglądali się moim rolkarskim wyczynom. Jak przyznali, nie wierzyli, że obejdzie się bez upadku. - Ten tor jest prawdziwym wyzwaniem dla rolkarza - stwierdził jeden z nich. - Miało być fajnie, a wyszło jak zawsze. Wygląda na to, że osoby jeżdżące na rolkach lub wrotkach będą musiały dobrze podszkolić jazdę slalomem - żartował sobie. Jego kolega nie dowierzał, że trasa, po której jeżdżę, będzie miała takie, a nie inne zastosowanie. - To naprawdę ma być tor dla rolek? Taki nierówny? - pytał wyraźnie zdziwiony.

Wczoraj Dawid Szpinek z Biura Inwestycji Euro Gdańsk 2012 poinformował nas, że już niedługo studzienki , które wywołały tyle zamieszania, zostaną jednak wymienione na bardziej gładkie. Niestety, nie umiał podać konkretnej daty, kiedy tak się stanie. - Wierzymy, że to chociaż częściowo rozwiąże problem. Nie wiedziałem, że tych studzienek jest aż tak dużo - przyznał. - A rzeczywiście taka chropowata nawierzchnia może być niewygodna dla wrotkarzy - stwierdził.

Lada dzień stadion PGE Arena zostanie przekazany operatorowi. To do niego będzie należało m.in. dbanie o porządek na stadionie, ale także decydowanie o jego wykorzystywaniu. - Strach pomyśleć, co będzie się działo, kiedy na tor wjedzie 30 uczestników wyścigu. Wystarczy, że taka studzienka wytrąci jedną osobę z równowagi - mówi zaniepokojony Paweł Żelem, rzecznik Lechii. - Dopilnujemy, by tak nie było. Nie wierzę, aby nasi technicy, którzy odpowiedzialni są za odbiór stadionu, nie mieli do tej trasy żadnych zastrzeżeń - zapewnia.

Daria Jankiewicz, "Dziennik Bałtycki"

(MBł)"
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: Maraton Sierpniowy im Lecha Wałęsy 2011

Post autor: Pedro » wt sierpnia 02, 2011 2:25

zico pisze:W sumie, okrążając cały stadion, naliczyłam ich aż 67!
ja pier...e :shock:

Awatar użytkownika
Adi01
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: pt sierpnia 20, 2010 7:01
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Maraton Sierpniowy im Lecha Wałęsy 2011

Post autor: Adi01 » wt sierpnia 02, 2011 2:27

"taka chropowata nawierzchnia może być niewygodna dla wrotkarzy - stwierdził."

Dalikatnie powiedziane :( U siebie na trasie treningowej mam podobne jak na zdjęciu w artykule (tylko bez otworów) i najechanie na nie to średnia przyjemność - momentalnie wytraca się prędkość. Te Gdańskie mają jeszcze otwory więc są niebezpieczne :evil: Ktoś chyba patrzył na koszty, zamiast na użyteczność/przydatność tych pokryw do konkretnego celu. Projektant też nie popisał się tworząc tyle studzienek w trasie rolkarskiej :evil:
Strach pomyśleć co tam się będzie działo w czasie wyścigu jeśli nie zdążą ich wymienić.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: Maraton Sierpniowy im Lecha Wałęsy 2011

Post autor: Krzysztof » wt sierpnia 02, 2011 2:37

Spokojnie !!!! Podczas Maratonu Sierpniowego te najbardziej wystające klapy studzienek zostaną zdjęte ....
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: Maraton Sierpniowy im Lecha Wałęsy 2011

Post autor: waluś » wt sierpnia 02, 2011 9:16

I na wieść o wystających studzienkach pojawi się liczna grupa gapiów z włączoną funkcją recording na swoich full wypas 10 megapikseli komórkach, z niecierpliwością czekająca na wywrotkę któregoś z zawodników. A już kwintesencją udanej imprezy będzie nagranie kraksy peletonu. Sumując? Miał być Batman, a wyszedł Robin.

Awatar użytkownika
wolf1971
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 138
Rejestracja: ndz czerwca 20, 2010 11:34
Moje rolki: RB Speedmachine 4x100 Kiśle
Jeżdżę od: 01 sty 1910

Re: Maraton Sierpniowy im Lecha Wałęsy 2011

Post autor: wolf1971 » śr sierpnia 03, 2011 7:15

A już myślałem, że nareszcie będę mógł z przyjemnością przejechać trasę zawodów... A tu szykuje się powtórka z Torunia, z tym że zamiast pachołków będą studzienki :( Mam nadzieję, że Organizatorom uda się rozwiązać ten problem. Trzymam kciuki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Maraton Sierpniowy im Lecha Wałęsy 2011

Post autor: Andrzej » śr sierpnia 03, 2011 9:25

Klasyk polski - nie byli :arrow: zrzędzą, narzekają a jak co to jeszcze nie przyjadą

Awatar użytkownika
wolf1971
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 138
Rejestracja: ndz czerwca 20, 2010 11:34
Moje rolki: RB Speedmachine 4x100 Kiśle
Jeżdżę od: 01 sty 1910

Re: Maraton Sierpniowy im Lecha Wałęsy 2011

Post autor: wolf1971 » śr sierpnia 03, 2011 9:47

Byli, już opłacili i będą- nie zrezygnują- choćby mięli jechać pomiędzy studzienkami :!: Do Gdańska zawsze :D
A klasyk polski to te studzienki... Powinni jeszcze rozkopać tor, bo czegoś tam nie zrobili :D
Obrazek

Awatar użytkownika
szwed
Czterokółkowiec
Posty: 62
Rejestracja: pn kwietnia 26, 2010 9:36
Moje rolki: Powerslide C4
Jeżdżę od: 01 maja 2010

Re: Maraton Sierpniowy im Lecha Wałęsy 2011

Post autor: szwed » śr sierpnia 03, 2011 1:59

tylko jedno ciśnie się na usta...
http://www.youtube.com/watch?v=180Mgpr8CfU

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawody jazdy szybkiej / Events inline speed skating”