Powerblading - Powerslide 2012

Polecany sprzęt do jazdy agresywnej / aggressive skates

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
W tym dziale umieszczamy nowości sprzętowe, testy. Większość prezentowanego sprzętu jest z pierwszej ręki, tzn., że mieliśmy "namacalny" kontakt z produktem i staraliśmy się jak najbardziej rzetelnie go opisać i przedstawić. Jeśli ktokolwiek jest zainteresowany umieszczeniem swojego produktu lub chociażby zdjęcia, proszę o kontakt na e-mail.
Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Powerblading - Powerslide 2012

Post autor: zico » śr sierpnia 03, 2011 3:02

Zaczyna się - połączenie jazdy agresywnej z podwoziem do jazdy freeride w bardzo szerokim zakresie! Na 2012 Powerslide szykuje "nową" kolekcję: Powerblading. Buty i szyny takie jak do jazdy agresywnej, jednak wielkość kółek 80mm o twardościach 85a dla dzieci, oraz 86a i 88a dla dorosłych. Katalogi, zdjęcia oraz więcej informacji - będą niedługo dostępne.

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Powerblading - Powerslide 2012

Post autor: Herb » czw sierpnia 04, 2011 10:42

Zaczęło się już jakiś czas temu, gdy RB wypuścili linię Fusion. Customy but aggressive+szyna freestyle też już były w użyciu od lat.

Tylko że środowisko aggressive jest obecnie wypełnione dzieciakami, dla których rolki każde inne niż aggressive, to rolki rekreacyjne. Dlatego Powerslide wprowadzają freeskate "tylnymi drzwiami", sygnując szyny znaną tej grupie marką Kizer, koła marką Undercover. Tak naprawdę, koła to coś w stylu Zafiro z poszerzonym profilem (te droższe). Gdyby szyny wyszły pod nazwą Powerslide, a koła Powerslide, czy nawet Matter, eksperyment by nie wypalił - produkt zostałby skrytykowany w internecie za pomocą słów: "gay", "rec" etc.

Dobrze że nikt głośno nie mówi tym ludziom, że ich ukochane USD Crabon (bardzo dobre rolki swoją drogą) to od wersji II przerobione Hardcore Evo :D

Szkoda, że RB nie wypuści na przyszły sezon nakładek na szyny Fusion, bo wyszłoby coś bardzo podobnego.

No i jest jeszcze Seba z soulplate do FR. Tyle że nie wróżę im sukcesu, bo mało ludzi kupujących Seba w ogóle interesuje się grindami, a dla rolkarzy aggressive Seba to marka nieznana, nie mówiąc już że but nie w UFS jest dla nich kuriozum i tego nie kupią. Za to sięgną po produkty Powerslide, a pewien procent po Fusion.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Powerblading - Powerslide 2012

Post autor: zico » czw sierpnia 04, 2011 10:55

Nie do końca. To, że RB wypuścił serię Fusion jako pierwsi, nie znaczy, że Powerslide to powielił. Na próżno szukać w innych markach kółek o średnicy 80mm i o twardości 88A, oczywiście o ile faktycznie jest taka twardość jak opisane na kółkach. Choć Undercover cieszą się dosyć dobrą opinią. Jedynie, co wiemy na pewno, to to, że Rollerblade leje komfortem w stosunku do butów Powerslide i nic szybko nikt tutaj nie zmieni. Jednak pewnym jest, że będzie duża rzesza osób chętnych na produkty z serii Powerblading, szczególnie Ci, którzy rozpoczęli swoją przygodę na USD i innym podobnym sprzęcie spod marki Powerslide...

Plus jest taki, że można kupić szyny Kizer na setup 4x 80mm, dokładamy do Fusion i jazda na całego! To jest chyba najlepsze rozwiązanie...
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Powerblading - Powerslide 2012

Post autor: Herb » czw sierpnia 04, 2011 11:17

A widziałeś na żywo te nowe VII? Moim, oraz zdaniem wielu innych osób, to jedna z najlepszych skorup jakie powstały w ostatnich latach. Na pewno gdybym kupował rolki USD, kupiłbym VII, a nie żadne inne. Czasami prostota i brak udziwnień, to najlepsze rozwiązanie. Dlatego też skorupy Solo świetnie sprawdziły się w Fusion - nie mają zbędnych udziwnień, trój-czy więcej częściowych soulplate etc. Nie wiem jak plastik buta w dolnej części w nowych VII bo ich nie rozbierałem na czynniki pierwsze a obejrzałem na nogach posiadacza, ale po przycięciu soulplate z boku (lub nawet usunięciu, jeżeli skorupa pod spodem nie jest za cienka), otrzymamy sensowne rolki freestyle w UFS.

Powerslide mają dobre linery obiektywnie mówiąc. Tańsze modele to nie szczyt finezji, ale ja i wielu innych użytkowników na wygodę nie narzekamy.

Niestety są osoby które mają problemy ze stockowymi linerami Fusion (w tym ja) i szukamy alternatyw. Sformułowanie "Rollerblade leje komfortem w stosunku do butów Powerslide" nie jest uniwersalną prawdą, bo to zależy od doboru rolki pod anatomię stopy użytkownika. Znam ludzi którym w standardowym zestawie Fusion jest super wygodnie, ale i całkiem sporo osób które liner zmieniło. A i takich, którzy męczyli się w Twister i zmienili na FR1 i jest im wygodnie, przypadki w stronę odwrotną też się zdarzają. PS, RB, Seba moim zdaniem robią wygodne rolki tylko trzeba trafić na "swój" model ;)

Jest jeszcze kwestia zastosowania - Metro są do freeride mega niewygodne, do slalomu dają radę, z kolei X5 cud na miasto a do slalomu klops, bo za dużo jest miejsca na palce i wheelingi trudno kontrolować.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Powerblading - Powerslide 2012

Post autor: zico » czw sierpnia 04, 2011 11:28

Piszesz o skorupie, a napisałem o wygodzie - czyli bucie wewnętrznym. Każda osoba, która przymierzała USD i podstawowe Rollerblade New Jack nie chciała mieć już tych pierwszych na nogach. Te, które kupiły USD i miały okazji w kolejnym roku zakupić RB Fusion mówiły "niebo, a ziemia". Nie muszę mieć w rękach produktu, żeby mieć doświadczenie pytając po prostu różnych klientów z różnymi stopami... Tak samo z serią B&W, której o dziwo już nie ma. Super komfort, który zniknął z rynku i oferty, dziwne nie? Tutaj nie chodzi o budowę stopy, tylko jakość materiałów, tak dla podpowiedzi.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Powerblading - Powerslide 2012

Post autor: Herb » pt sierpnia 05, 2011 12:07

Co do jakości materiałów się zgodzę, że u RB lepiej to wygląda, szczególnie w kwestii wymiany gazowej, ale nawet te materiały nie pomogą jak liner po prostu "nie leży" - lepszy już liner z gorszych materiałów, ale taki który nie obciera.

Z pięciu posiadaczy Fusion którzy ostatnio jeździli w Krakowie aż czterech miało liner inny niż stockowy, ja w Sifika Chicago, Bujak w linerze Solo, Damian w linerze z Tempish Trinity (!!!), Siwy w linerze Salomon. Jedynie Arek z Gdańska miał stockowy a i tak zastanawia się nad zmianą, miał otarcia do krwi od języka w linerach X3 (to akurat rzadki przypadek).

Jak coś nie gra w relacji rolki-noga, to lepsze materiały na nic się zdadzą i już. Lepiej jeździć w czymś co nie obciera i nie sprawia bólu, choćby w tych linerach Tempish, jak danemu człowiekowi odpowiadają. Alternatywą jest liner Blank i ten z najtańszych Solo, ale co z tego jak przeciętny posiadacz Fusion nie ma gdzie ich kupić. 75$ plus przesyłka z USA (bo tam najprędzej idzie znaleźć Blank) to cena zaporowa i ludzie wolą kupić linery innych producentów.

A New Jack to prawie softboot i jak niemal każde takie rolki, są wygodniejsze od pełnej skorupy. Inna sprawa, że też nie są dla każdego - osobom z węższymi stopami i niskim podbiciem pięta się w nich unosi, a rzep nie pomaga. Z resztą, podobna sytuacja jest w nowych Seba FR - bardziej otwarta skorupa od góry powoduje że komfort jest większy, ale już są przypadki ludzi, którzy mówią, że klamra ich pije w nogę przez liner czy że stopa za bardzo lata.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Powerblading - Powerslide 2012

Post autor: zico » pt sierpnia 05, 2011 12:16

Bujak akurat dostał ode mnie lepszy liner od Solo Era, bo tamten poleciał do reklamacji, a nie dlatego, że mu nie leżał. Poza tym to jest porównanie RB -> RB, czyli żadne... Jak już to porównujmy osoby, które miały rolki USD do rolek serii Fusion, jak od samego początku piszę w tym temacie. W tym wypadku nie interesuje mnie Seba czy jakakolwiek inna marka. Tylko i wyłącznie USD do linerów RB. I tutaj RB jest po prostu lepszy: materiały oraz wygoda. USD Realm dla początkujących, ta sama półka Rollerblade New Jack - wcale miękki kapeć to nie jest. New Jack leje wygodą i każdy, kto założy te dwie rolki to od razu powie, że RB jest wygodniejszy. Tak po prostu jest i żadne kombinowanie z inną marką czy modelem tutaj nie pomoże :)

I dalej tak samo seria Powerslide D1 do Rollerblade Spark, D1 nawet linerów nie mają wyciąganych, z wygodą tak samo, RB wyczuwalnie lepsze.

Trzeba porównywać te same półki, a nie jakiś najlepszy model PS do podstawowego RB, bo to nie ma sensu.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Powerblading - Powerslide 2012

Post autor: Herb » pt sierpnia 05, 2011 12:54

Realm to NIE JEST ta sama półka co New Jack. Prędzej stare i nowe USD VII. Nawet cena jest w sezonie podobna ok. 650zł. Patrz z punktu widzenia kupującego - masz 650 zł i wybierasz. Wiadomo, że nie kupisz Realm, skoro VII są w zasięgu, a to wyraźnie lepsze rolki. Więc dylemat może być New Jack vs VII i jak najbardziej te rolki można porównywać. Realm to model najtańszy od USD, ale nie znaczy to że jest na tej samej półce co najtańszy Rollerblade!

I jak komuś w New Jack noga będzie latać góra-dół, to na nic lepsze materiały i wygoda, skoro kontrola nad rolkami będzie upośledzona. Nie ma rolek uniwersalnie wygodnych i pasujących do każdej stopy. Produkty Rollerblade nie są wyjątkiem od tej reguły.

W moim wypadku stockowy liner z Fusion się nie sprawdził, sprawdził się natomiast stockowy z Metro. Ta sama półka cenowa, biorąc pod uwagę że Metro które posiadałem chodziły po 600zł, a liner (skorupa też) w Fusion 84 jest taki sam jak w X3, które kosztują w sezonie bliżej granicy 600 niż 500. I dla mnie Sifika Chicago JEST wygodniejszy, mimo że nie "oddycha" tak jak liner z Fusion, mimo że nie pasuje do skorupy tak dobrze - ale mogę jeździć bez bólu, otarć. Powerslide w moim wypadku góruje nad Rollerblade wygodą. Na co komu lepsze materiały skoro nie może z nich komfortowo korzystać?
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Powerblading - Powerslide 2012

Post autor: zico » pt sierpnia 05, 2011 8:42

Herb pisze:Realm to NIE JEST ta sama półka co New Jack. Prędzej stare i nowe USD VII. Nawet cena jest w sezonie podobna ok. 650zł. Patrz z punktu widzenia kupującego - masz 650 zł i wybierasz. Wiadomo, że nie kupisz Realm, skoro VII są w zasięgu, a to wyraźnie lepsze rolki. Więc dylemat może być New Jack vs VII i jak najbardziej te rolki można porównywać. Realm to model najtańszy od USD, ale nie znaczy to że jest na tej samej półce co najtańszy Rollerblade!
Patrzysz ceną? Twój wybór. Porównywanie modeli zaczyna się zawsze od ich docelowego przeznaczenia i właśnie tak porównuje się dane modele, nie ceną, bo to nie market, tylko porównanie rozwiązań "czołowych" firm. USD Realm, Rollerblade New Jack to podstawowe rolki dla początkujących, rozpoczynające kolekcję - tego już tłumaczyć (chyba) nie muszę. Dodam, że w każdym innym sporcie masz porównanie modeli ze względu na ich przeznaczenie, a nie na walory cenowe - mylę się?
Herb pisze:I jak komuś w New Jack noga będzie latać góra-dół, to na nic lepsze materiały i wygoda, skoro kontrola nad rolkami będzie upośledzona. Nie ma rolek uniwersalnie wygodnych i pasujących do każdej stopy. Produkty Rollerblade nie są wyjątkiem od tej reguły.
Jak komuś będzie latać noga w New Jack nawet przód i tył, lewo i prawo, to mając wcześniej na nodze USD oraz czując już wygodę w New Jack będzie na pewno szukać coś jeszcze lepszego albo co najmniej w komforcie New Jacka.

Wracając do tematu: Powerslide tutaj jako pierwszy wprowadza szyny konstrukcji "jazdy" agresywnej z dużymi i twardymi kółkami. Jest po prostu pierwszy. Owszem, kiedyś tak zaczynał Rollerblade z rolkami Lightning oraz dużymi i miękkimi kółkami Hyper Fat Boys - rozmiar około 70mm, ale to były czasu początku jazdy agresywnej na świecie, gdzie jeszcze nikt nie wiedział, że wiele osób będzie ślizgać się po murkach czy poręczach. Dopiero po jakimś czasie (pewno po kilku upadkach) zrozumieli, że muszą zrobić twardsze i mniejsze kółka. Dla niewtajemniczonych: miękkie kółka i duże powodowały to, że nie było możliwości robienia tricków na poręczach oraz murkach - po prostu rolki blokowały się, a rozpędzony wrotkarz leciał do przodu. Kiedy wprowadzono twardsze i mniejsze kółka bez problemu można było już się ślizgać. Królowały wtedy kółka Hyper Dwarfs o dużej mniejszej średnicy od Fat Boys: 56mm oraz większej twardości 88a. To był niesamowity skok do przodu.

Analogicznie właśnie teraz jest Powerslide z kółkami 80mm o twardości 88a - zobaczymy jak będą się te kółka zachowywać podczas poślizgu, bo wreszcie będzie można spróbować kilku tricków, na których miększe kółka na pewno zablokowały by wrotkarza i prawdopodobnie zakończyło by się to upadkiem.
Poczekamy, potestujemy, ocenimy :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Powerblading - Powerslide 2012

Post autor: Herb » pt sierpnia 05, 2011 4:02

Zico, mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że VII mają szynę Type M dopiero od tego sezonu i wcześniej była Kizer Clean z ustawieniem flat. I co, tamta wersja też nie była dla początkujących, tylko dlatego że Realm są najniższym modelem z linii USD? Nie wspominając już o tym, że każdy szanujący się skateshop z radością wymieni podwozie w nowych VII na takie jak w starych (nawet używając taniej szyny innego producenta, np. Valo, Razors) a to dlatego że Type M sprzeda potem za 1/3 ceny całych VII, bo to popularna i ceniona szyna. Realm to nie konkurencja dla New Jack, raczej dla Bladerunner Fury.

Co do kół, nie powiedziałbym że to będzie takie hop siup z tym 88A - Suwi ma teraz prototypy wykonane z takiej mieszanki jak Undercover PB (ale inny profil), grip to ma nadal niezły. Mówi, że nie widzi wielkiej różnicy między nimi a Zafiro. Slalom da się jeździć na nich komfortowo, bo się trzymają. Tańsze koła wyglądają jak nieco przerobione Powerslide Hockey Final Outdoor Training, nawet twardość 85A się zgadza.

Zawodem jest też, że PS poszli w szyny 243mm - mogli zrobić dłuższe, na koła tej samej wielkości czy nawet 76mm i dodać H-block, grindplate. Podbiłoby to uniwersalność tych rolek. Droższa szyna to przerobiona UFS Syndikate z nakładkami z plastiku.

Podoba mi się koncepcja, ale nie podoba mi się to, jak się zmaterializowała. Szczególnie szyny 243mm, psu na budę to w takich rolkach, większość szyn do jazdy agresywnej jest dłuższa i nikomu to nie przeszkadza. Nawet wspomniana Type M jest dłuższa niż szyny 255mm w moich Fusion, wiem, bo mam ją (czeka aż sprawię sobie buciki do agr). A to szyna na dwa koła...

Tak że ja z chęcią pojeżdżę na dobrym kompozycie, ale poczekam, aż wypuszczą (mam nadzieję że w końcu to zrobią) wersję co najmniej 255mm. Nie lubię szyn 243mm i już ;) Za to chętnie sięgnę po koła Undercover (te droższe) - nareszcie jakaś alternatywa do Hyper Concrete, z szerokim profilem, w zalewie tych slalomowych stożkowych potworków ;) Szczególnie że core jest z nowego materiału i teoretycznie powinien być mniej awaryjny niż w dotychczasowych Matter FSK.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Powerblading - Powerslide 2012

Post autor: zico » pt sierpnia 05, 2011 4:57

Jak pisałem - na razie to wszystko teoria. Wygląd o niczym nie świadczy. Trzeba testować produkt finalny, a nie opierać się, że ktoś tam jeździł na czymś "podobnym", bo "podobnie" wyglądało... Nie opieram się na opiniach ludzi, którzy mają klapy na oczach i widzą tylko i wyłącznie firmę od której dostają do testów sprzęt. I to jeszcze do tego się przyznają. To tak na marginesie, żeby "ukazać" rzetelność oraz opinio twórczość pewnych osób na temat różnych produktów. Wytrzymałość kółek? Zależy jak kto jeździ, akurat Hyper Concrete są jednymi z najwytrzymalszych na świecie. Nie? Zróbmy teścik i poskaczmy sobie z wysokości od 2 metrów wzwyż. Mogę iść na takie testy natychmiast. Która z firm jest odważna i da swoje "jedyne słuszne i najlepsze" kółka do takich testów, a nie tylko swoim "opinio twórczym" jeźdźcom?
Mogę od razu dodać, że Hyper Concrete nie muszą być testowane, bo przeszły bardzo ostrą jazdę i wiem, co mogą wytrzymać, a co nie. Dlatego moim zdaniem są to bardzo dobre koła, o ile nie NAJLEPSZE, bo rzadko kto wykorzysta je na mieście skacząc na nich nawet do 1,5 metra.

Sądzę, że Matter nawet nie dojedzie do 2 metrów w skokach? Kto przetestuje? :twisted:

Do slidowania - owszem, może i Zafiro są najlepsze, ale to bardziej podchodzi bo freestyle slalom, niż pod urban skating. A temat tutaj jest o jakby nowej gałązce tej dyscypliny, a nie o freestyle slalom czy slidach, tak więc skupmy się na jeździe po mieście, tam rolki mają zatrzymać się szybko podczas hamowania, na zakrętach ma być trzymanie, a w nowym Powerblade ma być możliwość ślizgania się po murkach czy ewentualnie po poręczach.
Herb pisze:Tańsze koła wyglądają jak nieco przerobione Powerslide Hockey Final Outdoor Training, nawet twardość 85A się zgadza.
Co do twardości kółek - to, że jest napisana twardość na kółkach na jednych i drugich 85a, to nie znaczy, że to ta sama twardość. Herb - to są fundamenty!!! Tak samo jak z klasyfikacją ABEC. Weź do ręki maszynkę do pomiaru twardości materiałów poliuretanowych - skala Shore`a - zobaczysz swoje zdziwienie, że opisy na mierzonych kółkach z takim samym opisem mijają się ze stanem faktycznym.

Ostro, ale niestety taka prawda, bo to praktyka, a nie teoria.

Porównywanie Bladerunner Fury do USD Realm to tak trochę kulą w płot, ale to znowu inny temat.

Na tych modelach Powerblade będzie można robić dosyć dużo tricków ślizganych, więcej niż na innych modelach typowo pod jazdę miejską. Buty mają groove (wycięcie na bucie w celu ślizgania się po poręczach czy murkach), czego nie mają inne dotychczas rolki do jazdy miejskiej. Do Rollerblade Fusion można dokupić oddzielnie.
Czyli już można robić tricki jak np. Shifty Royal i tylko royal, bo na zwykłym można nie złapać równowagi. Da się też zrobić unity - też bajka.

Na zakończenie znowu dopowiem - poczekajmy na finalny produkt, a nie jarajmy się czymś, co ktoś dostał coś "podobnego". Prawie robi różnicę.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Powerblading - Powerslide 2012

Post autor: Herb » pt sierpnia 05, 2011 8:33

Zico, mam wrażenie że nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Nie, nie jaram się tymi jeszcze nie przetestowanymi rozwiązaniami, nikt się nie jara. O kołach PB Undercover wiem tyle, że "nowy" core to typowy Matterowski, ale z innego materiału. Materiał zmienili bo stare core często pękały - czy to pomoże to się okaże. Nikt nie mówi że te koła są/będą lepsze od HC. Napisałem że to alternatywa, bo w tej chwili jak chcesz koła z szerszym profilem, do urban, masz albo HC albo... nic. I wkurzające to jest, bo stożkowy profil to ukłon w stronę slalomu. Tak że nowe koła tego typu co HC są mile widziane i z chęcią je wypróbuję.

Tańsze koła do PB są robione właśnie na bazie hokejowych PS i dlatego pisałem o podobnej twardości. To produkt budżetowy - nie spodziewam się uretanu klasy HC. I chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie myśli, że tak będzie. A 85A to nadal za miękkie jak do grindów, tak czy inaczej.

Akurat Suwi był ze mną szczery, mówiąc dokładnie, co i jak z tymi kołami na których jeździ. Powiedział, że core jest z nowego materiału, ale czy nie pęka to wyjdzie w praniu - koła trafiły też do Romana, którego widać jak skacze na edicie RB z Krakowa. Nie ściemniał co do uretanu, powiedział że koła trzymają podobnie jak Zafiro i nie są wiele twardsze. Jeżeli materiał będzie identyczny w wersji finalnej, to te koła nadal mają za duży grip, by nie "łapały" nawierzchni jeżeli spróbujesz zrobić na rolkach z nimi np. soula. Nie wygląda mi to na chwalenie sponsora czy klapki na oczach.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Powerblading - Powerslide 2012

Post autor: jarekt » wt września 20, 2011 3:48

Jesli mogę swoje 3 grosze to z kołami wiąże ogromne nadzieje. Hyper Concrete to najlepsze koło na rynku do skoków i z pewnością nie podskoczy mu Zafiro ani Gyro Sonia/Sonic. Ja skacze z jakiś 1,5m i na 4 testowe Mattery FSK Juice dwa rozwalily się całkowicie przy czym slabym punktem jest hub ktory podobno w kołach powerblading jest poprawiony (Gyro poległy wszystkie 4 :P) . Ogromnym problemem z HC dla mnie jest mała twardość przeszkadzająca w wheelingu na jednym kole. Jesli nowe koła będą miały genialna mieszanke matterów, poprawionego huba i wiekszą twardość niż HC to dla mnie rewelacja.
Co do wygody linerów to kupiłem ostatnio Solo Era z 2009 roku. Poza niedoróbką projektową (brak v-cuta w linerze) zestaw oryginalny skorupa + liner zdecydowanie nie oczarował mnie wygodą. Jeździłem godzinę i z ogromną ulgą je zdjąłem. Nie chcę się rozpisywać ale za duzo miejsca na palce mimo idealnie dobranej wielkości rolki. Może jak wiecej pojezdze coś się zmieni ale na razie szału nie ma.
Obrazek
Obrazek
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Powerblading - Powerslide 2012

Post autor: zico » wt września 20, 2011 4:21

Wiesz HC jest dedykowany głównie do jazdy po mieście, freeride i skoki ;) Wheeling nie do końca na tym kole, ale źle nie jest.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jazda agresywna / aggressive inline skating”