Rolki Freestyle Fila

Polecany sprzęt do jazdy freestyle i freeride / freestyle and freeride skates

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
W tym dziale umieszczamy nowości sprzętowe, testy. Większość prezentowanego sprzętu jest z pierwszej ręki, tzn., że mieliśmy "namacalny" kontakt z produktem i staraliśmy się jak najbardziej rzetelnie go opisać i przedstawić. Jeśli ktokolwiek jest zainteresowany umieszczeniem swojego produktu lub chociażby zdjęcia, proszę o kontakt na e-mail.
Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Rolki Freestyle Fila

Post autor: Herb » wt lutego 23, 2010 11:08

Nie wiem, czy ktoś poza mną zauważył, ale Fila wreszcie oficjalnie "przyznali się" na swojej stronie do swoich modeli freestyle. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie filaskates.com w kategorii free&slalom. Tak naprawdę interesujące są dwa modele: NRK i NRK road, są też ich warianty z szyną active steering, ale to raczej wersja dla osób które chcą pojeździć na rolkach z twardym butem w ramach treningu.

NRK Road:
Obrazek

NRK:
Obrazek

Po wstępnych oględzinach: NRK Road to bardziej rolka slalomowa, NRK - freeride. Obie mają wszystko co dobre rolki freestyle mieć powinny a w dodatku kółka montowane fabrycznie to Hyper Concrete 84A. Ja z chęcią bym się na tych rolach przejechał, jestem ciekaw debiutu freeskate producenta niezłej przecież jakości sprzętu fitness/speed. Kolejne modele rolek slalom/freeride mogą tylko cieszyć bo wiadomo że nic nie działa tak rozwojowo jak konkurencja. W dodatku z dystrybucją rolek Fila w sklepach sportowych w naszym kraju jest dość dobrze, więc jest duża szansa że i te modele będzie można w nich znaleźć. To może wyjść tylko na dobre popularności freestyle. Czekam na śmiałka który przetestuje ten sprzęt i podzieli się wrażeniami :D

Oczywiście pozostaje kwestia ceny, pewnie oba modele będą kosztować ponad 1000 zł (stawiam na przedział 1200-1400), ale imo jeśli okażą się konstrukcjami udanymi (bo na papierze specyfikacja wygląda super) oraz wykonanymi z należytą dbałością, będą warte tych pieniędzy.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki Freestyle Fila

Post autor: zico » wt lutego 23, 2010 11:15

Niezłe modele, podwozie ekstra. Widzę, że Fila chociaż w tej dziedzinie idzie w dobrym kierunku.
W modelach Urban Skating / Freestyle szykuje się niezła wycinka, Roces też powiększył swoją kolekcję o nową rolkę Equinox.

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Praga
Prześcigant 4x100mm
Posty: 319
Rejestracja: sob marca 14, 2009 1:24

Re: Rolki Freestyle Fila

Post autor: Praga » śr lutego 24, 2010 10:19

Czy mi się wydaje czy Fila NRK Road ma bardzo mocno przesunięty środek ciężkości do tyłu. Widać to porównując położenie pięty w obu modelach NRK.

Fajnie, że coraz więcej firm włącza się do wyścigu w tym sektorze. Jak będę za kilka sezonów wymieniał swoje Twistery na rolki specjalizowane do slalomu będę miał niemały wybór :)
Póki co można sobie potestować w sklepie bo Fila to popularna marka i podejrzewam nie będzie problemu z dostępnością. Ciekawią mnie jeszcze ceny.

EDIT:
Poszperałem i znalazłem ceny tych rolek:
Equinox 399€ (1600 zł)
NRK Road 279€ (1100 zł)
NRK Slalom 293€ (1200 zł)
...jeżeli w rolkach Fila są kółka HYPER Concrete, szykuje się niezła rywalizacja z RB Twister

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Rolki Freestyle Fila

Post autor: Herb » śr lutego 24, 2010 12:22

Co do środka ciężkości, to na razie wstrzymam się z opinią, do czasu gdy ktoś to potwierdzi albo zobaczę na własne oczy. Wiadomo że to tylko fotografie na cele marketingowe.

Co do konkurencji, to ja myślę że przy takich cenach, jeśli Fila nie zawalili z jakością wykonania, te rolki będzie można śmiało porównywać z Seba FR1 czy High, mają wszystkie niezbędne do tego bajerki. Equinox natomiast trudno nazwać nową rolką, w sytuacji gdy uderzająco przypomina Seba Carbon. Mi to już podpada pod plagiat ;) Ale że jest dużo tańszy niż pierwowzór, to może i znajdzie dość spore grono nabywców.

Mam nadzieję że Rollerblade widząc posunięcia mniej dotąd aktywnej w sektorze freestyle konkurencji (w dodatku nie firm niszowych jak Seba, bo Roces i Fila to producenci naprawdę sporej ilości sprzętu) się obudzi i przygotuje coś ciekawego na sezon 2011 - nie dlatego że martwię się o ich wyniki sprzedaży, ale dlatego że fajnie by było gdyby w końcu poszli krok do przodu, bo jak już kiedyś pisałem, skrócenie szyny o 2 mm i wymiana klamry to kosmetyka. A dobrych rolek nigdy za wiele ;) Twister z V-Cut (tak, odkąd spróbowałem niskiego cuffa wysoki mnie odrzuca ;) ), sliderami, dobrą regulacją szyny - byłby rolką niczym nie ustępującą produktom konkurencji.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki Freestyle Fila

Post autor: zico » śr lutego 24, 2010 3:54

Po targach w Kielcach będę wiedzieć więcej o tym sprzęcie wraz kiedy będzie dostępny. Zapowiada się obiecująco, więc z pewnością poszerzę też ofertę.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Rolki Freestyle Fila

Post autor: jarekt » ndz marca 14, 2010 5:58

Konkurencja jest dobra ale kopiowanie zywcem rolek jakie robi konkurencja nijak sie ma do rozwoju. Dla rynku wazna jest innowacja i kreatywnosc a tutaj zarowno Roces jak i Fila leza i kwicza. Oczywiscie moge sie mylic ale glowe dam, ze te kopie nie beda lepsze od oryginalu i gdybym teraz mial kupowac nowe rolki wybralbym Seby (szczegolnie, ze sa w podobnych cenach). Latwiej mi zaufac sprawdzonej marce, ktorej produkty stopniowo ewoluowaly do obecnej postaci dzieki dziesiatkom testerow z najwyzszej polki niz firmom, ktore zamiast tworzyc rolki po prostu wyslaly do Chin produkt konkurencji z prosba o jego skopiowanie.
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki Freestyle Fila

Post autor: zico » ndz marca 14, 2010 6:09

Mogę się założyć, że pewne części różnych marek są robione w tej samej fabryce.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Rolki Freestyle Fila

Post autor: jarekt » ndz marca 14, 2010 7:54

zico pisze:Mogę się założyć, że pewne części różnych marek są robione w tej samej fabryce.
Niekoniecznie. Siedze troche w imporcie z tego kraju i jest tam tak, ze np. jeden element trzaska kilkanascie roznych fabryk. To jest dla Polaka niewyobrazalne jak wiele jest tam fabryk i jak wiele Chiny produkuja ale nie byloby ryzykownym twierdzenie, ze to ponad polowa wszystkich produktow sprzedawanych na calym globie. Dlatego tez w Chinach jest bardzo wąska specjalizacja i jesli tylko te kopie nie sa z identycznego materialu to wysoce prawdopodobienstwo, ze produkowane jest to w roznych miejscach. Dlatego pisalem o tym, ze wybralbym oryginaly a nie podrobki - jestem absolutnie przekonany, ze kopie nie beda mialy wszystkich technologii jakie maja oryginaly (np. cuff robiony z tworzywa o roznej elastycznosci - twardego na dole i elastycznego na górze przy pełnej wizualnej jednorodnosci). Jak sie przygladam swoim Highom to jest to cholernie zlozona i skomplikowana rolka - o niebo bardziej skomplikowana niz FR ktory ma konstrukcje klasyczna - plastikowa skorupa i but wewnetrzny.
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Rolki Freestyle Fila

Post autor: Herb » sob marca 20, 2010 2:59

Szczerze mówiąc nie wiem, gdzie dopatrujesz się kopiowania z Seba w rolkach Fila. NRK Road bardziej przypomina starsze konstrukcje Fila (polecam wygooglować jak wygląda Nighthawk 18+), a NRK nie są podobne do którychkolwiek Seba bardziej niż Twister, Metro, ASP 100. Że jest slider, regulacja cuffa, podobne klamry, sznurowany liner? Hello, wielu producentów już takie rozwiązania w swoich rolkach wcześniej stosowało, ludzie z Seba po prostu jako pierwsi upchnęli je w rolki freestyle.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 25
Rejestracja: pn kwietnia 19, 2010 7:19
Moje rolki: Powerslide Metro
Jeżdżę od: 01 kwie 2008
Lokalizacja: warszawa/szczecin
Kontakt:

Re: Rolki Freestyle Fila

Post autor: Jiloo » czw maja 06, 2010 11:08

wydaje mi sie, ze porownanie do Seba dotyczylo rolki Roces Equinox, ktora ewidetnie jest zerznieta z High/Carbon ;)
| keep-disco-evil |
bye bye Valo. it's Metro time!

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki Freestyle Fila

Post autor: zico » wt lipca 27, 2010 7:15

Powiem krótko: Fila mocno namiesza w przyszłym sezonie. Miałem dziś na nogach NRK oraz NRK BX. NRK BX będzie w cenie 599pln. Jedyną wadą Fila to niemożliwość regulacji szyny przód - tył, na pewno nie ma tego w modelu NRK BX, w NRK niby jest, ale powiedzmy, że nie ma, bo przesuwanie szyny o 1cm w przód i w tył to nie regulacja :D

Buty leżą bardzo dobrze na nogach, mocne trzymanie, we wszystkich modelach sznurowanie na całej długości butów wewnętrznych. W modelu NRK BX kółka złudnie przypominające Hyper Concrete - taki sam hub, czarne, ale jednak inny uretan (jakość). W modelu NRK już w pełni sprawne Concrete.
Model NRK BX ma gorszą szynę od NRK, stop jednak na pewno lepszy niż w Metro. NRK BX rzep na podbiciu, NRK już klamra. Solidne klamry, nie jakieś super sztywne, raczej swobodnie trzymające stopy. Ciekawostką jest (na pewno w modelu NRK) pod piętą dodatkowy amortyzator, który jest mocowany na rzep. Dodatkowy, ponieważ skorupy mają również amortyzator pod piętami. Czyli można obniżyć pięty o około 5mm lub podwyższyć - jak kto woli. Cuff niesamowicie wycięty z tyłu - to dla tych, co klną na Roces`a ASP i wysoką cholewkę :D Buty wewnętrzne oczywiście wyciągane.

Wrażenia naprawdę pozytywne, z pewnością te rolki znajdą się również w mojej ofercie. Zdjęcie NRK BX`a wstawię niebawem.

Dodam, że jeszcze są HEAD'Y, 2 modele które mają skorupę al`a Twister oraz al`a Roces, ale daleko im do nich. No może w modelu al`a Roces jest szyna al`a SEBA z kanałami tube, które mocno pomagają ją usztywnić. Byłem w szoku - ale krótko - tutaj zdecydowanie nie warto wchodzić w to.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Rolki Freestyle Fila

Post autor: Herb » pt lipca 30, 2010 12:19

No ładnie ładnie ;) Im więcej tym lepiej. Zico, nie wiesz, czy Fila będzie nadal produkować NRK i NRK Road, a BX dojdzie jako trzeci model, czy zastąpi on wersję Road, skoro NRK zostaje? Szkoda by było, gdyby porzucili koncepcję bazaltowej rolki juz po jednym sezonie.

Coś do poczytania o freestylowych Fila:

Recka wersji bazaltowej na ten rok:

http://thias.marmotte.net/2010/05/disma ... -nrk-road/

Recka szyny:

http://thias.marmotte.net/2010/07/fila- ... le-frames/

Powiem szczerze, że nie spodziewałem się po tej firmie wypuszczenia najniższej obecnie szyny... w dodatku sensownej. Jeżeli będzie w przyszłym sezonie dostępna oddzielnie, kto wie, może się w nią zaopatrzę (robie custom na bazie shella Tecnica Powerstroke, porysowany dość ostro, ale jakims cudem klamry sa w świetnym stanie i w 100% sprawne).

P.S. Mam wrażenie że autor strony którą podlinkowałem sprzedał duszę z nieskończony zasób skorup Tecnica Twister :D
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki Freestyle Fila

Post autor: zico » pt lipca 30, 2010 8:20

Oczywiście zostają! Czyli będą trzy modele: NRK BX, NRK oraz NRK Road. W sumie w przyszłym tygodniu już będę mieć NRK oraz NRK Road. Co do Seba - będą na pewno, ale najważniejsza kwestia - finanse.

Fila mnie pozytywnie zaskoczyła, canting jest w NRK oraz NRK Road, w katalogu opisane jest, że BX też ma, ale chyba za często wciskali ctrl + v :twisted:
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki Freestyle Fila

Post autor: zico » wt sierpnia 03, 2010 11:11

Fila NRK BX:

Obrazek

Wszystkie Fila NRK tj. NRK BX, NRK oraz NRK Road mają wyciągane buty wewnętrzne. Dodatkowo NRK Road ma po wewnętrznej stronie skorupy doklejone taśmy pod rzepy - czyżby do przodu myśleli z usztywnieniem buta? Nie wiem. Wiem na pewno, że wszystkie NRK mają bardzo nisko osadzony środek ciężkości. Nie tylko zagrozili Rollerblade`owi, ale mają go osadzonego jeszcze niżej!!! Sprawdzę dokładnie, ale wiem już na pewno, że Twister ma wyższy środek ciężkości.
Dodatkowo w Fila NRK BX rzep, który jest na śródstopiu można wymienić bez żadnego problemu na klamrę. Oczywiście części muszą być i już się o nie staram. Wszystko kompatybilne z innymi markami. Jakby były pytania co do modeli NRK oraz NRK Road, czy zrobić jakieś zdjęcia - piszcie śmiało.
Dodam, że walczę również o dostępność samych butów wewnętrznych.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Rolki Freestyle Fila

Post autor: Herb » śr sierpnia 04, 2010 12:37

Jestem ciekaw szyny w BX. Wygląda na to że ma dwuczęsciowe ośki, ale niemal identyczny kształt i wysokość co w droższych modelach. Pewnie stop aluminium jest gorszy, ale nie wygląda to tak tragicznie jak w seba frx. Ogólnie najbardziej podobają mi się Road, a najmniej BX to takie "emo" rolki ;) Ciężko wyczuć ze zdjęć, czy NRK i NRK BX mają tę samą skorupę? Skoro starasz się o części Zico, to czy szyna będzie tez dostępna osobno? Z linerami zacna inicjatywa, bo nadal jest ciężko z modelami dedykowanymi pod freestyle.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jazda freestyle i freeride / freestyle i freeride inline skating”