Roces 2013 - freeskate

Polecany sprzęt do jazdy freestyle i freeride / freestyle and freeride skates

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
W tym dziale umieszczamy nowości sprzętowe, testy. Większość prezentowanego sprzętu jest z pierwszej ręki, tzn., że mieliśmy "namacalny" kontakt z produktem i staraliśmy się jak najbardziej rzetelnie go opisać i przedstawić. Jeśli ktokolwiek jest zainteresowany umieszczeniem swojego produktu lub chociażby zdjęcia, proszę o kontakt na e-mail.
Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Roces 2013 - freeskate

Post autor: Herb » sob listopada 24, 2012 11:55

Roces to dość dobrze znana marka, jednak w ostatnich latach niemal nieobecna na naszym rynku. Co prawda, w ostatnich miesiącach do kilku sklepów trafiły rolki Roces Metropolis w bardzo atrakcyjnej cenie ok. 600zł - podejrzewam że ktoś robił czystki magazynowe ;) Ale tak, to ani widu, ani słychu. Spowodowane jest to zapewne małą konkurencyjnością cenową oraz funkcjonalną modeli tej firmy. Szczególnie widoczne jest to w sektorze freeskate, gdzie Roces proponuje nam jedynie "odgrzewane kotlety" w cenach nijak nie przystających do realiów rynku, na którym robi się tłoczno, głównie z powodu bogatej oferty firm takich jak Powerslide (oprócz ich rolek FSK doliczyć należy jeszcze modele Powerblading, Doop Freestyle, oraz planowane na 2013 rok dwie wersje rolek Hawk - dla tych co nie wiedzą, będzie to rolka typu Twister/FR1), oraz Seba (która to firma ma obecnie najbogatszą ofertę rolek freeskate, w każdym przedziale cenowym). Jak na tym tle plasuje się oferta Roces na rok 2013? A no, światło dzienne ujrzą trzy modele.

1) Roces Metropolis

Moim zdaniem jest to jedyna sensowna rolka z pośród trzech tu opisanych. To bezpośredni następca modelu ASP, nieco przerobiony, by być bardziej "na czasie". Ta rolka jednak nie obeszła się bez wad. Przede wszystkim, slider na skorupie jest umiejscowiony w idiotycznym miejscu - nie ochroni buta przed otarciami przy slide, a jedynie przed uderzeniami bocznymi. Jednak nadal, tak jak i ASP, są to solidne rolki do FSK - mają swoją niszę, bo ich skorupa jest węższa niż Twister czy FR. Tylko ta cena trochę odstrasza... Niemal tyle samo, co FR1.

Obrazek

But: skorupa plastikowa z wyjmowanym linerem. Cuff dokręcony "na sztywno" z możliwością odblokowania. Klamra z pamięcią.
Szyna: 243mm aluminiowa, montaż 165mm
Osie: jednostronne, 8mm
Koła: Roces 80mm, twardość 84A
Łożyska: ABEC 7, 608
Cena: 229 Euro.

2) Roces Equinox

Jest to najzwyczajniej w świecie - klon Seba High Carbon. Skopiowane niemal 1:1, ale bez cantingu w cholewce, oraz, jak wieść niesie, płytek mocujących w bucie. Diabeł tkwi w szczegółach. Nie ma co się oszukiwać, oryginał ma więcej "bajerów" oraz szynę uważaną przez wielu za najlepszą do slalomu. A co ma Equinox? A no, liner bez sznurowania, oraz generyczną szynę na której napisali: 231mm, max 80mm wheels - cudotwórcy! :) Cena czyni z tej rolki raczej ciekawostkę - za te same pieniądze można kupić Seba High Carbon Pro, czyli wersję z carbonowym cuffem, zamiast plastikowego. Roces się cenią...

Obrazek

But: skorupa z włókien węglowych, z wyciąganym butem wewnętrznym.
Szyna: 243mm aluminowa, montaż 165mm
Osie: jednostronne, 8mm
Koła: Roces 80mm 84A
Łożyska: ABEC 7, 608
Cena: 449 Euro

3) Roces Majestic 13

Nic więcej, jak próba zbicia szybkiej forsy na fali powerbladingu. O ile M12 UFS to całkiem fajne rolki aggressive, jeżeli uda się je kupić za dobra cenę, to owe niby-M13 (bo ze starymi M13 to niewiele mają wspólnego) to produkt którego zakup jest pozbawiony sensu. Za cenę tych rolek można złożyć kilka setupów powerbladingowych, z których każdy będzie bardziej sensowny do tego typu jazdy. Można nawet złożyć ...M12 UFS na podwoziu z szyną Kizer Advance. Roces wykopali projekt starej szyny której kilka lat temu używali w innym modelu rolki, dokręcili do buta M12 UFS i dodali kalkomanie. Nic więcej. Nawet ta szyna jest już niedzisiejsza, posiada dwustronne osie 6mm. Moim zdaniem, za tę cenę, te rolki to zwykła kpina. Niby chcieli iść tą drogą co Rollerblade z seria Fusion - ale nie wyszło im to za bardzo. Diabeł tkwi w szczegółach...

Obrazek

But: skorupa z pełnym soulplate, wyciąganym butem wewnętrznym, oraz klamrą z pamięcią.
Szyna: 249mm aluminiowa, montaż UFS
Osie: dwuczęściowe, 6mm
Koła: Roces 80mm, 84A
Łożyska: ABEC 5, 608
Cena: 249 Euro

Moim zdaniem, patrząc nie tylko na propozycje freeskate - ale i na całą kolekcję Roces na rok 2013, pełną odcinania kuponów od rolek starych, kopii modeli innych producentów - jesteśmy światkiem powolnego dogorywania firmy, która była niegdyś jednym z głównych motorów napędowych świata rolek. To aż smutne, kiedy marka tak rozpoznawalna, z takim potencjałem, zwyczajnie podupada.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Roces 2013 - freeskate

Post autor: zico » ndz listopada 25, 2012 8:38

Malutkie sprostowanie:

Seba High Carbon Original nie posiada carbonowego cuffa.
Carbonowy cuff posiada Seba High Carbon Pro.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Roces 2013 - freeskate

Post autor: Herb » ndz listopada 25, 2012 1:52

Ok, poprawione. Myślałem o jednym a napisałem drugie... ale fakt faktem że Equinox są droższe od obu wersji High Carbon, tak czy inaczej :)
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

ubiques
Posty: 2
Rejestracja: wt marca 19, 2013 12:55
Moje rolki: Rossignol, Roces
Jeżdżę od: 10 cze 1997

Roces Metropolis - pytanie o wrażenia z jazdy

Post autor: ubiques » śr marca 20, 2013 3:30

Ktoś z Was jeździł na Roces Metropolis? ciekaw jestem wrażeń i - jeżeli ktoś z Was ma inne doświadczenia - porównania z innymi rolkami do jazdy urban. :lol:

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Roces 2013 - freeskate

Post autor: zico » śr marca 20, 2013 3:51

Stary model to był wypas, na kółkach Hyper Concrete.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Roces 2013 - freeskate

Post autor: Herb » śr marca 20, 2013 6:19

Ciężko powiedzieć jak z tymi Metropolis. Niby to te same rolki co ASP, ze zmienionym podwoziem oraz kilkoma detalami. But na żywo sprawia wrażenie, że trzyma poziom wykonania znany z ASP, o szynie ciężko cokolwiek powiedzieć bez jazdy na niej - może tyle że nie wygląda tak badziewnie jak w starych Powerslide Metro.

Ryzyk-fizyk. Jak znajdziesz tanio (a można je znaleźć tanio) to może i warto zaryzykować i brać jako alternatywę dla Seba FRX lub Powerslide Metropolis.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

ubiques
Posty: 2
Rejestracja: wt marca 19, 2013 12:55
Moje rolki: Rossignol, Roces
Jeżdżę od: 10 cze 1997

Re: Roces 2013 - freeskate

Post autor: ubiques » czw marca 21, 2013 12:26

Dzięki - mocna się nad nimi zastanawiam:-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jazda freestyle i freeride / freestyle i freeride inline skating”