Rolki do... - no własnie..

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

bicki
Posty: 1
Rejestracja: pn września 08, 2008 7:22

Rolki do... - no własnie..

Post autor: bicki » wt września 09, 2008 8:51

Cześć jam tu nowy, i od razu z sakrameckim zagadnieniem.

Potrzebuję zacząć uprawiać jakiś sport. Latka lecą, kondycja żadna, i daje się to we znaki. Najchętniej wsiadłbym znowu na rower, ale nie mam gdzie go trzymać, więc na najbliższe dwa lata odpada. Biegać nie lubię, grać w piłkę też nie mam za bardzo jak, więc wybór padł na rolki..

Jakie wybrać ? Są do rekreacji, fitnessu, i tak dalej.. Mi zależy na połączeniu ( da się ?) jazdy dla przyjemności, i w celu poprawienia kondycji/spalenia kalorii. Co do firm, to zorientowałem się w markach ( ponoć Rollerblade, K2, Roces, Fila ). Potrzebuję porady, co konkretnie wybrać ( czyli do jakiej jazdy rolki, jak duże kółka i jak twarde/miękkie ). Nie wiem czy przy wyborze ma znaczenie moja waga ( jeśli ma to przyjmijmy że jest to 90kg). Kwota jaką dysponuję na rolki, to 300-400 zł.

Jestem początkujący - nigdy nie jeździłem na rolkach, jedynie w młodości kilka sezonów na łyżwach.

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Rolki do... - no własnie..

Post autor: MirekCz » wt września 09, 2008 10:11

Ja bym polecał coś takiego:

http://sklep.intersport.pl/product-pol- ... re-40.html

Model taki trochę wyższa półka fitnessowa. W Intersporcie obecnie są bardzo fajne przeceny.
Rolka ta spokojnie starczy tobie na kilka lat (o ile nie zapragniesz kiedyś jeździć bardzo szybko), wystarczy co kilka tyś kilometrów wymienić kółka i ew. łożyska (pamiętaj tylko o ich przekładaniu - żeby się nie ścierały tylko z jednej strony - więcej na ten temat znajdziesz na forum).
Dla ciebie kółka powinny mieć rozmiar 80-84mm i twardość 82A lub 84A.
Oprócz rolki warto jeszcze zainwestować w ochraniacze (szczególnie na nadgarstki, na kolana i na łokcie najlepiej pożyczyć, bo jak będziesz sporo jeździł to szybko staną się zbędne) no i kask...

No i najważniejsze. Dobrze dopasuj rolkę do stopy, bo jednak wiele godzin tam spędzi. Na forum znajdziesz trochę tematów o tym.
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”