Rollerblade..?? A może coś innego..?? Pomocy..

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Valturii
Posty: 27
Rejestracja: pt marca 27, 2009 12:48

Rollerblade..?? A może coś innego..?? Pomocy..

Post autor: Valturii » pt marca 27, 2009 1:05

Witam serdecznie.. Na początku chciałem się przywitać, bo jestem tu nowy.. :) A teraz przechodzę do rzeczy..

Chciałem zakupić jakieś dobre Rolki, które posłużą mi dłużej, niż 2 miesiące, jednak niestety nie jestem obeznany w kwestii parametrów, firm itp.. Może najpierw powiem, do czego mają mi służyć.. Jestem w szkole wojskowej i zależy mi na tym, żeby utrzymywać kondycję (a przy tym także nie obrosnąć w tłuszcz ;p hehe..).. Basen - łączenie przyjemnego z pożytecznym, jednak bieganie stało się już nieco nużące.. Więc postanowiłem się przerzucić na kółka, a wiem, że również doskonale można się na nich wypocić.. :) Czyli mają one spełnić rolę z jednej strony treningów wieczornych, jednak z drugiej chciałbym, żeby dawały również wiele przyjemności w czasie, gdy naszłaby mnie ochota pojeździć dla relaksu z dziewczyną, która też szuka czegoś dla siebie... Jeśli chodzi o cenę, chciałbym się zmieścić w przedziale cenowym 200-400 zł... Raczej nie więcej...

Zorientowałem się co nieco po forach i dowiedziałem się, że firmy jakie wchodzą w grę to głównie Salomon, Rollerblade, K2.. Na początku sądziłem, że kupię takie, z których można również zrobić łyżwy, jednak parę osób bardzo krytycznie co do tego się wypowiadało, więc jestem skłonny kupić wyłącznie rolki, ale z prawdziwego zdarzenia..

Z moich poszukiwań bardzo mi się spodobały Rollerblade Spark 2009 i póki co, są one na pierwszym miejscu na mojej liście... Czy mógłby ktoś się wypowiedzieć na ich temat..?? Poniżej zamieszczam Link...
<-------->/item583406104_rol ... jazdy.html

Ponadto znalazłem jeszcze dwie opcje, które jednak mniej przyciągnęły moją uwagę.. Ale jednak:
<-------->/item594169988_rol ... e_hit.html
<-------->/item595204398_rol ... 4_hit.html
Również będę wdzięczny za opinię..


Jeśli ktoś miały inny towar godny polecenia, proszę umieścić linki i wypowiedzieć się jakimiś argumentami co do polecanego produktu.. :D


Z góry dziękuje wszystkim za zainteresowanie !! :)

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: Rollerblade..?? A może coś innego..?? Pomocy..

Post autor: bj43 » pt marca 27, 2009 3:07

Valturii pisze:Jestem w szkole wojskowej i zależy mi na tym, żeby utrzymywać kondycję (a przy tym także nie obrosnąć w tłuszcz ;p hehe..)..
Podczas mojego pobytu w wojsku kadra dysponowała arsenałem tysięcy pomysłów, aby żołnierze nie obrośli w tłuszcz. Teraz widocznie coś się zmieniło.
Wracając do tematu - wszystkie te rolki są podobnej klasy. Kieruj się wygodą i z tego względu dobrze jest buta przymierzyć przed zakupem. Niestety, aukcje internetowe na ogół takich możliwości nie dają. Polecam zatem sklep Zico.
Pozdrawiam.

Valturii
Posty: 27
Rejestracja: pt marca 27, 2009 12:48

Re: Rollerblade..?? A może coś innego..?? Pomocy..

Post autor: Valturii » pt marca 27, 2009 3:31

Teraz arsenał złotych pomysłów jest równie pokaźny co dawniej, ale skoro byłeś w wojsku to wiesz też, że gdzie zaczyna się wojsko, tam kończy się logika.. A może się mylę..??

Dlatego też wolę zaufać sobie samemu i sam czuwać nad wyżej wymienionym tłuszczem...

Ps. I wyjaśni ktoś czy wiele mi da ta aluminiowa płoza, która znajduje się w wersji PRO..??

Awatar użytkownika
michał1990
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 777
Rejestracja: wt sierpnia 29, 2006 8:05
Moje rolki: powerslide c
Jeżdżę od: 04 lip 1998
Lokalizacja: warszawa - ursynów
Kontakt:

Re: Rollerblade..?? A może coś innego..?? Pomocy..

Post autor: michał1990 » pt marca 27, 2009 3:51

Aluminiowa ploza jestw stanie wytrzymac wiekszy nacisk i przeciążenia zwiazane z jazda. Jezeli jest to Alu 7000 to nie masz co sie bac:)
wytrzyma wszystko
Pozdrawiam
Michał Machowski

Nightskating Warszawa (www.nightskating.waw.pl)
Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie Polskater
Rollschool - szkoł jazdy na rolkach i wrotkach (www.rollschool.pl)
Rolkowa MapaWarszawy - www.rolkowamapa.pl


Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rollerblade..?? A może coś innego..?? Pomocy..

Post autor: zico » pt marca 27, 2009 3:51

Valturii pisze:Ps. I wyjaśni ktoś czy wiele mi da ta aluminiowa płoza, która znajduje się w wersji PRO..??
A opcja szukaj? :D

viewtopic.php?f=61&t=3094
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Valturii
Posty: 27
Rejestracja: pt marca 27, 2009 12:48

Re: Rollerblade..?? A może coś innego..?? Pomocy..

Post autor: Valturii » pt marca 27, 2009 4:57

Oooo dziękuje Zico, ten opis to jest to !! :D

Chyba jednak zdecyduję się na zwykłe Sparki.. :) Mam 187 cm i ważę jakieś 78 kg... Więc chyba aż tak ta aluminiowa płoza nie jest konieczna, prawda..?? :) A że PRO szybsze.. No cóż, nie można mieć wszystkiego.. A 100 zł to jednak jest różnica..

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rollerblade..?? A może coś innego..?? Pomocy..

Post autor: zico » pt marca 27, 2009 7:26

Valturii pisze:Oooo dziękuje Zico, ten opis to jest to !! :D

Chyba jednak zdecyduję się na zwykłe Sparki.. :) Mam 187 cm i ważę jakieś 78 kg... Więc chyba aż tak ta aluminiowa płoza nie jest konieczna, prawda..?? :) A że PRO szybsze.. No cóż, nie można mieć wszystkiego.. A 100 zł to jednak jest różnica..
Jeśli jesteś w stanie dołożyć - to warto. 100zł to nie jest tak duża różnica w stosunku do różnicy podwozia!
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”