Które rolki do 400 zł

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Deni
Posty: 4
Rejestracja: śr kwietnia 15, 2009 9:00

Które rolki do 400 zł

Post autor: Deni » śr kwietnia 15, 2009 11:18

Witam wszystkich serdecznie. Jak widać jestem nowy na forum choć czytam je od jakiegoś czasu. Sprowadza mnie tutaj zakup pierwszych rolek, gdyż nigdy wcześniej nie jeździłem. Poczytałem trochę i dochodzę do wniosku że lepiej będzie kupić coś konkretnego aniżeli potem wymieniać na lepsze po jakimś czasie. Mam zamiar zmieścić się w kwocie 0d 300 - 400 zl.
Zastanawiam się nad Rollerblade Aero II TFS model z 2008 za 350zl lub Spark model na 2009 za 390zl.
Choć z początku myślałem nad Spark z 2008 za 300 lub w tej samej cenie Bladerunner PROXT i Bladerunner Formula 80. Ale wnioskuje z niektórych wypowiedzi jakie czytałem że nie warto kupować Bladerunnera, czy też się mylę?
Zatem dochodząc do sedna sprawy zostały by mi 3 rolki do wyboru: Aero II, Spark z 2008 lub Spark na 2009. Jeśli ktoś był by mi w stanie doradzić które wybrać był bym wdzięczny. Lub też coś innego ciekawego w tej cenie.
Pozdrawiam

Deni
Posty: 4
Rejestracja: śr kwietnia 15, 2009 9:00

Re: Które rolki do 400 zł

Post autor: Deni » pn kwietnia 20, 2009 10:54

Widzę że zero odzewu ale to pewnie dlatego że podobne wątki tutaj już są. Wybrałem Aero II THS i jak na razie jestem zadowolony z moich pierwszych rolek. Po około 30 minutach już potrafiłem jechać do przodu :) A po 3 dniach w miarę normalnie jadę. Trochę kolana bolą póki co i aby 2 wywrotki więc chyba nie jest tak źle :)

Praga
Prześcigant 4x100mm
Posty: 319
Rejestracja: sob marca 14, 2009 1:24

Re: Które rolki do 400 zł

Post autor: Praga » pn kwietnia 20, 2009 11:19

No popatrz umknął mi Twój pierwszy post. Wygląda na to, że jednak wystarczyły rady zawarte w wielu podobnych tematach. Miałem te rolki na nogach w sklepie, sprawiały dobre wrażenie i na pewno się nie zawiedziesz. Teraz pozostało tylko ćwiczyć ;)

Deni
Posty: 4
Rejestracja: śr kwietnia 15, 2009 9:00

Re: Które rolki do 400 zł

Post autor: Deni » ndz kwietnia 26, 2009 5:15

Dobra, już nie jestem taki zadowolony z tych rolek.. Wspaniały system TFS który polega na tym że za jednym pociągnięciem "wajchy" powinny się ściągnąć niestety z dnia na dzień coraz gorzej działa, na szczęście tylko na jednej rolce. Dopiero gdy pociągnę z całej siły zaskakuje i mi ściąga but że tak powiem. Póki co nie przeszkadza to w jeździe ale.. może się to w końcu całkiem rozwalić. Pan w sklepie zapewniał że to się nie psuje, jak widać stało się. Mają rok gwarancji więc poczekać do końca sezonu z jakąś reklamacją czy lepiej im prędzej tym lepiej? Na pewno to nie jest z mojej winy bo zaliczyłem tylko jedna wywrotkę jak na razie (chyba nieźle jak dopiero 10 dni jeżdżę:) ) i nie na ten mechanizm (jest po zewnętrznej stronie).

Praga
Prześcigant 4x100mm
Posty: 319
Rejestracja: sob marca 14, 2009 1:24

Re: Które rolki do 400 zł

Post autor: Praga » ndz kwietnia 26, 2009 8:33

Co do wywrotek to mimo miesiąca ciągłego jeżdżenia, zaliczam dziennie co najmniej dwie solidne. Gdyby nie ochraniacze i kask byłbym już wrakiem ;) Na początku wywrotki były spowodowane błędami w najprostszych manewrach teraz kiedy już jeżdżę swobodnie do tyłu i kręcę coraz bardziej zawiłe historie, zaliczam gleby z braku koncentracji lub ze zmęczenia. Upadek to IMO nic złego jeśli dostosujesz prędkość do umiejętności.

Wracając do tematu:
Mimo pewnych wątpliwości co do solidności mechanizmu, nasz forumowy "dealer" zico w jakimś wątku stwierdził, że jako sprzedawca nie spotkał się z narzekaniem na system TFS. Sądzę, że trafiła się Tobie felerna sztuka.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Które rolki do 400 zł

Post autor: zico » ndz kwietnia 26, 2009 8:45

Praga pisze:Wracając do tematu:
Mimo pewnych wątpliwości co do solidności mechanizmu, nasz forumowy "dealer" zico w jakimś wątku stwierdził, że jako sprzedawca nie spotkał się z narzekaniem na system TFS. Sądzę, że trafiła się Tobie felerna sztuka.
Dokładnie. Nawet ktoś kiedyś grał w hokeja na rolkach z tym systemem (wariat ;) ).
U mnie same systemy są dostępne, choć w tym roku nie brałem pod uwagę w ogóle tych rolek. Dlaczego? Jest taki model na kółkach 90mm (crossfire 360, activa 360) i dla mnie jest poronionym pomysłem w rolkach fitness sport - jazda szybSZa stosować jakieś linki. Lepsze są sznurowadła, przecież przy takim "podwoziu" bardzo ważne jest trzymanie stóp, żeby nie zaliczyć upadku przy szybszej jeździe, a linki nie dadzą 100% gwarancji i trzymania. Sznurówki w tym wypadku o wiele lepsze.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Mirek_83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 8:44
Moje rolki: Simmons PRO M1
Jeżdżę od: 01 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Które rolki do 400 zł

Post autor: Mirek_83 » ndz kwietnia 26, 2009 8:53

Deni pisze:Dobra, już nie jestem taki zadowolony z tych rolek.. Wspaniały system TFS który polega na tym że za jednym pociągnięciem "wajchy" powinny się ściągnąć niestety z dnia na dzień coraz gorzej działa, na szczęście tylko na jednej rolce. Dopiero gdy pociągnę z całej siły zaskakuje i mi ściąga but że tak powiem. Póki co nie przeszkadza to w jeździe ale.. może się to w końcu całkiem rozwalić. Pan w sklepie zapewniał że to się nie psuje, jak widać stało się. Mają rok gwarancji więc poczekać do końca sezonu z jakąś reklamacją czy lepiej im prędzej tym lepiej? Na pewno to nie jest z mojej winy bo zaliczyłem tylko jedna wywrotkę jak na razie (chyba nieźle jak dopiero 10 dni jeżdżę:) ) i nie na ten mechanizm (jest po zewnętrznej stronie).
poczekaj... a żaden sklep ci reklamacji nie przyjmie, widzisz usterkę, to ją zgłaszasz a nie sobie śmigasz do końca sezonu...

Deni
Posty: 4
Rejestracja: śr kwietnia 15, 2009 9:00

Re: Które rolki do 400 zł

Post autor: Deni » pn kwietnia 27, 2009 1:41

Czyli jak najszybciej pojadę z tymi rolkami i zobaczę co mi powiedzą. Oby szybko naprawili bo złapałem bakcyla :) Znowu mnie czeka wycieczka do Poznania.

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Które rolki do 400 zł

Post autor: jarekt » pn kwietnia 27, 2009 10:27

W kartach gwarancyjnych czesto jest taki zapis, ze masz okreslony czas na zgloszenie uszkodzenia po jego zauwazeniu. Trzeba jednak wziac pod uwage fakt, ze przypadki odmowy naprawy z powodu zwlekania ze zgloszeniem praktycznie sie nie zdazaja (wymagaloby to udowodnienia, ze delikwent wiedzial wczesniej o usterce i nikt raczej nie bedzie sie w to bawil). Druga sprawa, ze usterka nie jest oczywista (w koncu generalnie dziala) wiec tym bardziej nikt sie nie przyczepi.
Ja nie znioslbym rozstania z rolkami na 3 tygodnie wiec dla mnie zupelnie oczywiste jest, ze z takimi rzeczami czeka sie do konca sezonu. Poza tym jesli dojdzie do kolejnej awarii w innym miejscu rolki to wszystko zalatwic mozna za jednym pobytem w serwisie - zamiast 2 przerw w jezdzeniu mamy tylko jedna.
Moje Celle posypaly sie juz w paru punktach ale z oddaniem do naprawy poczekam do zakupu nowych rolek, nie bede mial przerwy w jezdzeniu :)
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”