Rolki jak rolki, a reszta? ;) // newbie.

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

arxell
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 18, 2009 8:15
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Lubin

Rolki jak rolki, a reszta? ;) // newbie.

Post autor: arxell » pn maja 18, 2009 8:23

Na początek witam wszystkich, to mój pierwszy post tutaj, i jak zapewne w przypadku większości, chodzi o wyklarowanie paru kwestii.

Jeśli chodzi o rolki, to jestem zdecydowany w 100% na Rollerblade Spark Pro 2009, problem polega na tym, że nie umiem dobrać rozmiaru, a nie będę mieć możliwości przymiarki. Moja stopa po zmierzeniu to 28,6cm - gdzieś wyczytałem, że ten model rolek ma nieco popsutą rozmiarówkę. Normalnie powinienem brać przy tej stopie rozmiar 45EU, wg internetu - 45,5-46EU.

Poza tym, jako że to pierwszy mój kontakt z rolkami w ogóle, chcę zaopatrzyć się od razu w komplet. I tu kilka pytań:
- rozumiem, że ochraniacze mam sobie dobrać osobiście w sklepie, bo niekoniecznie komplety będą pasowały i w łokciach i w kolanach i nadgarstkach; co to jednak znaczy dobrze dopasowane ochraniacze? I na jaką firmę zwrócić uwagę?
- kask... mam nienormalnych rozmiarów główkę i obawiam się o dopasowanie :) Poradzę sobie, jednak chciałbym, żeby ktoś opisał, jak powinienem czuć się w dobrze dobranej czapce.
- oprócz bezpieczeństwa pewnie dochodzą jakieś akcesoria do czyszczenia, może jakieś klucze... Na tym forum widzę setki pytań o to, jakie rolki kupić, ale trochę słabo się ci wszyscy nowi interesują zapleczem...

Jako totalnie nowy chcę wydać na początku maksymalnie 800 zł, jeśli lekko przekroczę, nie potnę się ;) Mam szanse na starter kit z podanymi rolkami w tej cenie? ;)
"Twój doskonały plan niekoniecznie przetrwa kontakt z rzeczywistością ;)" Murphy.

arxell
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 18, 2009 8:15
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Lubin

Re: Rolki jak rolki, a reszta? ;) // newbie.

Post autor: arxell » pn maja 18, 2009 9:29

Ok, już wszystko wiem ^^ Dzięki, zico!

Teraz tylko do banku, dobrać komplecik, złożyć zamówienie i gonić kuriera :D
"Twój doskonały plan niekoniecznie przetrwa kontakt z rzeczywistością ;)" Murphy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”