Rolki Oxelo?

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

ann
Posty: 4
Rejestracja: śr sierpnia 19, 2009 7:42

Rolki Oxelo?

Post autor: ann » śr sierpnia 19, 2009 7:49

Dojrzałam właśnie do decyzji o zakupie rolek. W sumie nigdy nie miałam z nimi do czynienia (no, może z dwa razy miałam jakieś na nogach, ale było to ponad 10 lat temu), więc logiczne jest, że jestem absolutną debiutantką i dopiero mam zamiar się uczyć, a na rolkach jako takich nie znam się zupełnie (nie no, przesada, kojarzę nazwy paru firm, ale na tym się kończy).
Co sądzicie o rolkach marki Oxelo (sprzedawane w Decathlonie)? Konkretnie pytam o poniższe modele:

http://www.decathlon.com.pl/PL/rolki-da ... -34080202/
http://www.decathlon.com.pl/PL/rolki-fi ... -34080280/

Ceny nie są jakieś zatrważające, dlatego pytam o te właśnie. Z tego, co widzę na stronie Decathlona, rolki innych firm zaczynają się od ponad 400 zł, a tyle nie uśmiecha mi się teraz wydawać. Pytanie konkretne - opłaca się? Czy szukać czegoś innego? Jeśli tak, to gdzie? (wolałabym kupić w sklepie stacjonarnym)

Awatar użytkownika
QUBAS
Posty: 42
Rejestracja: pn lutego 02, 2009 8:47
Moje rolki: Seba High deluxe
Jeżdżę od: 0- 0-2006
Lokalizacja: Poznań

Re: Rolki Oxelo?

Post autor: QUBAS » śr sierpnia 19, 2009 7:57

witaj

wydaje mi sie, ze nikt Tobie nie doradzi bo kazdy z nas jezdzi na sprzecie firmowym i ciezko jest tak od serca...
ja nie polecam, co to jest Oxelo? skad ta firma, w opisie sa glupoty typu ABEC 5 - szybkosc jazdy ( kompletna bzdura)
zadaj sobie pytanie, jak czesto bedziesz jezdzic, jakim stylem ( rekreacja, fitnes, szybka, freestyle ) i wtedy znajdziesz cos fajnego, sa spore rabaciki teraz!!!!
a sklepem internetowym sie nie przejmuj bo wiekszosc z nas robi zakupy on-line.

pozdrawiam :o
"oOOo Seba High Deluxe oOOo"

ann
Posty: 4
Rejestracja: śr sierpnia 19, 2009 7:42

Re: Rolki Oxelo?

Post autor: ann » śr sierpnia 19, 2009 9:31

Na początek to pewnie rekreacja ;)
Firma to jakaś marka Decathlona i dlatego o nią pytam - ich rowery (Rockrider) mają nie najgorszy stosunek ceny do jakości, więc po cichu liczyłam, że może przy rolkach jest podobnie XD

Awatar użytkownika
QUBAS
Posty: 42
Rejestracja: pn lutego 02, 2009 8:47
Moje rolki: Seba High deluxe
Jeżdżę od: 0- 0-2006
Lokalizacja: Poznań

Re: Rolki Oxelo?

Post autor: QUBAS » śr sierpnia 19, 2009 9:51

moja rada to taka, że lepiej dolozyc pare zł np: http://zicoracing.com/index.php?product ... rod_id=333 bo jak dojdziesz do wniosku, ze jednak Cie to nie kreci jazda na rolkach to zawsze sprzedaz sprzet firmowy komus innemu!! (allegro itd) mozna powiedziec ze "Skapy dwa razy traci" ale mozna tez powiedziec ze "PO co przepłacac skoro nie widac różnicy" nie gniewaj sie za moja dosadnosc ale " Prawda w oczy kole"

hehehe pozdrawiam i zycze udanych zakupów :D
"oOOo Seba High Deluxe oOOo"

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: Rolki Oxelo?

Post autor: Pedro » czw sierpnia 20, 2009 8:34

Na innym forum wyczytałem, że Oxelo to marka Powerslide (Cell) robiona dla Decathlona ... no ale co z tego ... i tak poprę przedpisacza i polecał Ci ich nie będę. Przyłączę się też do pozostałych porad kolegi: lepiej parę złotych dołożyć i od razu kupić dobry firmowy sprzęt, niż potem kupować drugą parę. Również poleciłbym Ci sklep zicoracing i może nawet te Sparki dla kobiet. Podejrzewam, że podobne zdanie będzie miała większość użytkowników tego forum ...

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Rolki Oxelo?

Post autor: jar-as » czw sierpnia 20, 2009 1:35

Oj bardzo podobne jesli nie takie samo.

ann
Posty: 4
Rejestracja: śr sierpnia 19, 2009 7:42

Re: Rolki Oxelo?

Post autor: ann » czw sierpnia 20, 2009 5:41

QUBAS pisze: mozna powiedziec ze "Skapy dwa razy traci" ale mozna tez powiedziec ze "PO co przepłacac skoro nie widac różnicy" nie gniewaj sie za moja dosadnosc ale " Prawda w oczy kole"
Nie gniewam się :P Zupełnie się na tym nie znam, więc pytam o zdanie mądrzejszych XD I mam zamiar ich posłuchać ;)

Te podawane przez Was znalazłam właśnie na stronie Deltasportu za 299

MamuciManiak
Czterokółkowiec
Posty: 64
Rejestracja: ndz maja 27, 2007 6:34
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Jarocin / Kraków

Re: Rolki Oxelo?

Post autor: MamuciManiak » czw sierpnia 20, 2009 9:23

pełno ludzi jeździ w oxelo. na krakowskich błoniach chyba przeważają. ale to nie oznacza wcale, że są to dobre rolki. jak odpoczywałem sobie elegancko na ławeczce (często się zdarzało :D ) to się im przyglądałem. no i... ja bym takim nie zaufał. być może wynika to z mojego przyzwyczajenia, do sztywnej, twardej skorupy, ale tamte się po prostu wyginały na różne strony. no nie wiem... być może rekreacyjne tak mają. ale pewnie prawdy się nie dowiemy, bo ktoś znający się na tym musiałby je kupić i przetestować, a chyba nikt nie zaryzykuje, bo i po co...

Awatar użytkownika
QUBAS
Posty: 42
Rejestracja: pn lutego 02, 2009 8:47
Moje rolki: Seba High deluxe
Jeżdżę od: 0- 0-2006
Lokalizacja: Poznań

Re: Rolki Oxelo?

Post autor: QUBAS » pt sierpnia 21, 2009 8:46

ann pisze:Te podawane przez Was znalazłam właśnie na stronie Deltasportu za 299
sama widzisz, że warto poszukać :D
ann pisze:Nie gniewam się
no i superowo!!
"oOOo Seba High Deluxe oOOo"

ann
Posty: 4
Rejestracja: śr sierpnia 19, 2009 7:42

Re: Rolki Oxelo?

Post autor: ann » sob sierpnia 22, 2009 2:19

Ostatecznie stanęło na Fila glx master - za 246 zł, mam nadzieję, że na początek będą ok (tych Rollerblade'ów nigdzie w okolicy nie było ;) )

Awatar użytkownika
r102
Czterokółkowiec
Posty: 63
Rejestracja: wt czerwca 12, 2007 10:09

Re: Rolki Oxelo?

Post autor: r102 » ndz sierpnia 23, 2009 7:58

pomiędzy tymi filami a decathlonami

to już z wyglądu :alien: jest różnica jak pomiędzy trabantem a mercedesem....


w intersporcie też są /już po sezonie/ przeceniane
rollerblady i inne w cenie ok 300 zł...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”