Rolki dla dużego faceta

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

mysinka
Posty: 4
Rejestracja: pn stycznia 11, 2010 12:20
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Rolki dla dużego faceta

Post autor: mysinka » pn stycznia 11, 2010 12:29

Witam po raz pierwszy. Nie ma jeszcze sezonu, ale od wiosny corka będzie szusować na rolkach. Obiecałem, że nie będę stał z boku więc muszę dokonać zakupu sprzętu i sie uczyć:). Waże 125 kg i raczej nie schudne. Prosze o porade jakich rolek mam szukać aby wytrzymały. Jeżeli macie typy co do sprzętu- jakości i wytrzymałości- prosze o porade. Jeżeli znacie takowe rolki, korzystacie- proszę o wskazanie.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki dla dużego faceta

Post autor: zico » pn stycznia 11, 2010 12:36

Fusion X5 lub Twister 243, ale kółka powinny być twardsze dla Ciebie. Ewentualnie jeszcze Spark PRO / Spark LX 84.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

mysinka
Posty: 4
Rejestracja: pn stycznia 11, 2010 12:20
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Rolki dla dużego faceta

Post autor: mysinka » pn stycznia 11, 2010 1:58

Witam, dlaczego twardsze?? I jak to wygląda przy zakupie?? Musze kupi ć rolki a potem zmienić kółka?? Jestem w stanie kupić rolki, które mi podaleś ale dodatkowa inwestycja w kółka to już drogo wychodzi

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki dla dużego faceta

Post autor: zico » pn stycznia 11, 2010 2:34

mysinka pisze:Witam, dlaczego twardsze??
Ponieważ 125kg z kółkami zrobi swoje - czyli zetrą się dużo szybciej. Twardość wymagana to minimum 84a i to nie napisane na kółkach, tylko faktycznie o takiej twardości, jak np. kółka Hyper Concrete. Z takimi kółkami (Hyper Concrete) rolek do jazdy rekreacyjnej nie dostaniesz - jest to po prostu niemożliwe, chyba, że jakiś sklep podmieni kółka w porozumieniu z klientem - wg mnie da się to zrobić. Kółka twardsze starczą na dłużej, ale: ważne pytanie - czy są problemy z kolanami?

Alternatywą są tj. pisałem wcześniej Rollerblade Spark PRO / Spark LX 84 - one mają kółka o twardości +/- 84a i są większe, więc też mogą starczyć na trochę dłużej. Minusem jest jedynie i zdecydowanie mniej masywny but, ponieważ te rolki służą tylko i wyłącznie do: nauki jazdy, jazdy rekreacyjnej oraz fitness <- jeśli będziesz spokojnie jeździć - to spokojnie wytrzymają.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

mysinka
Posty: 4
Rejestracja: pn stycznia 11, 2010 12:20
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Rolki dla dużego faceta

Post autor: mysinka » pn stycznia 11, 2010 5:50

Dzięki. Kolana u mnie ok:) Do tej pory uprawiałem jedynie sporty siłowe i rekreacyjnie rower z córką. Dlatego też przypuszczam, że na rolkach - jeśli się nauczę (mam zapał i nie chce zawieść dziecka) bede jeździł wyłącznie rekreacyjnie. Czy taka podmianka kolek jest ci znana w jakimś konkretnym sklepie?? Czy w internecie można się dogadać ze sprzedawcami- czy masz w tym względzie doświadczenia.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki dla dużego faceta

Post autor: zico » pn stycznia 11, 2010 5:56

mysinka pisze:Dzięki. Kolana u mnie ok:) Do tej pory uprawiałem jedynie sporty siłowe i rekreacyjnie rower z córką. Dlatego też przypuszczam, że na rolkach - jeśli się nauczę (mam zapał i nie chce zawieść dziecka) bede jeździł wyłącznie rekreacyjnie. Czy taka podmianka kolek jest ci znana w jakimś konkretnym sklepie?? Czy w internecie można się dogadać ze sprzedawcami- czy masz w tym względzie doświadczenia.
Nie lubię za bardzo i bezpośrednio reklamować siebie w takich sytuacjach, ale zrobię wyjątek: u mnie w sklepie jest to możliwe. Czy w innych sklepach się też da? Trudno powiedzieć czy w ogóle ktoś jeszcze takie rzeczy robi w momencie zakupu. Wiem na pewno, że wiele innych sklepów, nawet tych renomowanych ma problemy techniczne ze zmianą kółek, a co dopiero mówić o doradzeniu w takiej kwestii jak Twoja.

Uff... Ciężko było tak oficjalnie to powiedzieć.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

mysinka
Posty: 4
Rejestracja: pn stycznia 11, 2010 12:20
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Rolki dla dużego faceta

Post autor: mysinka » pn stycznia 11, 2010 6:09

Chętnie bym skorzystal z Twojej oferty, ale mieszkam na Śląsku. Nie pracuję w delegacjach więc siedze na miejscu:) Ale dzieki za info bede się rozglądać. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: Rolki dla dużego faceta

Post autor: Pedro » śr stycznia 13, 2010 8:35

Śmiało z oferty Zico korzystaj (jak zresztą większość tu obecnych :) - chyba jeszcze nikt nie marudził).
To gdzie mieszkasz nie ma zupełnie żadnego znaczenia ! Ja np. jestem z Lublina i tylko po konsultacjach telefonicznych ew. mailowych dokonałem już tam kilku zakupów (Twistery, Hypery, łożyska ...) - w ciemno polecam 8)
a najlepiej to idź u siebie do jakiegoś sklepu z rolkami, przymierz wskazane modele i już odpowiedni rozmiar wraz z dobrymi kółkami zamów u Zico - ja sklepy typu Decathlon, czy Media Markt nazywam "macankami" ... :wink:

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Rolki dla dużego faceta

Post autor: jar-as » śr stycznia 13, 2010 1:13

Swieta prawda

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”