szukam rolek i pomocy :)

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

eklerka9
Posty: 2
Rejestracja: wt marca 09, 2010 4:07
Jeżdżę od: 02 sty 2010

szukam rolek i pomocy :)

Post autor: eklerka9 » wt marca 09, 2010 4:24

Hej

Chciałabym kupić rolki i jeździć jak zawodowiec :) Wiec potrzebuje Waszej pomocy. Na rolkach jeździłam a raczej kaleczyłam jak miałam 15 lat a teraz znów chęć jeżdzenia wróciła. Chce kupić coś na czym będzie mi się dobrze i szybko jeździło a wydać mogę tak 500-600zl ale oczywiście im mniej tym lepiej :) Ktoś polecił mi
http://www.youngsport.pl/powerslide-phu ... -1093.html
takie rolki a teraz proszę o pomoc bo ja nawet nie wiem czym sie kierować przy wyborze.

Dzieki

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: szukam rolek i pomocy :)

Post autor: zico » wt marca 09, 2010 4:38

Tutaj masz artykuł, co wiele Tobie wyjaśni:
viewtopic.php?f=34&t=4068

Te podane w linku: nie wszystko, co ma kółka 90mm jest dobre i szybkie :)
Są na pewno cięższe niż inne konkurencyjne, środek ciężkości też jest wyżej niż przy innym sprzęcie.

Dam głowę, że np. Rollerblade Activa XT (koniecznie model XT) na kółkach 90mm będą od nich szybsze, bo będziesz się czuć dużo stabilniej.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

eklerka9
Posty: 2
Rejestracja: wt marca 09, 2010 4:07
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: szukam rolek i pomocy :)

Post autor: eklerka9 » śr marca 10, 2010 11:39

Wielkie dzięki za informacje widzę, że mało tu aktywnie udzielających sie fanów :) tego sportu.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: szukam rolek i pomocy :)

Post autor: zico » śr marca 10, 2010 11:45

eklerka9 pisze:Wielkie dzięki za informacje widzę, że mało tu aktywnie udzielających sie fanów :) tego sportu.
Jak to mawiają - nie liczy się ilość, lecz jakość :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: szukam rolek i pomocy :)

Post autor: Toudi » czw marca 11, 2010 12:54

eklerka9 pisze:Wielkie dzięki za informacje widzę, że mało tu aktywnie udzielających sie fanów :) tego sportu.
Jest tu mnóstwo postów na temat zakupu pierwszych rolek ale Ty chyba nie czekasz na wypowiedzi fanów tego sportu, tylko niańki, która przeczyta to wszystko (albo już wie) i powie, że te czy tamte rolki są dla Ciebie najlepsze.

Jeśli zgadłem, to zdaj się na Zika - on dobrze doradzi, również w kwestii rozmiaru, żebyś nie kupiła za dużych rolek.

Jeśli nie zgadłem i Cię uraziłem swoją impertynencją, to poczytaj na tym forumo zakupach rolek, trochę się dowiedz, czego szukasz (marki, design, może kolory) i w jakim obszarze się poruszać a potem sprecyzuj swoje pytania.

Poza tym raczej dużo nie napisałaś o swoich oczekiwaniach (ja też chciałbym jeździć jak zawodowiec i trochę schudnąć a skłonny byłbym wydać na te 2 zachcianki nawet z 800 zł).

Do nauki nie kupowałbym 90 mm kół, tylko 80 lub 84mm.
Pozdrawiam
Piotr

Luzak19:57
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn czerwca 29, 2009 7:57
Moje rolki: ...fajne ;)
Jeżdżę od: 30 sty 2007

Re: szukam rolek i pomocy :)

Post autor: Luzak19:57 » czw marca 11, 2010 6:43

No to "straciliśmy" 9 ciasteczek na Tym forum.
"ale co ja tam wiem :wink: "
Pozdro.
"Zdjąłem kimono,aby łatwiej wędrować, przerzuciłem przez ramię."

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: szukam rolek i pomocy :)

Post autor: Pedro » czw marca 11, 2010 7:52

eklerka9 pisze:Chciałabym kupić rolki i jeździć jak zawodowiec :)
"a ja chciałbym kupić gitarę i grać jak rockowiec" :lol:
eklerka9 pisze:...widzę, że mało tu aktywnie udzielających sie fanów :) tego sportu.
czytać, czytać, czytać ... zanim się coś napisze :) Ja tygodniami śledziłem te i inne fora, zanim się odezwałem.
Nie licz na to, że "fani tego sportu" o niczym innym nie myślą, tylko żeby po raz n-ty odpowiadać na tego typu posty - właśnie po to powstał podlinkowany przez Zico temat - tak trudno na niego samemu trafić ?

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: szukam rolek i pomocy :)

Post autor: Toudi » czw marca 11, 2010 10:39

Napisałem, co myślę o lenistwie i niechęci do liźnięcia podstawowej wiedzy przyprawionej brakiem pokory ale też szczerze uważam, że powinna posłuchać Zika, to przynajmniej będzie mieć wygodne rolki zamiast eksperymentować ze sprzętem, na który może nie być gotowa.
Pozdrawiam
Piotr

null
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 94
Rejestracja: śr maja 07, 2008 12:41
Moje rolki: Speedmachine Plus, FSK, TR9
Jeżdżę od: 20 kwie 2004
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Re: szukam rolek i pomocy :)

Post autor: null » czw marca 11, 2010 10:46

W mojej opinii to jaki sprzet sie kupuje czesciowo zalezy od predyspozycji i checi. Moja dziewczyna na Rollerblade Activia na kolkach 90mm jezdzila bez problemu po miesiacu i nie meczyla sie mimo ze sportem sie nie lubi jeszcze za bardzo ;) Jesli ktos naprawde chce jezdzic to kolka 90 to zaden problem. Ba - warto kupic rolke gdzie mozna zmienic potem kola na wieksze, czyli 100mm - bo jak to sie mowi wielkosc kolek rosnie w miare jedzenia :) Wg mnie nie warto kupowac rolek na 84mm - bo potem nie mozliwosci zmiane kolek na takie o sensowniej wielkosci :D

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: szukam rolek i pomocy :)

Post autor: jar-as » czw marca 11, 2010 12:52

No patrz Pan a mi to jakos te kólka maleją wraz ze wzrostem apetytu :wink: . @ Pedro jeszcze nic straconego scena rockowa przed Toba :lol: .
Co do reszty to szkoda komentowac i przyłączam sie do Pedro I Toudi

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: szukam rolek i pomocy :)

Post autor: Toudi » czw marca 11, 2010 1:26

No ale co do meritum, to jednak wygląda na to, że do rekreacyjnych rolek można dać 90 mm przy krótkiej szynie i niskim osadzeniu- ludzie na tym jeżdżą. Musiałbym się moim tempishom przyjrzeć i może się okazać, że wysokość podeszwy nad ziemią przy 80 mm kole jest podobna do 90 mm przy niskiej płozie w tych nowych rollerblade.
Tyle, że wciąż pozostaje kwestia różnicy ciężaru 4 x 90 w porównaniu do 4 x 80 a także bezwładności, bo jednak rekreacyjna jazda nie kojarzy mi się z kulaniem się kilometrami po prostej, tylko zatrzymywaniem, skręcaniem, omijaniem przeszkód, itp. Bezkolizyjne i gładkie ścieżki to jednak wciąż standard niedostępny w Polsce.
Dlatego ja wybrałbym dla dziewczyny (szczególnie ze stopą 37, czyli pewnie jakieś155, może 160 wzrostu, więc i adekwatnie niezbyt duża waga) mniejsze niż 90 mm kółka do nauki.
Chyba, że to nie ma być sprzęt do zabawy a wyłącznie na trasę, to wtedy O.K.
Pozdrawiam
Piotr

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: szukam rolek i pomocy :)

Post autor: WOJTEK45 » czw marca 11, 2010 1:34

Toudi pisze:No ale co do meritum, to jednak wygląda na to, że do rekreacyjnych rolek można dać 90 mm przy krótkiej szynie i niskim osadzeniu- ludzie na tym jeżdżą. Musiałbym się moim tempishom przyjrzeć i może się okazać, że wysokość podeszwy nad ziemią przy 80 mm kole jest podobna do 90 mm przy niskiej płozie w tych nowych rollerblade.
Tyle, że wciąż pozostaje kwestia różnicy ciężaru 4 x 90 w porównaniu do 4 x 80 a także bezwładności, bo jednak rekreacyjna jazda nie kojarzy mi się z kulaniem się kilometrami po prostej, tylko zatrzymywaniem, skręcaniem, omijaniem przeszkód, itp. Bezkolizyjne i gładkie ścieżki to jednak wciąż standard niedostępny w Polsce.
Dlatego ja wybrałbym dla dziewczyny (szczególnie ze stopą 37, czyli pewnie jakieś155, może 160 wzrostu, więc i adekwatnie niezbyt duża waga) mniejsze niż 90 mm kółka do nauki.
Chyba, że to nie ma być sprzęt do zabawy a wyłącznie na trasę, to wtedy O.K.
Będziesz musiał mi to wytłumaczyć co napisałeś ; proponuję niedzielę ...... :eye:

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: szukam rolek i pomocy :)

Post autor: Toudi » czw marca 11, 2010 1:59

Chyba się nie doceniasz. :roll:
To nie jest aż tak skomplikowane ale O.K., wytłumaczę 2 razy :lol:
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: szukam rolek i pomocy :)

Post autor: zico » czw marca 11, 2010 4:05

Toudi ma całkowitą rację, co do wielkości kół / umiejętności / wielkości stopy. To są bardzo istotne elementy prawidłowego doboru jak i łatwiejszej nauki czy doskonalenia jazdy.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: szukam rolek i pomocy :)

Post autor: WOJTEK45 » czw marca 11, 2010 5:18

zico pisze:Toudi ma całkowitą rację, co do wielkości kół / umiejętności / wielkości stopy. To są bardzo istotne elementy prawidłowego doboru jak i łatwiejszej nauki czy doskonalenia jazdy.
Toudi ma zawsze całkowitą rację

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”