prezent na komunie

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

anima1
Posty: 2
Rejestracja: czw kwietnia 29, 2010 12:17
Jeżdżę od: 20 kwie 2010

prezent na komunie

Post autor: anima1 » czw kwietnia 29, 2010 12:34

Witam
chce kupic bratanicy lyzworolki na komunie, takie bylo zamowienie dziecka, a raczej drobna sugestia
poczytalam troche forum i pierwszy pomysl czyli 2 w1 odpada, choc na allegro wizualnie oczy ciesza
<-------->/item1017390251_ro ... s_0zl.html

od razu informuje , ze chetnie zrobilabym zakupy w sklepie reklamowanym na forum, ale sa dwa powody dla ktorych nie moge tego zrobic : cena i brak koloru rozowego
znalazlam inna alternatywe <-------->/item1017166236_sl ... 34_37.html
czy sprzet jest faktycznie az tak badziewny?

wg mnie pierwsze rolki dla dziecka ktore nigdy nie mialo z nimi doczynienia nie musza byc skandalicznie drogie, watpie tez w wyjatkowy zapal do jazdy na nich, pewnie beda sluzyly do zaspokojenia pierwszej ciekawosci, mozliwe ze gdyby dziecko zlapalo bakcyla to czemu nie, mozna wtedy zrobic narade rodzinna i gromadzic grosz na cos jakosciowego

wiec poki co, bede wdzieczna za ocene sprzetu z linku powyzej

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: prezent na komunie

Post autor: zico » czw kwietnia 29, 2010 7:52

Niestety jest olbrzymia różnica pomiędzy markowymi, a takimi zestawami jak powyżej, które kosztuję tyle, co dobre kółka z łożyskami.

Przede wszystkim trzymanie stopy - jakość materiałów w rolkach firmowych jest taka, żeby dobrze utrzymać stopy dziecka i żeby się one nie krzywiły.
Po drugie wysokość stopy ponad ziemią - im niżej, tym do nauki lepiej. Dwa linki powyżej - rolki z kółkami 70mm, a pierwsza ma tak wysoko balans, jak na kółkach 84mm - totalny bezsens. I jeszcze łyżwy - no to już w ogóle wesoło.

Co do obydwu linków - nie ma tam żadnego zdjęcia z góry rolek, a tutaj akurat wiem, że te rolki są za szerokie na stopy dziecka - czyli to, co pisałem powyżej - trzymanie stopy będzie słabe, nie takie jakie powinno być dla osoby uczącej się, a w szczególności dziecka.

Tłumaczenie, że to są pierwsze rolki i nie mają być skandalicznie drogie nie ma żadnego podparcia, ponieważ na "ładnych" i skandalicznie wykonanych rolkach z allegro nie zawsze pojedzie się tak dobrze, aby to dziecku spodobało na przyszłość. Nie wspominając o twardych kółkach (pomimo dobrych opisów) które nie będą dobrze wpływać na stawy dziecka - to jest dopiero skandal, bo jakby ktoś rozsądny spojrzał na bezpieczny rozwój dzieci we wrotkarstwie i sprawdził, co jest oferowane np. na Allegro, to posypały by się niezłe kary dla sprzedawców, a z drugiej strony wiele asortymentu nie byłoby dopuszczone w ogóle do sprzedaży. Przy takiej czystce zostało by usunięte spokojnie 70% ofert ze sklepów.

Polecam kilka pierwszych zdań na temat "różowych, pięknych rolkach" z tego linku: viewtopic.php?f=69&t=4134&p=53465&hilit=racing#p52696

Mam nadzieję, że rozsądnie rozwiąże się kwestia bezpiecznego sprzętu dla dziecka :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

anima1
Posty: 2
Rejestracja: czw kwietnia 29, 2010 12:17
Jeżdżę od: 20 kwie 2010

Re: prezent na komunie

Post autor: anima1 » czw kwietnia 29, 2010 10:36

Bardzo dziekuje za opinie, nie ma co dyskutowac z trafnymi argumentami, do wszystkich sie przychylam i oczywiscie rezygnuje z zakupu czegos co udaje rolki

Znalazlam za wyzsza cene <-------->/item1014126109_fi ... 34_37.html czy te beda godne uwagi? obawiam sie ze to juz cenowy pulap krytyczny , i jesli te tez sa marnawe bardzo to poprostu calkowicie bede musiala zrezygnowac z zakupu
pozdrawiam

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: prezent na komunie

Post autor: zico » czw kwietnia 29, 2010 11:18

To już dobry sprzęt - jeśli są takie progi cenowe, to chyba jedyny wybór.
Jedynie, co się można doczepić, to do szerokości butów - reszta ok.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”