Ochraniacze - lepiej trochę za duże czy trochę za małe?

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

miguel
Posty: 8
Rejestracja: pt kwietnia 09, 2010 11:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Ochraniacze - lepiej trochę za duże czy trochę za małe?

Post autor: miguel » sob lipca 31, 2010 5:42

Hej!

Widziałem podobne wątki ale w żadnym nie znalazłem odpowiedzi na następujące pytanie: jak powinienem się czuć w ochraniaczach? Kupiłem ochraniacze na kolana i na nadgarstki. Odnośnie nadgarstków, ręka ciężko wpycha między ochraniacz, ale jak już ją włożę to jest ok. Natomiast ochraniacze na kolana nieco uciskają. Domyślam się, że trochę uciskać muszą, ale nie jest to szczególnie miłe uczucie. Zastanawiam się czy nie wymienić rozmiaru L na XL. Z drugiej strony mam 184 cm i 89 kg - zawsze wydawało mi się, że XL jest dla trochę większych osobników. Tak więc co radzicie? Lepiej zatrzymać te ochraniacze czy spróbować wymienić na rozmiar większy?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ochraniacze - lepiej trochę za duże czy trochę za małe?

Post autor: zico » sob lipca 31, 2010 7:31

Przymierz jeszcze te większe, jeśli będą luźne - sprawa będzie jasna, ochraniacze muszą trzymać.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Manek
Posty: 46
Rejestracja: sob maja 22, 2010 12:14
Moje rolki: Fila NRK Black
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ochraniacze - lepiej trochę za duże czy trochę za małe?

Post autor: Manek » sob lipca 31, 2010 11:00

Hej
Ja też początkowo myślałem o L-kach ale XL-ki Rollerblade okazały się idealne. Wzrost i wagę mamy podobne. Z tym, że może okazać się, że np. na nadgarstki L-ki będą ok, ale na kolana to już XL. Wszystko zależy od budowy...
pozdrawiam,
m.

miguel
Posty: 8
Rejestracja: pt kwietnia 09, 2010 11:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Ochraniacze - lepiej trochę za duże czy trochę za małe?

Post autor: miguel » ndz sierpnia 01, 2010 8:57

Witam ponownie

Dziś byłem w sklepie w sprawie ochraniaczy. Okazało się, że nadgarstki XL są dla mnie za duże, co więcej tak samo ciężko jest "wsunąć" w nie dłonie niezależnie od rozmiaru - widać tak ma być. Idąc za radą Zico zdecydowałem się zatrzymać L-kę. Jako ciekawostkę dodam, że w sklepie powiedziano mi, że dla Lki i XLki ochraniacze na kolana są takiej samej wielkości, różnią się tylko elementy chroniące nadgarstki. No nic, liczę, że rozciągną się trochę podczas noszenia. Ochraniacze nie są Rollerblade'a a K2. Stąd może różnica.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”