Rolki do freeride... co warte zakupu przez początkującego ?

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

speed
Posty: 31
Rejestracja: czw marca 24, 2011 10:56
Moje rolki: RB Fusion 84

Rolki do freeride... co warte zakupu przez początkującego ?

Post autor: speed » czw marca 24, 2011 11:07

Mam doświadczenie w łyżwiarstwie (łyżwy hokejowe) na rolkach jeździłem raz w życiu dawno temu. Co mogę nabyć chodzi mi głównie o jazdę freeride. Chciałbym poskakać, porobić obroty, pojeździć przekładanką itd. Super precyzja slalomu jakoś mnie nie bawi.

Myślałem nad Fusion 84, Twister 80 i Fusion X3, Metro 2011 ?

Mam pytanie do Was czyli ludzi obeznanych w temacie co warto wybrać z tych modeli chciałbym je kupić w sklepie zico racing bo ma dobrą opinię.
Piotrek
rolki: RB Fusion 84, łyżwy: Bauer Supreme one.8

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki do freeride... co warte zakupu przez początkującego ?

Post autor: zico » pt marca 25, 2011 7:50

Twister uniwersalny, wytrzyma dużo skoków - przetestowane przeze mnie przez ponad 4 lata.
Fusion głównie na miasto, X3 z szyną kompozytową nie poległa skoku ze schodów 1,70 metra + lot - wytrzymała lot z grubo ponad 2 metrów.
Fusion 84 masz na forum relację tego modelu.
Metro - napisałem priva, bo tutaj :cenzura:
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Rolki do freeride... co warte zakupu przez początkującego ?

Post autor: Herb » pt marca 25, 2011 11:44

Z Metro też masz na forum relację ;)

W nowym modelu zaszły tak "kolosalne" zmiany jak (cytat!):

"nowe kółka, pasek od linera nie odpada przy ciągnięciu i zamiast śrubki przy cuffie jest nit."

:lol:

Zico polecił Ci Twister ja polecam Fusion 84 - także dlatego, że ze wszystkich modeli freestyle produkcji Rollerblade, mają najlepsze koła. Nie klasy Hyper Concrete, ale przyzwoite.

Do rozpatrzenia jeszcze Fila NRK. Co prawda, jeszcze nie ma na zicoracing.com, ale niedługo powinny być.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

speed
Posty: 31
Rejestracja: czw marca 24, 2011 10:56
Moje rolki: RB Fusion 84

Re: Rolki do freeride... co warte zakupu przez początkującego ?

Post autor: speed » pn marca 28, 2011 10:54

Dzięki za odpowiedzi właśnie się zastanawiam pomiędzy Twister 80 a Fila NRK chcę aby rolki służyły mi do jazdy po mieście ze skokami. Jestem całkowicie początkujący jeśli chodzi o rolki więc pewnie muszą mieć one nisko osadzony środek ciężkości ? Fusion 84 bardzo fajne brałem je w pierwszej kolejności pod uwagę większe kółka i lepsze tylko obawiam się że one wymagają jakiś umiejętności aby je dobrze wykorzystać, obawiam się że one chyba nie początkującego ?
rolki: RB Fusion 84, łyżwy: Bauer Supreme one.8

Awatar użytkownika
bujak
Prześcigant 4x100mm
Posty: 328
Rejestracja: śr kwietnia 07, 2010 8:54
Moje rolki: Fusion x3
Jeżdżę od: 16 kwie 2010
Lokalizacja: Pobiedziska / Poznań

Re: Rolki do freeride... co warte zakupu przez początkującego ?

Post autor: bujak » pn marca 28, 2011 2:23

Jeśli zamierzasz przez całe życie być początkującym, to nie ma znaczenia, a jeśli za rok czy dwa uzasz siebie za zaawansowanego, to co, nowe rolki? Jeśli to nie ma być przygodne spotkanie z tym sportem, to nie widzę ograniczenia, że sprzęt jest "za dobry" na początek. Po prostu z biegiem czasu będziesz korzystał z kolejnych jego możliwości. Generalnie tej klasy sprzęt zapewnia dobre trzymanie, niski środek ciężkości i trwałość materiałów, przynajmniej tych, których normalnie nie zmieniamy (skorupa, liner). A to akurat każdy doceni bez względu na zaawansowanie.
Takie moje zdanie :P
rock'n'rollki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”