podjazdy - co nie tak?

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

SylwiaK
Posty: 1
Rejestracja: sob lipca 02, 2011 10:52
Moje rolki: oxelo 5 women fit
Jeżdżę od: 2- 0-2011

podjazdy - co nie tak?

Post autor: SylwiaK » sob lipca 02, 2011 11:13

Cześć
jeżdzę na rolkach od 2 dni i nie bardzo wiem na ile mój "problem" to syndrom baletnicy a na ile ewentualnie sprzędtu. Pierwszy dzień można pominąc - standardowo obłęd w oczach i problemy z hamowaniem i skręcaniem, ale to biorę na siebię :D . 2 dzień był już ok. Nie zaliczyłam jak do tej pory żadnej gleby więc nie uszkodziłam rolek (oxelo 5 women fit), jeżdzę po torze dla rolkarzy, więc w czym rzecz, że robiąc podjazd (jakby nie było nie jest on ani trudny, ani ekstremalny -- b. małe nachylenie) mam wrażenie, że ja zaraz polecę na twarz bo kółka jakby się gorzej kręcą. Z resztą nawet przy zdjeździe też nie ma jakiejś powalającej płynności. Dopuszczam opcję, że po prostu mój styl jazdy nie jest powalający, ale kurczę na prostej wszystko gra, ale ten nieszczęsny podjazd zamienia się w orkę na ugorze. Czy ktoś tak też miał?

Tak naprawdę nie znam się na rolkach i sprzęd wybierałam bardziej pod kątem jego ceny. Co sądzicie o oxelo?

Pozdr. S.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: podjazdy - co nie tak?

Post autor: zico » ndz lipca 03, 2011 9:21

A możesz nagrać film jak podjeżdżasz pod tą góreczkę? Dużo pomoże w ocenie co jest nie tak ;)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: podjazdy - co nie tak?

Post autor: Herb » ndz lipca 03, 2011 2:09

SylwiaK pisze:Cześć
mam wrażenie, że ja zaraz polecę na twarz bo kółka jakby się gorzej kręcą. Z resztą nawet przy zdjeździe też nie ma jakiejś powalającej płynności.

Tak naprawdę nie znam się na rolkach i sprzęd wybierałam bardziej pod kątem jego ceny. Co sądzicie o oxelo?
Pozdr. S.
Duże prawdopodobieństwo (graniczące z pewnością) że to wina rolek. Oxelo to nie jest dobra marka, a w jej tańszych modelach koła kręcą się ledwo co, ze względu na źle odlane od wewnątrz kompozytowe szyny. Dodajmy do tego fakt, że koła są za miękkie, plus słabe, nie wiadomo czym smarowane łożyska...

Lepsza technika w pewnym stopniu pomoże, ale ograniczeń sprzętowych nie przeskoczysz. No i wątpliwe, byś się nauczyła dobrze jeździć na bucie, który zwyczajnie się gnie na boki - na Błoniach widuję pełno ludzi w tych "rolkach" i NIKT z nich nie potrafi nawet odpowiednio ustawić nogi względem podłoża, nie mówiąc już o prawidłowej technice jazdy.

Oxelo to żerowanie na ludziach, którzy rolki kupują pod wpływem impulsu i nie mają pojęcia o sprzęcie. Pod "marką" Oxelo nie pojawił się ani jeden model, któremu można by wystawić ocenę przynajmniej dostateczną. Już nawet kilkunastoletnie (!) Roces Rome są o wiele lepsze, można kupić je w cenie podobnej do twoich Oxelo, na wiadomym serwisie aukcyjnym.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”