Formula 80 vs Rollerblade Spark 80

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

gatto
Posty: 5
Rejestracja: śr sierpnia 17, 2011 1:32
Jeżdżę od: 01 lip 2010

Formula 80 vs Rollerblade Spark 80

Post autor: gatto » śr sierpnia 17, 2011 1:40

Jeżdżę od niedawna i zastanawiam się nad wyborem rolek do 400 zł.
I na ten moment jestem zainteresowany dwoma modelami:
<nie podajemy linków>/rolki-meskie-rollerbl ... 77907.html
<nie podajemy linków>/rolki-rollerblade-spa ... 50207.html

I główną różnicą, o którą mi chodzi są kółka oraz płozy.

1) Kółka 80mm/78A i aluminiowa płoza vs 2) kółka 80mm/82A i kompozytowa płoza.

Który zestaw lepszy (nawet nie biorąc pod uwagę dokładnie tych modeli, jakie wymieniłem)?

Dantierre
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: ndz lipca 03, 2011 8:12
Moje rolki: rollerblade spark alu /twister
Jeżdżę od: 01 paź 2010

Re: Formula 80 vs Rollerblade Spark 80

Post autor: Dantierre » śr sierpnia 17, 2011 1:53

Hmm, wydaje mi się, że przedstawione przez Ciebie pozycje są z dwóch różnych bajek. Bladerunner to marka rollerblade ale są to produkty wykonane z gorszych materiałów (chyba zico o tym piał). Natomiast sparki to stricte rollerblade.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Formula 80 vs Rollerblade Spark 80

Post autor: zico » śr sierpnia 17, 2011 2:02

Zdecydowanie lepszy Spark 80 od tych dwóch. Pytanie jednak, czy faktycznie Spark 80 nie będą za słabe, bo patrząc na wybór "rolki do 400pln" z reguły może wyjść za mało. Jak np. szybsze zużycie kółek (w Sparkach pomimo, że lepsze to i tak mogą się szybko zjechać) - zjedziesz w 3 tygodnie, a dobre, nowe: minimum 140pln bez łożysk.
I już "masz" rolki za prawie 600pln...
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

gatto
Posty: 5
Rejestracja: śr sierpnia 17, 2011 1:32
Jeżdżę od: 01 lip 2010

Re: Formula 80 vs Rollerblade Spark 80

Post autor: gatto » śr sierpnia 17, 2011 2:50

Naprawdę tak kolosalna różnica może być w jakości kółek w rolkach "do 500 zł"? :)

I mnie głównie ciekawi jak się jeździ na kompozytowej płozie - czy nie ma jakiś większych strat w prędkości itp.

No, chyba że dopłacę nieco za Sparki z aluminiową płozą: <nie podajemy linków>/nowe-rolki-rollerblad ... 95027.html

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Formula 80 vs Rollerblade Spark 80

Post autor: Doody » śr sierpnia 17, 2011 3:30

gatto pisze:Naprawdę tak kolosalna różnica może być w jakości kółek w rolkach "do 500 zł"? :)
Koła są bardzo ważną częścią i między kókami, a kólkami może być kolosalna róźnica. Tym bardziej że twartość 78A, to prawie galareta :mrgreen: przydatna tylko dla osób bardzo lekkich (jak ważysz 50kg i jeździsz raz w tygodniu, to może wytrzyma sezon)
gatto pisze: I mnie głównie ciekawi jak się jeździ na kompozytowej płozie - czy nie ma jakiś większych strat w prędkości itp.
Z doświadczenia wiem, że przy jeździe bez wysokich lotów szyna kompozytowa sprawdza się nawet lepiej niż aluminiowa, bo lepiej tłumi wibracje, szczególnie w polskich realiach chodnikowo-drogowych. Ponad to wcale nie jest dużo mniej wytrzymała niż aluminiowa - wszystko zależy tu od jakości sprzętu. Ja na moich starych Rocesach z kompozytową szyną skakałem na ponad 2m i szyna trzyma się do dzisiaj.
Ostatnio zmieniony śr sierpnia 17, 2011 3:40 przez Doody, łącznie zmieniany 1 raz.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

gatto
Posty: 5
Rejestracja: śr sierpnia 17, 2011 1:32
Jeżdżę od: 01 lip 2010

Re: Formula 80 vs Rollerblade Spark 80

Post autor: gatto » śr sierpnia 17, 2011 3:37

Chodzi bardziej o to czy taka bardziej miękka płoza (kompozytowa) nie przeszkadza podczas wykonywania mocniejszych skrętów.
Triki na płaskiej powierzchni też zamierzam wykonywać i pytanie czy płoza kompozytowa mi w tym nie przeszkodzi.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Formula 80 vs Rollerblade Spark 80

Post autor: Doody » śr sierpnia 17, 2011 3:42

gatto pisze:Chodzi bardziej o to czy taka bardziej miękka płoza (kompozytowa) nie przeszkadza podczas wykonywania mocniejszych skrętów.
Triki na płaskiej powierzchni też zamierzam wykonywać i pytanie czy płoza kompozytowa mi w tym nie przeszkodzi.
Jeśli chcesz jeździć np. slalom itp. to na pewno dużo bardziej niż szyna w rolkach które powyżej wymieniłeś będzie Ci przeszkadzać miekki but.
Napisz o jakiej jeździe myślisz chcąc kupić sprzęt - ile ważysz i co już potrafisz, to będzie łatwiej coś doradzić.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

gatto
Posty: 5
Rejestracja: śr sierpnia 17, 2011 1:32
Jeżdżę od: 01 lip 2010

Re: Formula 80 vs Rollerblade Spark 80

Post autor: gatto » śr sierpnia 17, 2011 3:59

Mam znajomego, który też jeździ w miękkim bucie i raczej to nie sprawia większych problemów.

Mam 182 cm i jakieś 80 kg (chyba trochę mniej) i szukam czegoś co mi połączy wygodę z możliwością robienia prostych trików na płaskiej powierzchni.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Formula 80 vs Rollerblade Spark 80

Post autor: Doody » śr sierpnia 17, 2011 4:11

gatto pisze:Mam znajomego, który też jeździ w miękkim bucie i raczej to nie sprawia większych problemów.

Mam 182 cm i jakieś 80 kg (chyba trochę mniej) i szukam czegoś co mi połączy wygodę z możliwością robienia prostych trików na płaskiej powierzchni.
Przy 80kg zapomnij o kółkach z twardością poniżej 82A. i ja raczej odradzałbym sparki, bo mogą nie wytrzymać, tym bardziej jeśli chcesz robić jekieś tricki ;)

Jeśli myślisz o czymś więcej niż tylko czysto rekreacyjna jazda proponuje raczej np. PS Metro lub jeszcze lepiej, a drożej tylko o 100,00 Fila NRK Black z kołami Hyper Concrete czyli najwyższa półka kół, a cena wyższa tylko o 100.


To że kolega radzi sobie w miękkim bucie nie znaczy, tego typu but jest dobry do robienia tricków
Ostatnio zmieniony śr sierpnia 17, 2011 4:16 przez Doody, łącznie zmieniany 1 raz.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Formula 80 vs Rollerblade Spark 80

Post autor: zico » śr sierpnia 17, 2011 4:14

gatto pisze:Mam znajomego, który też jeździ w miękkim bucie i raczej to nie sprawia większych problemów.

Mam 182 cm i jakieś 80 kg (chyba trochę mniej) i szukam czegoś co mi połączy wygodę z możliwością robienia prostych trików na płaskiej powierzchni.
Zawsze patrz na siebie i swoje możliwości. Jak ważysz 80kg to żadne z powyższych rolek nie spełnią Twoich wymagań. Zrozum, że zajedziesz każde i to szybciej niż myślisz.
Minimum but ze skorupy, kółka 84a w twardości. Nie ma zmiłuj się i potraktuj to jako doradzenie.

PS aluminium może być takie, że zegniesz w rękach bez zbędnej siły (jak w Bladerunner), a kompozyt może być taki, że nawet go nie ruszysz (plastykowe szyny Salomon UFS).

PS2 Doody, no byłeś szybszy.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Formula 80 vs Rollerblade Spark 80

Post autor: Doody » śr sierpnia 17, 2011 4:28

zico pisze: PS2 Doody, no byłeś szybszy.
Przy okazji najbliższych zawodów się zrewanżujesz :wink:
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

gatto
Posty: 5
Rejestracja: śr sierpnia 17, 2011 1:32
Jeżdżę od: 01 lip 2010

Re: Formula 80 vs Rollerblade Spark 80

Post autor: gatto » śr sierpnia 17, 2011 10:03

Dzięki wszystkim za pomoc.

Ostatecznie kupiłem Rollerblade Spark X- mają odlewaną skorupę, twardość kółek 82A i aluminiową płozę.
Powinny się sprawdzić, zwłaszcza że mam znajomego, który sobie je chwali.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Formula 80 vs Rollerblade Spark 80

Post autor: zico » śr sierpnia 17, 2011 10:05

Skorupa w sumie ta sama co w Spark 80, ale zdecydowanie już lepsza szyna i kółka.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”