Zakup rolek

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

digiT
Posty: 5
Rejestracja: czw lutego 23, 2012 8:44
Moje rolki: FSK Metro 2011
Jeżdżę od: 0- 0-2012

Zakup rolek

Post autor: digiT » czw lutego 23, 2012 9:23

Witam,

planuję zakupić rolki aby mieć więcej możliwości spędzenia czasu na wolnym powietrzu. Jeżdżę dużo na rowerze, trochę biegam i rolki chcę potraktować jako aktywną formę wypoczynku jednocześnie mniej obciążającą kolana niż bieganie. Wiek 28 lat, waga 82kg. Do tej pory nie jeździłem na rolkach. Mam trochę doświadczenie z jazdy na ływażach, wydaje mi się że nie powinno być tragedii z opanowaniem podstawowego poruszania się na rolkach. Na zakup chciałbym przeznaczyć max 500zł.
Teraz meritum sprawy zastanawiam się na modelami do jazdy po mieście, głównie chodzi mi o zwrotność a modelami do jazdy fitness rekreacji. Jakie modele możecie mi polecić - chodzi mi o robienie szybkich postępów w nauce a jednocześnie czerpanie frajdy z jazdy.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zakup rolek

Post autor: zico » czw lutego 23, 2012 9:45

Dobre rolki do jazdy miejskiej zaczynają się pułapem 600pln i w tej kwocie masz:

Rollerblade Fusion X3
Fila NRK BX
Seba FRX 80

Jak najbardziej mogą być oczywiście do nauki jazdy.

Jeśli tylko i wyłącznie nauka oraz jazda rekreacyjna to masz:

Rollerblade Spark 80 do 500pln, ale gwarantuje, że kółka zajedziesz szybko i wydasz na nowe więcej. Sprzęt ten nie służy do jazdy po mieście jak i dla Twojej wagi za moment to będzie za mało.
Rollerblade Spark 84 wydatek ponad 600, ale już lepszy niż ten powyżej, kółka starczą na DUŻO dłużej.

Nie zmienia to faktu, że przy Twoich gabarytach lepiej uderzyć w modele, które wymieniłem jako pierwsze.

Optymalnie najlepszymi wyborami dla Ciebie byłyby Rollerblade Fusion 84, Fila NRK Black, Seba FR2 80, Seba FR2 84

Wiedz, że lepiej wydać więcej na początek, niż później dokładać, wymieniać, bo cyfra przy zakupie taniego sprzętu nagle wyjdzie dużo wyższa niż proponowane rolki powyżej.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

digiT
Posty: 5
Rejestracja: czw lutego 23, 2012 8:44
Moje rolki: FSK Metro 2011
Jeżdżę od: 0- 0-2012

Re: Zakup rolek

Post autor: digiT » czw lutego 23, 2012 2:12

W porządku, w sumie znajdę trochę więcej kasy i zdecyduję się na lepsze rolki - w końcu to zakup na kilka sezonów. Z tych przedstawionych modeli Rollerblade Fusion X3 wydaję mi się obecnie najciekawszą propozycją. Zobaczyłem jednak wyższy model Rollerblade Fusion 84 i chciałbym się dowiedzieć czy nadaje się również dla początkującego rolkarza. Uprzedzam, iż jeśli chodzi o brak hamulca to powinienem dać sobie radę. Interesuje mnie także, jakie cechy wpływają na to iż jest droższy o 200zł. Który z tych modeli byłby dla mnie lepszy?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zakup rolek

Post autor: zico » czw lutego 23, 2012 2:25

Fusion 84 mają hamulec w zestawie i też nadają się dla początkujących.
Fusion 84 posiada aluminiową szynę, większe i twardsze kółka - starczą zdecydowanie na dłużej.
Dodatkowo mają klamrę zamiast rzepu. Zdecydowanie lepszy sprzęt od Fusion X3.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

digiT
Posty: 5
Rejestracja: czw lutego 23, 2012 8:44
Moje rolki: FSK Metro 2011
Jeżdżę od: 0- 0-2012

Re: Zakup rolek

Post autor: digiT » śr lutego 29, 2012 1:15

Temat do zamknięcia, dzięki za dyskusję.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”