Pierwsze rolki

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

lMathew
Posty: 2
Rejestracja: wt marca 20, 2012 11:39
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Pierwsze rolki

Post autor: lMathew » wt marca 20, 2012 11:42

Witam!

Chciałbym zacząć zabawę z rolkami, ale nie wiem jak się do tego przybrać stąd prosiłbym Was o pomoc.

Kilka o mnie:
Wzrost: 190cm
Waga: około 85kg
Wiek: 21
Sporty: Siłownia
Doświadczenie z rolkami/łyżwami: brak
Oczekiwania od rolek: pojezdzic sobie, w miare szybko, bez akrobatyki, skakania etc. Za stary jestem na to
Przedział cenowy: do 300zł.

Wiem, że cena uboga, ale to są pierwsze rolki więc nie wydam na coś czego nie znam dużo pieniędzy. Z tego co zauważyłem na forum to w większości tematów piszecie, żeby dorzucić parę złotych, ale wiadomo, że średnia rolka, do szybkiej jazdy zaczyna się od 700zł. Jednakże w tym przedziale cenowym znalazłem trzy, - moim zdaniem - godne sprawdzenia rolki:
- Fila Helix Vawe
- Tempish Supreme
- Tempish Elitte Top 90

Z tym, że te drugie mają twardsze kółka a z tego co się orientuję przy mojej wadze i z racji tego, że rolki bardziej do szybkiej jazdy to warto wziąć twardsze kółka.

Chciałbym poznać Waszą opinię i ewentualne propozycje. Jestem laikiem w tej sprawie, więc tak też mnie traktujcie i proszę o łopatologiczne odpowiedzi

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Pierwsze rolki

Post autor: Doody » wt marca 20, 2012 12:06

Nie powiem Ci które z powyższych masz wybrać, bo żadne z nich nie są dla Ciebie. Wiem coś na ten temat, bo parametry waga/wzrost mam identyczne.

Przede wszystkim: sprzęt do jazdy szybkiej, to cena za dolną półkę minimum 1000,00. Dobry but do szybkiej to przedział od 1500,00 do dużo ...

Ciebie interesuje bardziej sprzęt do fitness ewentualne rekreacji. I tu dobry sprzęt do fitness zaczyna się od 700,00 do rekreacji i nauki można znaleźć coś tańszego w okolicach 500,00 ale za 300,00, to tylko używane.

W twoim przypadku koła o twardości 84A to minimum, a w sprzęcie klasy tego który wymieniłeś powyżej jest duża szansa, że przy twojej wadze nogi będą Ci się krzywiły we wszystkie strony.
Oczekiwania od rolek: pojezdzic sobie, w miare szybko, bez akrobatyki, skakania etc. Za stary jestem na to
A z tym: "za stary" to mnie rozśmieszyłeś. :lol:
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

lMathew
Posty: 2
Rejestracja: wt marca 20, 2012 11:39
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Pierwsze rolki

Post autor: lMathew » wt marca 20, 2012 12:21

Dzięki za szybką i konkretną odpowiedź. Z tego co Ty piszesz i z tego co czytam na tym i innych forach chyba trzeba odpuścić sobie rolki. Nigdy nie jeździłem, nawet nie miałem żadnych na nogach (a jak miałem, to krótko). Parametry znam tylko z 'teorii' i tak też starałem się szukać rolek. But 'twardy', kółka '84A- ++', wielkość około 85-90mm i takie też znalazłem powyższe. Tylko, że też z Waszych wypowiedzi widać, że koła firmy xx z oznaczeniem 90a są takiej twardości jak firmy xxx (lepszej) z oznaczeniem 72a. Błądzę we mgle :-P Pomyślałem, że skoro rolki można kupić za 60zł, to te za 300zł będą już chociaż jeździły :-P

Pozostaje mi chodzić pieszą :P Dzięki ;-)

Co do starości, to jeszcze nie widzę się w rolkach, jak jadę do przodu a gdzie tu mowa o jeżdżeniu na jednej nodze do tyłu i robienie salta z wskakiwaniem na barierkę ochronną z zamkniętymi oczami ^^ :P

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Pierwsze rolki

Post autor: Doody » wt marca 20, 2012 12:30

Zawsze jest czas na naukę- Ty jeszcze masz go bardzo dużo. Znam ludzi którzy zaczynali w wieku 50lat i teraz jeżdżą z powodzeniem. Ja proponuję abyś się zainteresował na początek sprzętem do jazdy miejskiej np Rollerblade Fusion X3. Przede wszystkim utrzyma Ci nogę w kostce, ma dość niski balans (łatwiejsza jazda). Co do kół to są z dobrego uretanu i na początek wystarczą.

Powiem tak: jeśli kupisz sprzęt za 300zł i Ci się nie spodoba, to go już nie sprzedasz. Ewentualnie sprzedasz za 50zł. Natomiast jeśli kupisz dobry sprzęt za 600 i Ci się nie spodoba, to go sprzedasz za 400,00, a ponad to jest dużo mniejsza szansa że Ci się nie spodoba. Tak, czy inaczej zyskujesz.

Zastanów się.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

konnaczynka
Czterokółkowiec
Posty: 52
Rejestracja: pt marca 09, 2012 6:03
Moje rolki: Rollerblade Twister 80
Jeżdżę od: 08 mar 2012

Re: Pierwsze rolki

Post autor: konnaczynka » wt marca 20, 2012 1:03

bo padnę! "za stary" !!!
To ja chyba powinnam się do trumny położyć i czekać na śmierć. :mrgreen:
Kupuj rolki i śmigaj.
Nie powiem - czasami głupio jak 5 latki mnie wyprzedzają, ale kto by się tym przejmował!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”