jakie rolki dla początkującej kobiety rozmiar 41

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

bigDaddy
Posty: 2
Rejestracja: czw kwietnia 05, 2012 7:46

jakie rolki dla początkującej kobiety rozmiar 41

Post autor: bigDaddy » czw kwietnia 05, 2012 8:44

Witam!
Bardzo proszę o pomoc w doborze rolek dla mojej żony (prezent). Problem polega na tym, że kobieta duża jest (185 cm) i rozmiar buta 41 (stopy 27.5 cm) a waga 65 kg. To będą jej pierwsze rolki. Najlepsze będą chyba fitness (nie miasto, raczej ścieżki rowerowe). cena do 500 zł?
Najciekawsze chyba jakie znalazłem to Rollerblade Spark 80, ale męskie. Nie wiem czy jest różnica w budowie stopy między żeńskimi a męskimi, ale po przymiarce w sklepie jakichśtam Oxelo rozm. 41 (męskie) okazało się, że pasują, tylko stopa trochę za szeroka. Może damskie są węższe?
Najlepiej byłoby kupować osobiście po przymiarce, ale nie mogłem znaleźć żadnego sklepu w okolicach Gliwic, nie licząc marketów sportowych (brak damskich 41), więc chyba kupię przez internet.
Reasumując:
1. Jakie rolki dla damy o takich parametrach ;)?
2. Różnica między damskimi a męskimi tyczy się tylko koloru, czy kształtu buta?
3. Czy możliwa jest taka różnica między producentami: rozmiar stopy 27.5 cm. Zwykłe buty żona kupuje rozm. 41, w sklepie pasowały Oxelo 41 (40 zdecydowanie za mały), a przy Rollerblade to wychodzi rozmiar 42.5?

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: jakie rolki dla początkującej kobiety rozmiar 41

Post autor: Doody » czw kwietnia 05, 2012 8:59

O rozmiar zawsze pytaj sprzedawcę - czasami zdarzają się różnicę nawet między poszczególnymi egzemplarzami.

Z tego co wiem między modelem damskim i męskim nie ma różnicy w szerokości buta.

Oxelo, to kicha.

Sparki 80 to niezły wybór, możesz jeszcze poszukać czegoś z rekreacyjnych Powerslide'ów.

Ważane żeby istniała możliwość przymierzenia i ewentualnego zwrotu (wygoda najważniejsza)



Aaaaa i pamiętaj że przymierzając rolki trzeba je dobrze dopiąć. Jak nie dopniesz stopa się zsuwa i jakie duże by nie były wydaje Ci się że są za małe ;)
Ostatnio zmieniony czw kwietnia 05, 2012 11:15 przez Doody, łącznie zmieniany 1 raz.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

konnaczynka
Czterokółkowiec
Posty: 52
Rejestracja: pt marca 09, 2012 6:03
Moje rolki: Rollerblade Twister 80
Jeżdżę od: 08 mar 2012

Re: jakie rolki dla początkującej kobiety rozmiar 41

Post autor: konnaczynka » czw kwietnia 05, 2012 10:30

co do rolek się nie wypowiem, ale z rozmiarem różnie bywa. Ja mam buty 39, czasami 40, a roleczki 38,5 - czyli bez przymiarki się nie obejdzie. Dodam jeszcze, że do rolek proponuję dokupić ochraniacze.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: jakie rolki dla początkującej kobiety rozmiar 41

Post autor: Toudi » pt kwietnia 06, 2012 2:18

Jeśli chodzi o zdalne dobieranie rozmiaru, to chyba Zico ma spore doświadczenie i chyba wymienia (chyba, bo ja zawsze u niego przymierzam na miejscu, więc nie wiem na pewno) jeśli rozmiar nie podejdzie:
http://www.zicoracing.com
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
kondraxk
Posty: 48
Rejestracja: czw marca 15, 2012 8:30
Moje rolki: Fusy 84
Jeżdżę od: 0- 0-2003

Re: jakie rolki dla początkującej kobiety rozmiar 41

Post autor: kondraxk » pt kwietnia 06, 2012 10:03

Zdalny zakup rolek to jak wymienianie łańcucha rozrządu przez rurę wydechową - jak nie jesteś ginekologiem, może się nie udać :mrgreen:. Sam kupiłem zdalnie u zico podając wymagane dane, ale moja budowa nogi z kupionym sprzętem się gryzie, musiałem się ratować dodatkowymi wkładkami, plastrami i bandażami, bez nich jazda była szkołą bólu.
Wypad w nieznane kończący się ostatecznie w sklepie z rolkami też może być przyjemną niespodzianką, jak myślę. Choć w celu upewnienia się warto by było zapytać szlachetne damy tegoż forum. 8)

bigDaddy
Posty: 2
Rejestracja: czw kwietnia 05, 2012 7:46

Re: jakie rolki dla początkującej kobiety rozmiar 41

Post autor: bigDaddy » sob kwietnia 07, 2012 10:47

Pięknie dziękuję za wszystkie cenne wskazówki.
Zadzwoniłem do sklepu Zico i jestem trochę mądrzejszy :) Dostałem też instrukcje jak się prawidłowo mierzy rozmiar.
Zgadzam się z Kondraxk co do rury wydechowej, ale z ginekologiem czy bez, poród musi się odbyć ;) (Nie bardzo mam wybór, dalekie wyjazdy odpadają -> małe chore dziecko).
Kupię pewnie u Zico, bo deklaruje, że bezproblemowo można oddać, lub wymienić jakby coś było nie tak.
Wolę zapłacić koszty odsyłki, niż zmuszać żonę do katowania się w niewygodnych rolkach. Bo jeszcze ją lubię ;)
Pozdrawiam, zdrowych i wesołych.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”