Pierwsze rolki dla amatorów :)

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

NewToTheGame

Pierwsze rolki dla amatorów :)

Post autor: NewToTheGame » pt czerwca 08, 2012 2:47

Witam!

Mam 170 cm wzrostu, 70 kg wagi, jestem mężczyzną i chciałbym kupić pierwsze rolki, z założeniem, że będę na nich jeździł maksimum trzy razy w tygodniu po 30 minut (myślę, że średnio będzie to 4x w miesiącu raczej, ale może połknę bakcyla :)).

Nigdy nie miałem żadnych rolek na nogach, ale umiem jeździć na łyżwach (o ile ma to jakiekolwiek znaczenie? :)).

Dodam, że jestem w Anglii, chciałbym je kupić na miejscu i tutaj użytkować (można jeździć w deszcz? w miejscu w którym mieszkam prawie ciągle kropi/leje :( ), chciałbym na nie przeznaczyć 80-100 funtów (mniej = lepiej), czyli większość rolek z Polski za 400-550 zł powinna się łapać.

Od razu chciałbym zadać to samo pytanie w związku z moją dziewczyną, 164 cm i 50 kg wagi, dopuszczalna cena jest podobna. Mogą być nie tylko rolki, ale i wrotki. Możemy kupić sprzęt w Polsce z wysyłką tutaj, ale raczej się nie opłaci.

I jak wygląda kwestia ochraniaczy/kasków? Jakie warto kupować a co omijać?

Na razie chciałbym jeździć rekreacyjnie a w przyszłości zasuwać jak twórca tego serwisu: http://www.youtube.com/watch?v=Jl0l7vhfi20 (zgaduję, że to urban skating / freeride? :)).

Jeśli zico to przeczyta to bardzo chętnie kupię rolki u niego, nawet jeśli miałbym zapłacić więcej i dłużej na nie czekać, w podziękowaniu za to forum, pomaganie użytkownikom i pasję z jaką tu pomaga. O ile oczywiście istnieje możliwość wysyłki do UK i nie będzie problemów z umową gwarancyjną.

Myślałem o Sparkach 80 po przewertowaniu forum, ale nie bardzo widzę je w Anglii (?).

Dziękuję za pomoc w wyborze :)

TeeeX
Posty: 32
Rejestracja: wt maja 15, 2012 12:27
Moje rolki: SEBA FRX 80
Jeżdżę od: 09 maja 2012
Lokalizacja: Toruń

Re: Pierwsze rolki dla amatorów :)

Post autor: TeeeX » pt czerwca 08, 2012 9:16

Warto dołożyć około 100zł i kupić SEBA FRX 80 lub Fila NRK BX. Do nauki lepsze FILE, są z hamulcem w zestawie.

W UK możesz dostać file w cenie około 100 funtów:
http://www.pixmania.co.uk/uk/uk/1032770 ... ePromo=oui


Dziewczyna też chce kiedyś jeździć jak zico :D ??

NewToTheGame

Re: Pierwsze rolki dla amatorów :)

Post autor: NewToTheGame » pt czerwca 08, 2012 2:17

Dziewczyna nie, dla mnie to też tylko takie ciche marzenie, bo na razie nie umiem jeździć w ogóle - te File będą dobre do nauki?

Jeśli jest coś lepszego to mogę kupić coś na czym nauczę się jeździć rekreacyjnie (bo na początku chciałbym pojeździć jednak rekreacyjnie, popracować nad kondycją) a później przeskoczyć na File - wiem, że wyjdzie drożej, ale jak mi się spodoba to będę skłonny zapłacić a stare rolki zawsze mogę podarować np. bratu.

Może wyrwę na początek jakieś używki, tylko tu pojawia się pytanie na co zwracać uwagę? Wiem, że istotna jest wielkość kółek, ich miękkość, materiał, wykonanie płozy, sztywność buta itd., znajdę tu jakieś kompleksowe guide na co zwracać uwagę? Czasami naprawdę dobre rolki (400-600 zł u nas) widuję tu używane za 10-20 funtów.

Awatar użytkownika
Rosic
Posty: 24
Rejestracja: pt kwietnia 14, 2006 1:17
Moje rolki: RB Crossfire 100
Jeżdżę od: 02 sty 1993
Lokalizacja: uk cumbria
Kontakt:

Re: Pierwsze rolki dla amatorów :)

Post autor: Rosic » pt czerwca 08, 2012 2:31

Brzmi jakbys byl gdzies na polnocy. Gdzie dokladnie? Macie tam gdzie jezdzic, bo w Cumbrii, gdzie obecnie mieszkam, jest slabo z miejscowkami.

NewToTheGame

Re: Pierwsze rolki dla amatorów :)

Post autor: NewToTheGame » pt czerwca 08, 2012 6:56

East Midlands, z miejscówkami nie jest tak źle, fajnych ścieżek jest pełno w każdym mieście, chyba, że chodzi Ci o jakiś inline skating, skate parki itd., na razie jednak chciałbym po prostu sobie śmigać po chodnikach/ulicach :)

NewToTheGame

Re: Pierwsze rolki dla amatorów :)

Post autor: NewToTheGame » sob czerwca 09, 2012 3:42

Ktoś coś dorzuci od siebie? Te File nie mają za dużych kółek do nauki od podstaw? :)

TeeeX
Posty: 32
Rejestracja: wt maja 15, 2012 12:27
Moje rolki: SEBA FRX 80
Jeżdżę od: 09 maja 2012
Lokalizacja: Toruń

Re: Pierwsze rolki dla amatorów :)

Post autor: TeeeX » sob czerwca 09, 2012 11:17

Według mnie sztywny but taki jak jest w FILA idealnie nadaje się do nauki. Na początku może być trochę niewygodny (liner musi dostosować się do stopy), ale po kilku godzinach jazdy jest lepiej. Kółka 80mm w sam raz do rozpoczęcia zabawy na rolkach. Do tego masz hamulec w zestawie.

Większym problemem są rolki dla dziewczyny :D
Muszą być ładne, pod kolor kasku/ochraniaczy itd.
Najlepiej jak by przymierzyła i pojeździła po sklepie.

NewToTheGame

Re: Pierwsze rolki dla amatorów :)

Post autor: NewToTheGame » sob czerwca 16, 2012 2:27

Dzięki wielkie!

A jeszcze takie pytanie - czym się różnią rolki Fila NRK Black, które zico ma w filmiku na yt od FILA NRK BX1? BX1 lepsze? Black są bardziej dla pro? ;)

TeeeX
Posty: 32
Rejestracja: wt maja 15, 2012 12:27
Moje rolki: SEBA FRX 80
Jeżdżę od: 09 maja 2012
Lokalizacja: Toruń

Re: Pierwsze rolki dla amatorów :)

Post autor: TeeeX » sob czerwca 16, 2012 7:48

BX to tańsza wersja Black. Można powiedzieć, że Black są bardziej dla pro :D .
Mają skręcany i regulowany cuff, klamry zamiast rzepów i zapewne lepszą szynę.

Na początek BX wystarczy w 100%.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”