pomoc w wyborze rolek

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

dunai
Posty: 3
Rejestracja: pn lipca 23, 2012 1:56

pomoc w wyborze rolek

Post autor: dunai » pn lipca 23, 2012 2:14

Witam,
mam zamiar kupić swoje pierwsze rolki w celach czysto rekreacyjnych.
Niestety, nie mam zbyt dużo pieniędzy, więc zdecydowałam się kupić używane.
Po przeglądnięciu forum zaczęłam szukać rolek firmy Rollerblade, K2, Fila oraz Salomon i na jednej ze znanych stron aukcyjnych znalazłam takie oferty:
<nie podajemy linków>/rolki-rollerblade-reg ... 73863.html
<nie podajemy linków>/rolki-rollerblade-mic ... 63071.html
<nie podajemy linków>/rolki-salomon-tr6-i2504685934.html
<nie podajemy linków>/rolki-rollerblade-r-3 ... 22707.html
(linki są z alledrogo :wink: )

Proszę o pomoc w podjęciu wyboru, gdyż nie znam się na tym i nie potrafię ocenić, które będą najlepsze. Mam 160 cm i ważę jakieś 47kg, więc myślę, że nawet te regulowane wytrzymają (;

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: pomoc w wyborze rolek

Post autor: Doody » pn lipca 23, 2012 2:21

dunai pisze:Mam 160 cm i ważę jakieś 47kg, więc myślę, że nawet te regulowane wytrzymają (;
Tu nie chodzi tylko o wagę - dorośli mają zdecydowanie większą siłę odepchnięcia niż dzieci. Dlatego sprzęt powinien być bardziej wytrzymały - odpuść regulowane.

No chyba że masz poniżej 13lat.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

dunai
Posty: 3
Rejestracja: pn lipca 23, 2012 1:56

Re: pomoc w wyborze rolek

Post autor: dunai » pn lipca 23, 2012 2:38

no mam 19 lat, ale siły tez nie mam dużo;p

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: pomoc w wyborze rolek

Post autor: Doody » pn lipca 23, 2012 2:51

dunai pisze:no mam 19 lat, ale siły tez nie mam dużo;p
Regulowany sprzęt dla osoby dorosłej to kiepski pomysł.
Patrząc na aukcje które wybierasz widzę że chcesz oszczędzić na sprzęcie (ceny do 120zł) W tym przedziale cenowym co byś nie kupiła musisz liczyć się z tym że jest to sprzęt leżakowany, a leżakowanie nie wpływa dobrze na uretan z którego zrobione są koła. Poza tym w modelach dla dzieci które pokazałaś w linkach koła są miękkie (do 80A) a co za tym idzie zjedziesz je szybko i czeka cię wymiana - kolejne 100zł.

Na twoim miejscu dołożyłbym tak do 300zł i w tej cenie szukał używanych.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

dunai
Posty: 3
Rejestracja: pn lipca 23, 2012 1:56

Re: pomoc w wyborze rolek

Post autor: dunai » pn lipca 23, 2012 3:37

ok, dzięki za radę, zastanowię się jeszcze, może faktycznie dozbieram.

tylko mam jeszcze pytanie, bo w takim razie nieregulowane z tych które znalazłam są tylko te salomony TR6. Z butów salomona, czy górskich czy narciarskich, zawsze byłam zadowolona, więc podejrzewam, że też powinny być wygodne, myślicie, że to dobry wybór?
te używane wyglądają na najmniej zniszczone, ale nawet jakbym jeszcze dozbierała to warto celować w tę firmę i ten model?

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: pomoc w wyborze rolek

Post autor: Doody » pn lipca 23, 2012 11:52

Salomon robił dobre rolki.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”