Te czy te? Rekreacja.

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
nami
Posty: 8
Rejestracja: sob października 20, 2012 3:04
Lokalizacja: Kraków

Te czy te? Rekreacja.

Post autor: nami » ndz października 21, 2012 1:19

Nastawiłam się na zakup do max 450 zł, a tu proszę, znalazłam w Intersporcie rolki z przeceny, z dość dobrych-chyba?-firm. Potrzebuję rolek do rekreacji, chciałam do nich wrócić po kilkuletniej przerwie- jednak ma się ten sentyment :) czy umiem jeździć na rolkach? Pewnie mój sposób jazdy pozostawia wiele do życzenia, no ale w każdym bądź razie- jadę, skręcam i nawet hamuję, więc nie jest źle ;)

Zastanawiam się pomiędzy tymi dwoma modelami:

http://esklep.intersport.pl/pl/product/ ... y-10612215

http://esklep.intersport.pl/pl/product/ ... -w-4027804

Łożyska, średnica i twardość są całkiem różne, niby mieszczą się w przedziale dla rekreacji, ale nie wiem, które będą lepsze do jazdy po ulicy i chodnikach. Nie ważę dużo, jakieś 60kg/170, niemniej jednak powrót do rolek wiąże się też z powrotem do bardziej aktywnego trybu życia, gdzie ważyłam z 10 kg mniej, tak więc no...:3 chodzi mi o to, czy kółka o twardości 83A nie będą już...za twarde?

Dziękuję z góry za wszelkie porady, bardzo to doceniam :) Jeżeli macie jakieś inne propozycje, to chętnie wysłucham, choć nie wiem, czy dostałabym inny model w moim mieście...
Umiesz liczyć? Licz na siebie.

Awatar użytkownika
K4M1L
Posty: 37
Rejestracja: wt czerwca 12, 2012 4:44
Moje rolki: Fusion 4
Jeżdżę od: 23 mar 2012

Re: Te czy te? Rekreacja.

Post autor: K4M1L » ndz października 21, 2012 1:08

K2 to znacząco lepsza firma od Fila.
Parametrami opisanymi bym się nie przejmował, bo ciężko je do siebie obiektywnie porównać.
To co jest najważniejsze przy zakupie - to by noga bardzo dobrze leżała w bucie.
Kamil Chwedyna.
"Jedni marzą o sukcesie - inni wstają i na niego ciężko pracują."

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Te czy te? Rekreacja.

Post autor: Doody » ndz października 21, 2012 1:43

K4M1L pisze:K2 to znacząco lepsza firma od Fila.
Z tym się akurat nie zgodzę - moim zdaniem taka opinia to trochę pieśń przeszłości kiety to K2 miała swoje lata świetności, a fila dopiero zaczynała. Teraz fila robi na prawdę dobry sprzęt, choć akurat ten model ma dość wysoko środek ciężkości.
K4M1L pisze:Parametrami opisanymi bym się nie przejmował, bo ciężko je do siebie obiektywnie porównać.
To co jest najważniejsze przy zakupie - to by noga bardzo dobrze leżała w bucie.
A tu w 100% się zgadzam - najważniejsze to wygoda - bierz te które lepiej leżą.

Co do twardości kół, to 83A na pewno nie będą za twarde. nawet jeśli schudniesz te 10kg.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Awatar użytkownika
nami
Posty: 8
Rejestracja: sob października 20, 2012 3:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Te czy te? Rekreacja.

Post autor: nami » ndz października 21, 2012 4:39

Mam zamiar kupić K2, jutro wybiorę się do sklepu i zobaczę, czy dostępny u nich rozmiar nie będzie na mnie za mały- ufam, że nie!

Gdyby jednak się okazało, że jest...

Może coś z tych? Mam nadzieję że nie jestem upierdliwa :)

http://<-------->/rolki-roces-y-200-w-id-2539 nie obiła mi się co prawda o uszy ta firma, ale zważywszy na to ze dopiero wgłębiam się w temat, nie jest to chyba nic dziwnego :)

http://<-------->/pl/p/Rolki-Roces-Yris/2541

http://<-------->/rolki-k2-t-nine- ... 011-id-987
Umiesz liczyć? Licz na siebie.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Te czy te? Rekreacja.

Post autor: Doody » ndz października 21, 2012 5:11

Zobacz też Rollerblade Spark 84.

O Roces'ach się nie wypowiem nic ponad to że mnie nie przekonują, ze względu na jakość materiałów ale nie jeździłem i nie znam nikogo kto jeździł więc traktuj tą opinie jako subiektywne doznanie.

A tak ogólnie to w którymś wątku pisałaś że z czasem będziesz chciała zacząć robić "jakieś" tricki. Pamiętaj że żadne z wymienionych w tym temacie rolek się do tego nie nadają. One są przeznaczone do jazdy przodem i prosto przed siebie.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Awatar użytkownika
nami
Posty: 8
Rejestracja: sob października 20, 2012 3:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Te czy te? Rekreacja.

Post autor: nami » ndz października 21, 2012 5:43

Są dostępne :D co prawda za 550zł, ale...to tylko 100 zł więcej, prawda?

Przy okazji natknęłam się też na model w takiej samej cenie K2 Alexis 84 2012. http://<-------->/rolki-fitness-k2 ... 12-id-2220 Co sądzisz o tych?
Obiecuję, że to już moje ostatnia propozycja dotycząca modeli :D

Wiem, wiem...niemniej jednak chcę najpierw spróbować jazdy na rekreacyjnych- głównie po to, by zobaczyć, czy nie odezwą mi się stare kontuzje. Jeśli tak się stanie-a mam nadzieję, że nie!- to po prostu zostanę przy nich albo sprzedam :) Na pewno prościej sprzedać dobre, firmowe rolki niż jakąś podróbkę.
Umiesz liczyć? Licz na siebie.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Te czy te? Rekreacja.

Post autor: Doody » pn października 22, 2012 4:31

RB Spark są o klasę wyżej niż wszystkie pozostałe które zostały wymienione w tym temacie - jeśli jednak chcesz któreś z pozostałych, to przede wszystkim przymierz i kieruj się wygodą.

Poza tym jak dobrze poszukasz Sparki znajdziesz taniej niż za 550 ;)
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”