Zakup nowych rolek (kolka 90mm)

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

booolooo
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 23, 2014 9:12
Jeżdżę od: 31 mar 2014

Zakup nowych rolek (kolka 90mm)

Post autor: booolooo » sob maja 24, 2014 12:57

Witam,
staż na rolkach raptem 2 miesiące (od kompletnego 0, nigdy wcześniej nie jeździłem) i bardzo mi się to spodobało - początki były straszne z wieloma momentami zwątpienia :eye: .
Nie wiedząc czy się zarażę tym sportem, z pomocą kolegi kupiłem używane K2 Plasma (kółka 78mm, twardość chyba 78A). Jednak spodobało się i rozglądam się za innym sprzętem. W plasmach jest mi wygodnie, robiłem już dystanse po ponad 20 km, czasem trochę "ścierpła" jedna stopa, ale to jak przesadziłem z wiązaniem.
Zdecydowanie idę w kierunku jazdy rekreacyjnej/fitness w związku z czym myślę o kółkach 90mm.
Wytypowałem takie modele:
- K2 VO2 MAX 90
- ROLLERBLADE CROSSFIRE 90

Na jakie modele zwrócić jeszcze uwagę? Czy ten model K2 będzie dobrym wyborem? Jest tańszy od Crossfire :)
Mam na celu wytypowanie kilku modeli, a później jadę do sklepów przymierzać, w którym będzie wygodniej - tego zakupie.

//edit. waga obecnie 71kg (wahania do 80kg moga wystapic) 175cm wzrostu.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zakup nowych rolek (kolka 90mm)

Post autor: zico » sob maja 24, 2014 2:10

Na pewno z Rollerblade nie będzie problemów z dostępnością klamer, osi oraz hamulca. W K2 to losowość.
W Crossfire but wewnętrzny jest wyciągany, w K2 nie.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

doc_strus
Czterokółkowiec
Posty: 85
Rejestracja: sob lutego 22, 2014 3:06
Moje rolki: FR2
Jeżdżę od: 02 sty 1997

Re: Zakup nowych rolek (kolka 90mm)

Post autor: doc_strus » ndz maja 25, 2014 11:56

Ja przez lata jeździłem na sprzęcie od K2 i było spoko jednak jakość spadła a części brak, mają swoje standardy i przez to ciężko o osie i inne części. Do tego lepiej mieć wyjmowany liner, ja prałem K2 w pralce ;-). Zdemontowane co się dało i hop do pralki, szyny tak waliły o bęben że aż strach :-P potem był lekko pogięty. Zdecydowanie idź w sprzęt z wyjmowanym linerem.

booolooo
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 23, 2014 9:12
Jeżdżę od: 31 mar 2014

Re: Zakup nowych rolek (kolka 90mm)

Post autor: booolooo » ndz maja 25, 2014 11:04

K2 ktos zdążył już kupić (fajna cena 450zl, ostatnia sztuka). No cóż.
Dziś miałem na nogach RB Macroblade 90. Niby wygodnie, ale na przymiarce nie mogłem spędzić wiele czasu i tylko wstępnie mogę mówić że są ok. Miałem jeszcze jakiegoś K2 FIT ale z kolami 84 i tez bez zastrzeżeń.
Jeszcze założyłem Maxxum 100 ale to już przerost formy nad treścią chyba :eye: ale lime green kolor powalał :D

A model RB 10? Widze, ze w Zicoracing jest, zaciekawil mnie.
Jednak muszę się wybrać do Poznania do sklepu, albo w ciemno crossfire brać...


RB 10 kupione juz jakis czas temu, dobry wybor, pasuja mi do moich potrzeb.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”