Jakie kółka wybrać

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

cent
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 20, 2014 10:31

Jakie kółka wybrać

Post autor: cent » wt lipca 29, 2014 11:20

Witam!

Posiadam rolki Rollerblade Viablade i chciałabym je trochę odrestaurować. Póki co myślę o wymianie kółek i łożysk. Kółka mogą być max 80mm i na takie też się nastawiam. Będą służyły do jazdy rekreacyjnej. I tutaj pojawia się pytanie- jakie kółka i łożyska [najlepiej jakby były już zintegrowane ze sobą] powinnam wybrać? Zależy mi na rozsądnej cenie. Rozsądna oznacza to, że nie chcę żeby zakupiony zestaw był droższy niż nowe rolki.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Jakie kółka wybrać

Post autor: Pinnhead » śr lipca 30, 2014 1:00

W jednym ze sklepów internetowych są do dostania kółka Doop 80mm 82A za 49zł 4 sztuki w przecenie. Myślę że to dobra cena a i kółka nadadzą się do rekreacji. Co do łożysk to do wspomnianej rekreacji wystarczą najtańsze. Fajnie jak by były otwieralne do serwisowania ale jeśli nie będą to i tak da się otworzyć. Pozostaje jeszcze sprawa tulejek między łożyskami. Można je wyciągnąć ze starych kółek spomiędzy łożysk, a można też dokupić. Jeśli dokupujesz to warto by było aby poprosić sprzedawcę aby dobrał szerokość tulejek do kółek. Z przesyłką, kółkami tulejkami i łożyskami w 200zł powinnaś się zmieścić.
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Jakie kółka wybrać

Post autor: GiS » śr lipca 30, 2014 5:02

elo.
A ja zapytam Kolegę. Rekreacja rekreacją, ale ile ważysz i po czym będziesz jeździł.
Nie zrozum mnie źle, ale jeżeli walczysz w mojej kategorii wagowej (100kg+) to nawet do rekreacji będziesz potrzebował dobrych kółek, bo znikną w oczach.

Raczej nie ma czegoś takiego jak łożyska zintegrowane z kołami czy specyficznie dedykowane. Jak nie chcesz wydać dużo to możesz sobie kupić nawet łożyska w sklepie metalowym. Zapłacisz kilkanaście/kilkadziesiąt PLN, a do rekreacyjnej jazdy nie poczujesz bardzo różnicy.

A koła to już kwestia tego co powyżej.


Aha, no i pamiętaj, że ceny rolek, a nie marketowych wytworów rolkopodobnych zaczynają się od pułapu ok 400pln, więc wg. tego zestawienie spektrum możliwych kółeczek mamy dość szerokie:D

Godne polecenia 80mm to Hyper Concrete+G 240pln za 8 sztuk. Nie zależnie jak jeździsz i ile ważysz to zawsze jest produkt wart wydania dodatkowych złotówek:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”