Zmiany, zmiany, zmiany...

O wszystkim, co przyjdzie Wam do głowy:) / Off-topic discussions - talk about any non-skating topics you want

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: WFH » sob maja 10, 2008 10:06

W dniu dzisiejszym odbyło się Walne Zgromadzenie PZSW. Trwało 8 godzin i wyłoniło nowe władzę. Działo się trochę ciekawych rzeczy. Może ktoś opisze, bo ja póki co nie mam siły.
PS. Idzie ku lepszemu, to dopiero początek :D

Awatar użytkownika
wełek
Prześcigant 4x110mm
Posty: 435
Rejestracja: ndz lipca 25, 2004 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: wełek » ndz maja 11, 2008 2:24

No to może ja napisze trochę bo byłem obserwatorem. Warto napisać o sprawozdaniu byłego prezesa mówił ponad godzinę, ale tak naprawdę nic nie powiedział miało to być sprawozdanie z obecnej kadencji czyli od 2004 do 2007 a wymieniał jako sukcesy brązowy medal Pawła Milewskiego z 2002. Poza tym pokazał na slajdach planowane obiekty do budowy i pojawiła się znana chyba już inwestycja czyli tor na okęciu :twisted: :twisted: już długo powstaje ale będzie :evil: :evil:, a i jeszcze pokazał adresy federacji CERS FIRS i innych. Opowiadał o współpracy z sąsiadami Niemcy Czesi Słowacy, ale czym ta współpraca zaowocowała nie wiem. Na koniec powiem o najlepszej części tego wystąpienia czy pieniędzy jakie związek dostawał na różne zadania i tak najciekawsze jak dla mnie i nie tylko cena 30 000zł tak nie pomyliłem się na organizację pucharu prezydenta Warszawy i podobna cena na organizację Długodystansowe MP w Łomży, resztę dopowiedzcie sobie sami kto był na tych imprezach i czy były zorganizowane adekwatnie do pieniędzy jakie mieli na te imprezy. Ciekawe też było sprawozdanie komisji rewizyjnej okazało się że tylko 2004 rok był rozliczony i osoby z komisji miały wgląd do faktur reszta to wielka niewiadoma. Również niektóre faktury raz były z jednego miesiąca później ta sama faktura z inną datą. No i co najważniejsze na tych wyborach władze zmieniły się nowym prezesem jest Jerzy Pisarek, członków tylko paru znam z nazwisk przepraszam jeśli kogoś to urazi: B. Pisarek , Ferens, Białkowski, Mazur i jeszcze 4 członków z hokeja których nie znam niestety. Ustalono tez nowy statut. Myślę że nadejdą lepsze czasy dla wrotkarstwa w Polsce

Awatar użytkownika
go
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 223
Rejestracja: czw kwietnia 13, 2006 12:29
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: go » ndz maja 11, 2008 7:43

WFH pisze:Trwało 8 godzin (...) Może ktoś opisze, bo ja póki co nie mam siły.
Hehe, wychodząc z zebrania marzyłam o słodkiej drzemce w pociągu, ale nie było mi dane - do przedziału weszła pani Maria Pańczak (pani z parasolką - chyba wszyscy którzy otarli się o maratony ją kojarzą) - no i zostałam zagadana. :D

Ale do rzeczy: Sądzę, że zebranie mogłoby trwać o połowę krócej, gdyby wszyscy chcieli trzymać się tematu i nie poruszali spraw nie mających związku ani ze sprawozdaniami ani z wyborami (wiem wiem, jestem marzycielką ;) ). Również spora część sprawozdania ustępującego Zarządu była trochę wymuszona i podkreślana na siłę (chwalić się ścieżkami na Malcie??) - no ale czymś się pochwalić trzeba było. :twisted:

Jestem za to bardzo ciekawa, czym zaowocują wnioski Komisji Rewizyjnej - tak jak napisał wełek - te sprzeczności i niedomówienia w rachunkach są delikatnie mówiąc zaskakujące...

Bartek, w sumie teraz nie jestem pewna czy wam gratulować czy współczuć, bo czeka was z pewnością sporo roboty.

Niemniej cieszę się bardzo, że wszystko poszło zgodnie z planem. Krótko mam do czynienia z rolkami, ale zdążyłam się zaangażować i miło jest mieć nadzieję, że teraz będzie lepiej. Trzymam kciuki!

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: Andrzej » pn maja 12, 2008 8:58

WFH pisze:... Może ktoś opisze, bo ja póki co nie mam siły.
...
Od soboty nie przystoi Tobie pisać takich rzeczy.
Gratulacje. Czekamy zatem na jakiś dokładniejszy opis tego co się działo i tego co bedzie sie dziać w PZSW. Liczę także na to że strona internetowa PZSW zostanie uaktualniona i ktoś ją poprowadzi bo to najszybsze obecnie źródło pozyskania informacji (internet oczywiście a nie strona PZSW :D )

krzysztof_plich
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 174
Rejestracja: pn marca 17, 2008 10:29
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: krzysztof_plich » pn maja 12, 2008 9:02

WFH pisze:W dniu dzisiejszym odbyło się Walne Zgromadzenie PZSW. Trwało 8 godzin i wyłoniło nowe władzę. Działo się trochę ciekawych rzeczy. Może ktoś opisze, bo ja póki co nie mam siły.
PS. Idzie ku lepszemu, to dopiero początek :D
ogłaszam święto narodowe :D 7 dni balowania minimum :D w końcu odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach :D z zamiłowania rolkarze, a nie portfelowcy i biznesmeni na stołkach :twisted: mam nadzieje że promocja wrotkarstwa i wszelkie sprawy dotyczące naszego sportu, będą teraz rozpatrywane i załatwiane w inny sposób niż dotychczas :wink: pozdrawiam
Impreza na rolkach - http://marathon.poznan.pl/

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: Krzysztof » pn maja 12, 2008 10:05

Nowe władze powinny przygotować raport otwarcia (tak modny ostatnio) i całą energię skierować na przygotowanie do nowego sezonu 2009.
Z punktu widzenia przeciętnego rolkarza, uczestniczącego w imprezach masowych, PZSW nie istniał w jakiejkolwiek formie (informacja, zaangażowanie, organizacja, koordynacja).
Powstały dwie inicjatywy oddolne: Mała Dylewska i Osiecznica.
Może PZSW powinien je dostrzec i wesprzeć ?
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: Piotr B » pn maja 12, 2008 10:08

Panowie - powodzenia!

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: WOJTEK45 » pn maja 12, 2008 10:52

Zmiany zmianami. Fajnie że nastąpiły .
Myślę jednak ,że jeżeli sami tych zmian chcieliśmy to nasza aktywność nie powinna teraz sprowadzać się do życzeń " Powodzenia".
Teraz winniśmy wspólnie wspierać swą aktywnością działania nowych władz.
Bartek, tak jak już pisałem i mówiłem , ze swej strony deklaruję wolę wspierania poprzez aktywne działalnie.
Tylko koordynacji tych działań nam trzeba.

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: WOJTEK45 » pn maja 12, 2008 11:10

Krzysztof pisze:Nowe władze powinny przygotować raport otwarcia (tak modny ostatnio) i całą energię skierować na przygotowanie do nowego sezonu 2009.
Z punktu widzenia przeciętnego rolkarza, uczestniczącego w imprezach masowych, PZSW nie istniał w jakiejkolwiek formie (informacja, zaangażowanie, organizacja, koordynacja).
Powstały dwie inicjatywy oddolne: Mała Dylewska i Osiecznica.
Może PZSW powinien je dostrzec i wesprzeć ?
No i jeszce nasza mała inicjatywa zjazdu rolkarskiego ale póki co wsparcia związkowego ci ona nie potrzebuje.
Ale kto wie......... :D :D :D
Może jakieś małe nagrody ; rolki lub coś innego z zasobów magazynowych związku........... :roll: :roll: :roll:

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: WFH » pn maja 12, 2008 12:57

No wreszcie mam chwile, żeby trochę więcej napisać.
IV Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy trwał około 9 godzin.
Tak jak napisała Ewa mógłby być krótszy, ale nie wszyscy trzymali się tematów, choć z drugiej strony to zrozumiałe, bo była to właściwie jedyna okazja, żeby wyrazić swoje zdanie i oczekiwać odpowiedzi.
Co do sprawozdania ustępującego Prezesa to mało tam było konkretów, a dużo informacji zupełnie nie związanych z upływającą kadencją a także działaniami Zarządu...
Po raz pierwszy jednak delegaci mieli okazję poznać sumy wydawane na poszczególne zadania, te najciekawsze to:
- 30000zł - Długodystansowe MP - Łomża 2006
- 20000-35000zł - Puchar Prezydenta Warszawy( zależnie od roku)
- 47000zł - ME juniorów i kadetów - Martinsicuro 2006( 10 zawodników + 3 opiekunów)
- do 110000zł na zakup sprzętu dla UKS-ów, ta sama kwota na "Sportowe wakacje"
- 15000-25000zł na coroczne(?!) szkolenia nauczycieli, trenerów, instruktorów i sędziów...
Poza tym Prezes:
Przedstawił gdzie znajduje się większość obiektów do jazdy szybkiej i gdzie są planowane( w tym legendarny już tor na Okęciu w W-wie)
Podał adresy internetowe kilku klubów :)
Stwierdził, że jeśli chodzi o pokazywanie wrotkarstwa w telewizji jest nieźle :twisted:
Chwalił się współpracą międzynarodową.
To by było na tyle, pytań było wiele, ale nikt nie chciał już przeciągać dyskusji w nieskończoność.

Komisja rewizyjna stwierdziła, że pomimo wielu prób nie miała do wglądu praktycznie żadnych dokumentów od 2004 roku.
Nie przyjęto absolutorium dla ustępującego Zarządu.

Ważnym wydarzeniem było przyjęcie nowego statutu, było kilka istotnych zmian, zwłaszcza dla działania Związku.
Następnie były wybory nowych władz.
Niestety w ostatniej chwili wycofał się z powodu ważnych przyczyn osobistych główny kandydat - Pan Andrzej Hołownia. Poprosił on o kandydowanie Pana Jerzego Pisarka, zaś delegatów poprosił o poparcie tej kandydatury. Tak też się stało - Jerzy Pisarek był jedynym kandydatem i otrzymał 27 głosów( 9 przeciw).
Następnie wybrano Zarząd - w jego składzie znalazło się 4 przedstawicieli jazdy szybkiej( Krzysztof Ferens, Witold Mazur, Ryszard Białkowski i Bartosz Pisarek :twisted: ) i 4 przedstawicieli hokeja( Arkadiusz Janiszek, Włodzimierz Komorski, Michał Bedyński i Artur Nowak).
Komisję Rewizyjną tworzą: Andrzej Parkot, Mariusz Fituch i Marcin Korobczak).
Nowy zarząd wybrał wiceprezesów: ds. jazdy szybkiej - Pan Krzysztof Ferens i ds. hokeja Pan Arkadiusz Janiszek.

Przed nowymi władzami z pewnością wiele pracy pod każdym względem.
Liczymy na wsparcie całego środowiska, bo to Związek jest dla ludzi a nie odwrotnie.
Będziemy się starali jak najściślej współpracować ze wszystkimi klubami, a także zawodnikami niezrzeszonymi i amatorami.
Działania Związku muszą być przejrzyste i znane dla wszystkich, dlatego też niezmiernie ważne jest działanie strony internetowej.
Z pewnością istotną rolę będzie odgrywało także to forum.
Mam nadzieję, że uda Nam sie spełnić oczekiwania tych, którzy Nam zaufali.
Prosimy jednocześnie o nieco wyrozumiałości i cierpliwości, bo na uporządkowanie wszystkich spraw potrzeba Nam będzie trochę czasu.
Dziękuje wszystkim delegatom za przybycie i aktywność podczas Zjazdu oraz za kredyt zaufania.
Ostatnio zmieniony pn maja 12, 2008 1:59 przez WFH, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: Krzysztof » pn maja 12, 2008 1:26

WOJTEK45 pisze: No i jeszce nasza mała inicjatywa zjazdu rolkarskiego ale póki co wsparcia związkowego ci ona nie potrzebuje.
Zjazd rolkarski - oczywiście też.
Pisząc wsparcie niekoniecznie mam na myśli finanse.
Choć niestety to właśnie:
Money makes the world go around,
the world go around, the world go around,
Money makes the world go around,
it makes the world go round.
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

krzysztof_plich
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 174
Rejestracja: pn marca 17, 2008 10:29
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: krzysztof_plich » pn maja 12, 2008 10:06

WFH pisze:..
Po raz pierwszy jednak delegaci mieli okazję poznać sumy wydawane na poszczególne zadania, te najciekawsze to:
- 30000zł - Długodystansowe MP - Łomża 2006
- 20000-35000zł - Puchar Prezydenta Warszawy( zależnie od roku)
- 47000zł - ME juniorów i kadetów - Martinsicuro 2006( 10 zawodników + 3 opiekunów)
- do 110000zł na zakup sprzętu dla UKS-ów, ta sama kwota na "Sportowe wakacje"
- 15000-25000zł na coroczne(?!) szkolenia nauczycieli, trenerów, instruktorów i sędziów...

:shock:
Impreza na rolkach - http://marathon.poznan.pl/

Awatar użytkownika
romanwrotkarz
Ścigant 4x110mm
Posty: 366
Rejestracja: pt września 08, 2006 9:33
Jeżdżę od: 25 gru 1959
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: romanwrotkarz » wt maja 13, 2008 12:48

Moje gratulacje dla nowego Zarządu.
Mam cichą nadzieję, że nowy skład z nową energią ożywi ten sport na tyle, żeby był zauważalny w mediach nie raz na rok, ale często, że powstanie kika nowych obiektów dla wrotkarzy, że zapełni się równomiernie wrotkarska mapa Polski, że w każdym kiosku ruchu będzie można kupić miesięcznik, a może nawet tygodnik poświęcony wrotkarstwu, ale o dwie klasy lepszy niż "Slizg", że w sklepach sportowych w całym kraju będzie można kupić rolki nie tylko rekreacyjne, ale również do jazdy szybkiej, itd. itp....że z każdych poważnych zawodów wrotkarskich w Polsce będzie na kanale ogólnokrajopwym bezpośrednia transmisja na żywo jak z meczy piłki nożnej i wyścigów kolarskich anie 15 sekundowe migawki, że w dużych gazetach krajowych co tydzień będą artykuły na temat wrotkarstwa, transferów zawodników zmieniających zawodowe kluby wrotkarskie, że każda szkoła będzie miała kilka par wrotek i wszycy uczniowie będą się uczyć jazdy na wrotkach na równi z poznawniem tajników gier zespołowych, że będzie w Polsce cała armia ludzi jeżdżacych na wrotkach ( w Niemczeh jest 19 milionów wrotkarzy ), że co tydzień będzie gdzieś w kraju maraton wrotkarski na 1000 osób a nie z łaski doczepka do maratonu biegowego raz na 3 miesiące, że co roku z Mistrzostw Europy i Świata polscy wrotkarze będą przywozić worek medali.
Może to się wydawać utopią, ale myśle, że trzeba mieć takie wizje i do tego dążyć :clap: :compress: :luz: :roll:
3 kółkowiec 100mm
http://www.lyzwyszybkie.republika.pl
Łyżwiarz - rolkarz

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: Ariel » wt maja 13, 2008 12:58

Nowemu Zarządowi gratuluję i życzę, aby podołał, i aby na koniec kadencji można było powiedzieć jeszcze raz to, co kolega parę postów wcześniej: "odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach, z zamiłowania rolkarze, a nie portfelowcy i biznesmeni na stołkach".
Miłość wzrasta poprzez miłość

Awatar użytkownika
Guralenko
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 05, 2008 5:46

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: Guralenko » wt maja 13, 2008 8:07

ogłaszam święto narodowe :D 7 dni balowania minimum :D................dopiero dzien a ja juz siły nie mam :shock: :shock: :shock: ;p..Gratulacje...
napewno bedzie lepiej;]....a moze mnie ktos poinformowac na kogo głosował moj ukochany Lubin??;p 8) 8) 8)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Czas wolny / Free time”