To już było...

O wszystkim, co przyjdzie Wam do głowy:) / Off-topic discussions - talk about any non-skating topics you want

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Przemm07
Posty: 25
Rejestracja: ndz sierpnia 26, 2012 8:15
Moje rolki: Fila Primo Wave
Jeżdżę od: 20 maja 2010

To już było...

Post autor: Przemm07 » wt sierpnia 28, 2012 9:41

Toudi pisze:Studzienki się zwykle projektuje w asfalcie. A o kołach 110 oraz ich zaletach i wadach przeszukaj wątki w innych działach.
Ten wątek jest o Maratonie Sierpniowym.
Chyba zwykle w Polsce projektuje się studzienki w asfalcie. Robi się delikatny spad i odpływ boczny. No szczególnie na torze rolkowym nie powinno być studzienek. Jeżeli już nie ma innych warnków technicznych i konieczne jest zastosowanie studzienek, to stosuje się studzienki gładkie, a nie zwykłe i przykrywa kawałkiem gumy.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: Toudi » wt sierpnia 28, 2012 9:58

Tylko, że to w Gdańsku nie było projektowane jako tor. Stało się torem z inicjatywy Wojtka, organizatora Maratonu Sierpniowego.
Podejrzewam, że kiedy się stawało, to studzienki już były.
Dyskusja o studzienkach towarzyszy temu maratonowi od czasu jego inauguracji na PGE Arenie: http://www.forum.wrotkarstwo.pl/search. ... studzienki
Pozdrawiam
Piotr

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: WOJTEK45 » wt sierpnia 28, 2012 10:20

łatwo krytykować , łatwo besztać, łatwo się śmiać i naigrywać. Niech jeden z drugim , którzy piszą o debiliźmie , zrobią coś sami, zaangażują się w aktywnie działanie i wtedy zobaczą jak łatwo takie sprawy się załatwia.A nie tylko opier wszystko i wszystkich.
Lepsze to co mamy w Gdańsku z gównianymi studzienkami i kapslami niż nic , które jest w większości miast w Polsce.
Krytykanctwo pierwszej jakości k..wa mać.

Przemm07
Posty: 25
Rejestracja: ndz sierpnia 26, 2012 8:15
Moje rolki: Fila Primo Wave
Jeżdżę od: 20 maja 2010

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: Przemm07 » wt sierpnia 28, 2012 10:32

WOJTEK45 pisze:łatwo krytykować , łatwo besztać, łatwo się śmiać i naigrywać. Niech jeden z drugim , którzy piszą o debiliźmie , zrobią coś sami, zaangażują się w aktywnie działanie i wtedy zobaczą jak łatwo takie sprawy się załatwia.A nie tylko opier wszystko i wszystkich.
Lepsze to co mamy w Gdańsku z gównianymi studzienkami i kapslami niż nic , które jest w większości miast w Polsce.
Krytykanctwo pierwszej jakości k..wa mać.
Człowieku o czym Ty mówisz, o jakim zaangażowaniu się w aktywne działanie? Mam tam sam pojechać i przerobić zgodnie ze sztuką? Na to poszła gruba kasa między innymi również moja, ponieważ z budżetu. To właśnie w Polsce sprzedaje się po parę razy ten sam materiał i wozi z budowy na budowę. Między innymi dzięki wypowiedziom typu "Lepsze to co mamy niż...". Robi się właśnie takie odbiory, byleby przepchnąć. Zresztą poszukaj trochę w necie na temat toru wokół PGE Areny.
Ślepy traf z google:
http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/ ... ,id,t.html

Angus
Posty: 21
Rejestracja: wt września 28, 2010 6:29
Moje rolki: R.PRO 3x110x1x100
Jeżdżę od: 02 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: Angus » wt sierpnia 28, 2012 10:47

Witam !
Szczerze powiem że przed startem obawiałem się trasy...
I słusznie była techniczna i bardzo wymagająca, do tego sporo mijanek .
Było tak ciężko że ze dopiero ze zdjęć dowiaduje się jak było na początku, ale dotrwałem do końca, warto było :)
Czasy zważywszy na stopień trudności bardzo dobre, walka ostra była krew i pot , pełnia szczęścia
Gawiedzi mało szkoda....
Wolniejsi zawodnicy troszkę na nas narzekali bo w ferworze walki czasem bywało groźnie, mam nadzieje że nikt poważnie nie ucierpiał.
Podziękowania dla ekipy Wojtka za najlepszy maraton w Polsce :)
Nie wiem tylko dlaczego mam dwa takie same medale :P
pozdrawiam Wojtek S.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: Toudi » wt sierpnia 28, 2012 11:40

Przemm07 pisze:Człowieku o czym Ty mówisz, o jakim zaangażowaniu się w aktywne działanie? Mam tam sam pojechać i przerobić zgodnie ze sztuką? Na to poszła gruba kasa między innymi również moja, ponieważ z budżetu. To właśnie w Polsce sprzedaje się po parę razy ten sam materiał i wozi z budowy na budowę. Między innymi dzięki wypowiedziom typu "Lepsze to co mamy niż...". Robi się właśnie takie odbiory, byleby przepchnąć. Zresztą poszukaj trochę w necie na temat toru wokół PGE Areny.
No, jeśli umiesz zrobić zgodnie ze sztuką, to właściwie, czemu nie?
A jak nie umiesz to Wojtek chyba chciał przekazać, żebyś swój post umieścił na forum budżetu, materiałów i przewozów na budowę albo ogólnym PGE Areny.
Tam na pewno ktoś się nad nim pochyli z uwagą i zrozumieniem :?

Drugi już rok klapy grają pierwsze skrzypce w dyskusji o tym wyścigu, więc może czas aby znalazły swoje miejsce w historii tych zawodów, np. na medalu?
Klapy w Gdańsku wcale nie są takie brzydkie i gdyby podmienić napis, medal byłby całkiem przyzwoity. I na 2 lata, bo i sanitarne i deszczowe są ładne:

Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Piotr

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: WOJTEK45 » śr sierpnia 29, 2012 4:12

Przemm07 pisze:
WOJTEK45 pisze:łatwo krytykować , łatwo besztać, łatwo się śmiać i naigrywać. Niech jeden z drugim , którzy piszą o debiliźmie , zrobią coś sami, zaangażują się w aktywnie działanie i wtedy zobaczą jak łatwo takie sprawy się załatwia.A nie tylko opier wszystko i wszystkich.
Lepsze to co mamy w Gdańsku z gównianymi studzienkami i kapslami niż nic , które jest w większości miast w Polsce.
Krytykanctwo pierwszej jakości k..wa mać.
Człowieku o czym Ty mówisz, o jakim zaangażowaniu się w aktywne działanie? Mam tam sam pojechać i przerobić zgodnie ze sztuką? Na to poszła gruba kasa między innymi również moja, ponieważ z budżetu. To właśnie w Polsce sprzedaje się po parę razy ten sam materiał i wozi z budowy na budowę. Między innymi dzięki wypowiedziom typu "Lepsze to co mamy niż...". Robi się właśnie takie odbiory, byleby przepchnąć. Zresztą poszukaj trochę w necie na temat toru wokół PGE Areny.
Ślepy traf z google:
http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/ ... ,id,t.html
Gościu, gdybyś poznał szczegóły tej inwestycji ,to takich bzdet byś nie pisał. Użyj swych wpływów ,umiejętności, talentów, kasy i innych swych przymiotów i walorów i spowoduj powstanie obiektu twoich marzeń który wszystkim się będzie podobał i nikt , nigdy nie będzie go krytykował. Już wkrótce będziesz miał ku temu okazję gdyż nieudacznicy , wydając swoje pieniądze, tracąc swój własny , prywatny czas właśnie finalizują z Biurem Rozwoju Gdańska zmianę zagospodarowania przestrzennego terenu w mieście z jego przeznaczeniem pod velodrom . Tylko 27 ha ziemi w pasie nadmorskim. Zapraszam do działania- Tam będziesz mógł wykazać czynem a nie słowem. I MEDAL zaproponowany przez Toudiego otrzymasz ode mnie osobiście. Wykonam go za własne pieniądze z każdego kruszca ,który wybierzesz.
PS.
1. forma twojej wypowiedzi kwalifikuje takie posty do opinii w trójmiasto.pl. Tam każdy chowając się za nickiem pisze co mu tylko przyjdzie do głowy.
2. Artykuł do którego się odwołujesz jest w większości oderwany od rzeczywistości i jako ten który tor wymyślił,wnosił do jego tworzenia wiele uwag na etapie budowy ( które niestety nie zostały wykonane - czytaj studzienki) skierowałem do DB pismo ze wskazaniem miejsc gdzie "pani redaktor" rozjechała sie z prawdą. A na maratonie jej nie było - no bo on nie wzbudza takiej sensacji jak treści z jej nieobiektywnego artykułu.

Przemm07
Posty: 25
Rejestracja: ndz sierpnia 26, 2012 8:15
Moje rolki: Fila Primo Wave
Jeżdżę od: 20 maja 2010

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: Przemm07 » śr sierpnia 29, 2012 7:56

Wojtek z wypowiedzi rozumiem, że byłeś inicjatorem i motorem napędowym pomysłu i odebrałeś moje słowa jako atak na swoją osobę. Zupełnie niepotrzebnie. Jeżeli to była Twoja inicjatywa i praca aby pomysł przepchnąć, to z mojej strony wielki szacun i gratulacje. Nie mniej trzeba odróżnić inicjatywę od wykonawstwa, odbioru i finansowania. Świetny pomysł niestety nie gwarantuje pełnego sukcesu. Jeszcze na długo przed ukończeniem inwestycji czytałem o pierwszym profesjonalnym torze rolkowym, oglądałem mapki jak to będzie łączył się z alejkami nadmorskimi, automatyczny pomiar czasu dla trenujących (wystarczy rejestracja chipa przez Internet), mata odczytująca chipy pod nawierzchnią. Niestety rzeczywistość jak zwykle okazała się inna i nie chodzi tylko o opinię jakiejś jednej pani redaktor, lecz opinie na forach innych rolkarzy i co najważniejsze własne odczucia. Ktoś podpisał się pod projektem (nie ważne czy był to projekt pierwotny czy chociażby powykonawczy), ktoś to wykonał i przede wszystkim jakiś inspektor nadzoru to odebrał jako wykonanie zgodne ze sztuką, a wszystko min za kasę publiczną. Znaczy, że teraz wszyscy mają zamknąć gębę i cieszyć się że jest cokolwiek? Nie ma winnych? Do pierwszego poważniejszego wypadku nie będzie winnych. Ciekawe ile "profesjonalnych torów rolkowych" na świecie wyposażonych jest w takie dobrodziejstwo jak studzienki?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: zico » śr sierpnia 29, 2012 8:14

Po pierwsze - nie jest to "tor". Jest to kawałek dobrego asfaltu dookoła stadionu.
Tor wygląda tak (zdjęcie ze strony: http://www.online-skating.com)
Obrazek

Jeśli nie mamy się czepiać nazewnictwa, to prędzej będzie to ulica, droga dookoła stadionu. W nomenklaturze wrotkarskiej istnieją wyścigi na torze (jak na obiektach powyżej) oraz na ulicy.
Ulice z kolei są gładkie, jeśli są projektowane razem z torami lub są to normalne ulice miejskie, na których są rozgrywane wyścigi. Te drugie mają kanały, dziury, przejeżdża się przez szyny tramwajowe itp. itd. Kolega nie zna czasów, kiedy zawodnicy (i nie tylko) ścigali się po drogach w Łomży - poszukaj sobie na forum, wiele wyjaśni.

Startowało kilkaset osób w tym wyścigu, najwięcej upadków było na ulicy: na starcie, na nawrotach, na zakrętach. Osobiście nie słyszałem, nie widziałem żeby ktoś upadł na drodze dookoła stadionu. Kolego Przemm07 - bez sensu pompujesz temat, który jakimś trafem dotknął tylko Ciebie. Poczytaj forum, rozszerz swoją wiedzę, a przede wszystkim startuj w wyścigach, a zobaczysz jak wiele jest różnych tras w Polsce i na świecie. I to dużo gorszych pod względem asfaltu czy wykonania drogi niż ten bardzo dobry dookoła PGE Arena.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

novap
Czterokółkowiec
Posty: 94
Rejestracja: sob lipca 22, 2006 5:36
Moje rolki: Bont Z
Jeżdżę od: 02 maja 2006
Lokalizacja: Złotów

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: novap » śr sierpnia 29, 2012 8:20

Studzienki, studnie ... brednie.
Byłem w ubiegłym roku, byłem w tym roku i za rok pewnie też bedę. Wspaniała impreza, życzliwi ludzie, adrenalina, rywalizacja, radość z życia, super organizacja. Marudy i malkontenci tu niepotrzebni są. Przyjedź, wystartuj, ciesz się z nami dobra zabawą, a jak studzienki ci przeszkadzają, to są inne imprezy, a nawet inne dyscypliny ...
Pozdrawiam organizatorów i dziękuję.

Przemm07
Posty: 25
Rejestracja: ndz sierpnia 26, 2012 8:15
Moje rolki: Fila Primo Wave
Jeżdżę od: 20 maja 2010

IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: Przemm07 » śr sierpnia 29, 2012 8:43

Rozumiem Zico, że jeżeli udałoby się wam doprowadzić temat sfinansowania z pieniędzy miejskich budowę toru na Malcie, to byłoby Ci wszystko jedno czy będą tam studzienki czy nie? Może faktycznie się czepiam i jestem zbyt wymagający :)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: zico » śr sierpnia 29, 2012 8:52

Przemm07 pisze:Rozumiem Zico, że jeżeli udałoby się wam doprowadzić temat sfinansowania z pieniędzy miejskich budowę toru na Malcie, to byłoby Ci wszystko jedno czy będą tam studzienki czy nie? Może faktycznie się czepiam i jestem zbyt wymagający :)
U nas będzie właśnie typowy tor wrotkarski w parku, a nie droga dookoła stadionu! Widzisz - wystarczy dokładnie obejrzeć projekt, poczytać o torach. Tym postem powyżej udowodniłeś, że czytanie tekstu i jego rozumienie stwarza Tobie ogromny problem. Dużo większy niż studzienki dookoła stadionu w Gdańsku.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Przemm07
Posty: 25
Rejestracja: ndz sierpnia 26, 2012 8:15
Moje rolki: Fila Primo Wave
Jeżdżę od: 20 maja 2010

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: Przemm07 » śr sierpnia 29, 2012 9:07

Z tego artykułu przykładowo nie wynika, że wybudowano tylko drogę wokół stadionu, a apetyty były raczej większe.
http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... karzy.html

Lepsze jest wrogiem dobrego!

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: zico » śr sierpnia 29, 2012 9:16

Przemm07 pisze:Z tego artykułu przykładowo nie wynika, że wybudowano tylko drogę wokół stadionu, a apetyty były raczej większe.
http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... karzy.html

Lepsze jest wrogiem dobrego!
Tutaj na forum, jest możliwie jak najbardziej przedstawiana fachowa wiedza w przeciwieństwie do artykułów pisanych gdzieś w brukowych gazetach czy nie wiadomego pochodzenia.

Trafiła w Ciebie brutalna rzeczywistość, "wiedzy" czerpanej z brukowców z tematami na specjalistycznym forum. Nie możesz się z tym pogodzić, że jest inaczej niż gdzieś tam wyczytałeś? Nie możesz się z tym pogodzić, że zdecydowana większość nie widzi problemu ze studzienkami?
Wyścig dookoła stadionu to kolejna jego edycja i nagle bach, komuś (tylko Tobie) nagle nie pasują studzienki, a nawet nie startowałeś w żadnym wyścigu.
Najpierw pojeździj - potem komentuj czy faktycznie one przeszkadzają.
Póki co - temat przesuwam i dodam linki, żeby było łatwiej poczytać i może zrozumieć.

Temat studzienek i kapsli: http://wrotkarstwo.pl/forum/viewtopic.p ... sle#p64150
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
bayya
Szybszy niż Chuck Norris na 4x110mm
Posty: 632
Rejestracja: pn kwietnia 16, 2007 11:38
Moje rolki: Simmons Racing Tarrega 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2007
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: bayya » śr sierpnia 29, 2012 9:17

Tak wygląda tor (skan z podręcznika do architektury):
Obrazek
Jak umiesz tak dobrze szukać w internecie to na pewno znajdziesz więcej takich definicji toru. To co jest wokół PGE Areny NIE jest torem, a autorzy artykułów znają się na tym tak jak Ty.
W Polsce większość wyścigów jest po gorszych nawierzchniach lub nawet po kostce brukowej frezowanej lub po tzw. "kocich łbach". Człowieku nie masz na co narzekać!
Maraton Sierpniowy to największy w Polsce wyścig dla rolkarzy, najlepiej zorganizowany i zdecydowanie z jedną z najlepszych nawierzchni. Jak chcesz ścigać się po torze to wybierz się do Słomczyna na zawody!
Pozdrawiam Basia

Obrazek

BIURO PROJEKTOWE
BAJA PROJECT
www.bajaproject.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Czas wolny / Free time”