Noga ucieka przy 20 km/h+.

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

archiveDB
Posty: 33
Rejestracja: śr sierpnia 03, 2011 3:26
Jeżdżę od: 02 wrz 2011

Noga ucieka przy 20 km/h+.

Post autor: archiveDB » ndz października 01, 2017 10:27

Hej,
ja jak zawsze z pytaniem ;)

Jeżdżę już czwarty sezon na FRX80, przekładam kółka, czyszczę łóżyska, od t-stopu trochę mi się kółka zjechały i planuję je wymienić, ale mam problem i nie wiem czy to wina kółek czy ja robię coś nie tak.

Pod górkę jestem w stanie jechać bardzo szybko, po płaskim też, ale przy zjazdach szczególnie na prawej rolce dostaję takiej dziwnej wibracji, stopa zaczyna mi bić to w prawo to w lewo z coraz większą częstotliwością, niestety na granicy wywalenia się, macie jakieś hinty na to? Może po prostu dochodzę do granicy mojej prędkości? Ratuję się zawsze w takiej sytuacji delikatnym t-stopem, ale dziwnie się czuję jak widzę ludzi na np. NSach, którzy IMO dużo gorzej jeżdżą a wyprzedzają mnie na zjazdach jadąc dobre kilka kilometrów więcej na godzinę, potem muszę ich gonić na prostej i pod górkę. Dodam, że staram się trzymać nogi / kółka idealnie prostopadle do powierzchni, ale niestety szczególnie prawa rolka mocno bije i kółko coraz bardziej się wychyla tracąc przyczepność :( W pozycji "na srającego Hindusa" jest trochę lepiej, bo mocniej dociskam koło. Dodam, że ważę 65 kg, schudłem 10 kg i przy większej wadze ten problem nie był aż tak odczuwalny, biło, ale się nie bałem a teraz to naprawdę zjeżdżam mega asekruacyjnie.

Sorki za cienki opis, dam znać czy coś się poprawi po zmianie kółek, ale może bardziej doświadczeni koledzy wiedzą co może się tutaj odiwaniać? :)

Sainti
Posty: 22
Rejestracja: pn marca 19, 2012 10:13
Moje rolki: Hardcore Evo + Vision
Jeżdżę od: 23 mar 2012

Re: Noga ucieka przy 20 km/h+.

Post autor: Sainti » pn października 09, 2017 5:55

To wina przede wszystkim nierówno zjechanych kółek i braku stabilnej postawy na zjeździe. Musisz obciążać obie nogi równomiernie, wtedy ten efekt trochę opóźnisz. Na nowych kółkach powinieneś jednak odczuwać go znacznie później. ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”