Wasze pierwsze kroki na rolkach...

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

PunTomas
Posty: 21
Rejestracja: czw kwietnia 19, 2007 8:32
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów - Służewiec

Post autor: PunTomas » wt maja 01, 2007 1:11

Caravan pisze:Witam!
Trochę sobie poczytałem forum jako anonimowy user, ale teraz postanowiłem się ujawnić :wink:

A tymczasem... jutro wieczorem kolejna sesyjka :wink:
No cześć panie kolego. :) Powiem ci tylko jedno - jeśli już ja PunTomas, Pierwszy Antytalent Rzeczypospolitej we wszelkich sportach "równowagowych" - zdecydowałem się na kupno rolek, jeśli ja nie bałem się ich założyć na nogi i wstąpić w tym czymś na asfalt, to oznacza to ni mniej ni więcej, że KAŻDY może się nauczyć... Buheheheheheeeeeee..... :D Siemanko i do zrobaczenia kiedyś na kółeczkach... :)
Roces R300 90mm

Awatar użytkownika
XArturoX_KaFi_
Posty: 46
Rejestracja: sob kwietnia 28, 2007 7:50
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań/ Jeżyce
Kontakt:

Post autor: XArturoX_KaFi_ » wt maja 01, 2007 5:59

Caravan

http://www.zico-skating.com/forum/viewtopic.php?t=1050

Kuknij sobie tutaj :) ja już wiem ze prócz zdrowia nic już człowiekowi nie staje na przeszkodzie ja myślałem wiek 24 Lat prawie na karku stara rura jestem na zabawę na roleczkach ;) a tu proszę widać ewidentnie ze nie ma żadnych Granic wiekowych tylko Zdrówko musi być i nic więcej ;) Każdemu życzę dużo zdrowia i jak nadłózej :evil:

Awatar użytkownika
Caravan
Prześcigant 4x100mm
Posty: 301
Rejestracja: pn kwietnia 30, 2007 11:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów/Stegny
Kontakt:

Post autor: Caravan » wt maja 01, 2007 9:11

Xarturo24x pisze:Caravan

http://www.zico-skating.com/forum/viewtopic.php?t=1050

Kuknij sobie tutaj :) [CIACH!]
Pierwsza klasa! :D

A dzisiaj miałem ciąg dalszy przyswajania sobie podstaw jazdy i przyznam, że w porównaniu z dniem wczorajszym było o niebo lepiej. Zaliczyłem co prawda dwie wywrotki przy próbie hamowania, ale jazda do przodu juz jakoś idzie :wink:

A tak nawiasem mówiąc, gilbeert miał troche racji w kwestii nauki "po swojemu". Z czasem "wiatraki" się wytłumiły, a i balans nieco się poprawił. Przede wszystkim środek ciężkości przeniósł się na pięty.

I jeszcze jedno,co mnie "niepokoi". To cholernie wciąga i naprawdę można się zatracić :wink:
Pozdrawiam
Caravan
SALOMON THUNDER UFS 237EA
SALOMON CHAZ SANDS UFS 247EA
SEBA FR2 243
http://www.zut-projekt.pl

Greguus
Posty: 8
Rejestracja: czw maja 03, 2007 6:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa-Wesola

Post autor: Greguus » czw maja 03, 2007 7:44

Witam Wszystkich.

To moj pierwszy post na tym forum... Wkoncu udalo mi sie kupic rolki i dolaczyc do jezdzacych... no narazie to raczej staram sie jezdzic ;)
Dzis pierwszy dzien nauki... obtarte stopy, 3 gleby... ale powiem ze mi sie podoba i to bardzo ;)
Jakby Ktos widzial dzis na Polach Mokotowskich goscia w bialej polowce i z plecakiem to bylem ja... no jako jeszcze jeden znak rozpoznawczy dodam nieudolne proby plynnej jazdy ;)
Na poczatek rolki V300 Decathlonu i ochraniacze Go sportu :) ot zestaw niskobudzetowy ;)
Mam nadzieje ze sie wyrobie i zmienie sprzet na lepszy w przyszlym sezonie...
Jutro po pracy moze znow pojde cwiczyc...
Wczesniej poczytalem troche innych tematow z tego forum i powiem ze to bardzo ulatwia czy to wybor sprzetu, czy poczatki nauki...

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Caravan
Prześcigant 4x100mm
Posty: 301
Rejestracja: pn kwietnia 30, 2007 11:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów/Stegny
Kontakt:

Post autor: Caravan » czw maja 03, 2007 8:09

Greguus pisze:Witam Wszystkich.

[CIACH!]
Na poczatek rolki V300 Decathlonu i ochraniacze Go sportu :) ot zestaw niskobudzetowy ;)

[CIACH!]

Pozdrawiam.
Witaj!
Też jestem na etapie łamania nóg :wink: Razem raźniej he he he

Co do ochraniaczy, to ja też mam Go Sporty i powiem Ci, że nie są takie najgorsze. Juz kilka razy rąbnąłem o osfalt i doskonale ochroniły mi zarówno kolana jak i nadgarstki i dłonie. Po wczorajszych ćwiczeniach hamowania wyglądaja na dość "zmęczone", ale nadal spełniają swoje zadanie :)

Powodzenia!
Pozdrawiam
Caravan
SALOMON THUNDER UFS 237EA
SALOMON CHAZ SANDS UFS 247EA
SEBA FR2 243
http://www.zut-projekt.pl

bernihor
Posty: 35
Rejestracja: czw sierpnia 03, 2006 1:34
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: bernihor » czw maja 03, 2007 9:45

E tam bolące plecy, cierpnące nogi i inne "popularne" dolegliwości. :wink: Wszystko to powinno minąć szybciej, bądź później a jeżeli nie to trzeba dzielnie przyjąć na klatę i rolować do przodu lub tyłu w zależności od umiejętności!!! :)
Pozdrowionka, Marta

Awatar użytkownika
michał1990
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 777
Rejestracja: wt sierpnia 29, 2006 8:05
Moje rolki: powerslide c
Jeżdżę od: 04 lip 1998
Lokalizacja: warszawa - ursynów
Kontakt:

Post autor: michał1990 » czw maja 03, 2007 10:03

ochraniacze w koncu po ta sa żeby chronic niezaleznie jakiej firmy:)
poza tym lepiej na początku zniszczyc tansze niz droższe :twisted: :twisted:
Pozdrawiam
Michał Machowski

Nightskating Warszawa (www.nightskating.waw.pl)
Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie Polskater
Rollschool - szkoł jazdy na rolkach i wrotkach (www.rollschool.pl)
Rolkowa MapaWarszawy - www.rolkowamapa.pl


PunTomas
Posty: 21
Rejestracja: czw kwietnia 19, 2007 8:32
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów - Służewiec

Post autor: PunTomas » czw maja 03, 2007 11:43

Greguus pisze:Witam Wszystkich.

To moj pierwszy post na tym forum... Wkoncu udalo mi sie kupic rolki i dolaczyc do jezdzacych... no narazie to raczej staram sie jezdzic ;)
Dzis pierwszy dzien nauki... obtarte stopy, 3 gleby... ale powiem ze mi sie podoba i to bardzo ;)
Jakby Ktos widzial dzis na Polach Mokotowskich goscia w bialej polowce i z plecakiem to bylem ja... no jako jeszcze jeden znak rozpoznawczy dodam nieudolne proby plynnej jazdy ;)Pozdrawiam.
Sie masz Stefan. :D Ja się jeszcze publicznie nie odważam pokazać. :lol: Na razie ćwiczę "w pięknych okolicznościach przyrody" na Wale Zawadowskim.
Roces R300 90mm

bernihor
Posty: 35
Rejestracja: czw sierpnia 03, 2006 1:34
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: bernihor » pt maja 04, 2007 6:25

PunTomas we Wrocławiu jest "grupa wsparcia", w której PetreCave stara się wpoić wiedzę a reszta wcielać ją w życie, z różnym skutkiem :lol: Osobiście testowałam wytrzymałość ochraniacz, przetrwały a kask na szczęście nadal nienaruszony :wink: Pewnie i Wawie ( bo jak się domyślam Wał Zawadowski to właśnie stolica ) są początkujący. Rozpocznij wątek to się posypie! Bo przecież: kupą raźniej, kupy nikt nie ruszy a wymiana doświadczeń i miejsc do rolowania są bezcenne. Powodzenia w pierwszych krokach i pamiętaj, że każdy kiedyś zaczynał a przechodnie wyglądali tak: :shock:
Pozdrowionka, Marta

Greguus
Posty: 8
Rejestracja: czw maja 03, 2007 6:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa-Wesola

Post autor: Greguus » pt maja 04, 2007 8:22

Ja się jeszcze publicznie nie odważam pokazać.
Powiem szczerze ze tez bylo mi glupio... pewna rodzinka na lawce widziala wszystkie moje gleby ;/
Ale z drugiej strony widzialem duzo osob ktore takze stawialy pierwsze lub jedne z pierwszych krokow na rolkach... to motywuje... bo rolkarzy bylo wczoraj conajmniej tylu ilu rowerzystow.
Mnie sie podoba ten sport... troche bardziej wymagajacy niz jazda na rowerze... ale ja lubie wyzwania ;)
Co do ochraniaczy, to ja też mam Go Sporty i powiem Ci, że nie są takie najgorsze
Zgadzam sie, mi wczoraj prawa dlon elegancko chronily ;) bo jakas tendencje mam ze jak sie wykladam to na prawo ;)
Tylko jesli chodzi o ochraniacze nagdarstkow to z zestawu L czyli najwiekszych reszta ujdzie, ale wlasnie te ochraniacze maja jakies przydlugie paski, no i nie chronia tej czesci dlogi blizej kciuka :(
Mialem kupic Powerslidy (podobna cena) ale nie bylo akurat rozmiaru :(
One wlasnie maja dobrze wyprofilowane tez czesci plastiku tak mi sie wydaje.

PunTomas
Posty: 21
Rejestracja: czw kwietnia 19, 2007 8:32
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów - Służewiec

Post autor: PunTomas » pt maja 04, 2007 9:02

bernihor pisze:PunTomas we Wrocławiu jest "grupa wsparcia", w której PetreCave stara się wpoić wiedzę a reszta wcielać ją w życie, z różnym skutkiem :lol: Osobiście testowałam wytrzymałość ochraniacz, przetrwały a kask na szczęście nadal nienaruszony :wink: Pewnie i Wawie ( bo jak się domyślam Wał Zawadowski to właśnie stolica ) są początkujący. Rozpocznij wątek to się posypie! Bo przecież: kupą raźniej, kupy nikt nie ruszy a wymiana doświadczeń i miejsc do rolowania są bezcenne. Powodzenia w pierwszych krokach i pamiętaj, że każdy kiedyś zaczynał a przechodnie wyglądali tak: :shock:
Spoko loko, już za_niedługo mam "zmówioną" do nauki koleżankę, która dobrze jeździ - będziemy ćwiczyć "publicznie" na warszawskich Stegnach. :) A i za niedługo może pojawię się "u Sławka" ;) na Szczęsliwicach...
Roces R300 90mm

Awatar użytkownika
michał1990
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 777
Rejestracja: wt sierpnia 29, 2006 8:05
Moje rolki: powerslide c
Jeżdżę od: 04 lip 1998
Lokalizacja: warszawa - ursynów
Kontakt:

Post autor: michał1990 » pt maja 04, 2007 9:44

na Stegnach to raczej mało publicznie bo tam przeważnie nikogo nie ma 8) 8)
raz spotkałem 2 osoby tylko
Pozdrawiam
Michał Machowski

Nightskating Warszawa (www.nightskating.waw.pl)
Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie Polskater
Rollschool - szkoł jazdy na rolkach i wrotkach (www.rollschool.pl)
Rolkowa MapaWarszawy - www.rolkowamapa.pl


Awatar użytkownika
Caravan
Prześcigant 4x100mm
Posty: 301
Rejestracja: pn kwietnia 30, 2007 11:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów/Stegny
Kontakt:

Post autor: Caravan » pt maja 04, 2007 10:16

Greguus pisze: Tylko jesli chodzi o ochraniacze nagdarstkow to z zestawu L czyli najwiekszych reszta ujdzie, ale wlasnie te ochraniacze maja jakies przydlugie paski, no i nie chronia tej czesci dlogi blizej kciuka :(
A myślałem, że mnie się jakieś "trefne" trafiły. Przydługie są zwłaszcza paski trzymajace palce. Te przy nadgarstkach jeszcze jakoś ujdą. Jak widać, musi być to po prostu wada tych ochraniaczy... :?
Pozdrawiam
Caravan
SALOMON THUNDER UFS 237EA
SALOMON CHAZ SANDS UFS 247EA
SEBA FR2 243
http://www.zut-projekt.pl

Greguus
Posty: 8
Rejestracja: czw maja 03, 2007 6:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa-Wesola

Post autor: Greguus » pt maja 04, 2007 10:53

Jak widać, musi być to po prostu wada tych ochraniaczy...
Myslalem jak to rozwiazac i na pierwszy rzut oka wydaje mi sie, ze mozna przeciagnac pasek pod plastikiem i przepuscic przez otwor po przeciwnej stronie, zapinac normalnie, to skroci pasek i nie powinno rzutowac na wygode i bezpieczenstwo.
Tylko trudno przepchac zwlaszcza ten pasek przy palcach bo plastik przyszyty... ale w domu pokombinuje ;)

Awatar użytkownika
XArturoX_KaFi_
Posty: 46
Rejestracja: sob kwietnia 28, 2007 7:50
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań/ Jeżyce
Kontakt:

Post autor: XArturoX_KaFi_ » pt maja 04, 2007 7:38

Ja preferuje jazdę w ochraniaczach he he, chociaż sam ich nie używam, dlatego ze nawet jak noszę zegarek to mi przeszkadza no takim typem jestem i nic nie poradzę na to a jakiej firmy to chyba nie ma znaczenia jak się jest początkującym!! Co do jeżdżenia publicznie i upadków to powiem tak ja bym nie generalizował tego widomo upadniesz każdy się będzie śmiał, ale czy nie jest na odwrót ze nie raz ktoś upadnie i my staramy się nie śmiać a w duchu się człowiek śmieje?! Ja robie tak jak upadnę nawet jak boli strasznie wstaje i się śmieje hehehe ludzie biorą to na śmiech i się śmiejemy….

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”