SKRĘCANIE

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

poczatkujaca
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 10, 2007 6:22

SKRĘCANIE

Post autor: poczatkujaca » czw maja 10, 2007 6:29

Witam wszystkich, niedawno kupiłam sobie rolki, bardzo podoba mi się ten sport. Jednak mam mały problem ze SKRECANIEM!
delikatnie ujmując "nie zawsze mi to wychodzi tak jak chcę! ", nie mówiąc już o skęcaniu "w miejscu" :)
Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć technikę skręcania? napewno są jakies zasady wykonywania tego prawidłowo. BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ :)

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » czw maja 10, 2007 8:19

Tutaj Ariel fajnie opisał skręcanie:
http://www.zico-skating.com/forum/viewtopic.php?t=455

Ale najlepiej, jakbyś podpatrzyła kogoś. Gdzie mieszkasz?
Pozdrawiam Piotrek

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » czw maja 10, 2007 11:31

W Łodzi jest sporo osób jeżdżących na rolkach, na pewno ktoś pomoże :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :twisted: :twisted:
Pozdrawiam Piotrek

poczatkujaca
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 10, 2007 6:22

Post autor: poczatkujaca » pt maja 11, 2007 7:06

Dzięki za odpowiedź. Mieszkam niestety, albo i stety w małopolsce w małej miejscowości, Szczególnie nie ma tu dobrych warunków dla uprawiania tego sportu, ale może się to zmieni.
Tak całkowicie to nie, jest że nie potrafię skręcać, POTRZEBUJE POPROSTU ZA DUZO MIEJSCA DO TEGO ŻEBY "SIĘ WYROBIĆ" na pewno jest to śmieszne dla kogoś kto doskonale jeździ, no cóż, POZDRAWIAM WSZYSTKICH POCZĄTKUJĄCYCH :D

gilbeert
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 136
Rejestracja: pn lipca 10, 2006 8:08
Moje rolki: Rollerblade Astro 5
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: gilbeert » pt maja 11, 2007 9:18

Moje pierwsze skręcanie na rolkach wykonywałem w pozycji z szeroko rozstawionymi nogami,
przenosząc ciężar ciała na nogę zewnętrzną przy skręcie - podobnie jak skręcanie pługiem na nartach.
Przykładowy opis tej techniki jest tu a filmik demonstracyjny tutaj - A-Frame turn.
Manewr faktycznie wymaga trochę miejsca.

Bardziej zgrabna i zwrotna jest technika rowerowa opisana przez Ariela - rzuć okiem na filmik Parallel turn znajdujący się tu.

powodzenia!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”