Nierówne układanie się stopy w bucie.

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
qdlaty
Posty: 13
Rejestracja: pn sierpnia 29, 2005 12:21
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nierówne układanie się stopy w bucie.

Post autor: qdlaty » pn sierpnia 29, 2005 12:27

Cześć.
Jeżdzę na rolkach (K2 EXO 3.0 M) już godzinę i 10 minut :D
Nieźle mi idzie nawet - zero wywrotek.
Tylko problem - lewa noga przy odpychaniu często się przekrzywia. Mam takie uczucie, jak by zewnętrzna krawędź stopy była niżej i but mi się przekrzywia i zamiast jechać, odepchnąć się czy cokolwiek noga mi się wygina.
Czy można dobrać jakąś wkładkę, która by eliminowała taki dyskomfort? Może coś przyciąć i ułożyć pod oryginalną wkładkę??

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MirekCz » pn sierpnia 29, 2005 7:49

a masz dobrze, MOCNO zapiete rolki?

Wiekszosc ludzi robi ten blad, ze bardzo slabo zapina rolki i noga "lata" w bucie. Jak mocno zapniesz rolke to powinno byc dobrze.. noga moze na poczatku troche bolec, ale po kilku jazdach powinno to ustac. Sproboj.
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

Awatar użytkownika
jax900
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 100
Rejestracja: pt maja 27, 2005 12:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: jax900 » pn sierpnia 29, 2005 8:09

też mi to wygląda na nie dopięcie buta

Awatar użytkownika
młodziak
Starszy Statystyk
Posty: 92
Rejestracja: śr kwietnia 06, 2005 5:53
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: młodziak » pn sierpnia 29, 2005 9:30

A ja powiem tak - wciąż jeszcze czasem mam problemy z tym, ze koślawię lewą nogę. Z tym że raczej przy stawianiu jej niż przy odpychaniu się. Wydaje mi się że jest to kwestia słabej techniki i niewystarczającego przygotowania siłowego mieśni nóg.

Trening czyni mistrza. Ja wykonuję ćwiczenia na technikę i widzę, ze zmienia się na lepsze. Polecm np. jazdę na jednej rolce - jak nadłużej. Jest jeszcze kilka ćwiczeń, ale je trudniej opisać. Z mojego doświadczenia wynika, ze najlepszymi "dostawcami" przeróżnych ciekawych ćwiczeń są pan Ryszard Białkowski (z Elbląga) i Powerhouski (z Australii ;) , ale zagląda czasem na to forum).
SpeedSkating as a part of Adventure Racing

Awatar użytkownika
qdlaty
Posty: 13
Rejestracja: pn sierpnia 29, 2005 12:21
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: qdlaty » pn sierpnia 29, 2005 10:56

But jest dopięty ciasno aż mi oczy wychodzą!
Że to jest kwestia słabej techniki to się zgodzę, ale to też jest poniekąd problem niesymetryczności stóp.
Mam takie odczucie, że łyżwa pod butem nie leży centralnie pod stopą tylko właśnie bardziej ku wnętrzu i stąd to wykrzywianie się nogi.
Myślę, że wezmę jakąś zwykłą wkładkę do butów i odetnę nadmiar środka żeby zostawić tylko zewnętrzną część to wtedy będę miał lepsze podparcie na zewnętrzenj krawędzi.

Dzięki za uwagi !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”