Rolki do slalomu Rollerblade ?

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Kemuel
Posty: 6
Rejestracja: czw kwietnia 16, 2009 10:31

Rolki do slalomu Rollerblade ?

Post autor: Kemuel » pt kwietnia 24, 2009 7:12

Tak popatrzyłem na Corke jak jezdzi se slalmem ze sam chcem.Bedziemy razem jezdzic fristajl czy rolki Rollerblade Spark PRO spelniaja takie wymagania do takiej jazdy...dodam ze moim atutem sa lyzwy a rolkii... :?:

Do tematu skarpetek X-Socks w tym dziale

okazalo sie ze Corka ma troszke luznego buta i jak probuje jazdy na 2-kolkach to noga sie jej slizga w butku :lol:

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki do slalomu Rollerblade ?

Post autor: zico » pt kwietnia 24, 2009 7:23

Niestety te rolki nie mają przeznaczenia na slalom - za miękki bambosz na slalom. Pobawić się można w podstawy, ale niestety nic więcej.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Kemuel
Posty: 6
Rejestracja: czw kwietnia 16, 2009 10:31

Re: Rolki do slalomu Rollerblade ?

Post autor: Kemuel » pt kwietnia 24, 2009 10:36

Kurcze to u nas z tym cienko zamawiac tylko trzba bo tylko jest jeszcze firma K-2 a rolki sa podobne miękkie...Takie miasto a taka lipa z tymi sprawami wstyd

Kemuel
Posty: 6
Rejestracja: czw kwietnia 16, 2009 10:31

Re: Rolki do slalomu Rollerblade ?

Post autor: Kemuel » sob kwietnia 25, 2009 1:19

Rollerblade Twister albo Rollerblade Fusion X5 -pomylaem ze warto poczekac i smigac takimi rolkami to powinna byc wielka przyjemność i mam nadzieje ze to dobry bedzie wybor do slalomu takze.Jak myslicie :?:

Awatar użytkownika
koziar2
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 567
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 12:20
Moje rolki: Rollerblade Twister III
Jeżdżę od: 01 maja 2006
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Rolki do slalomu Rollerblade ?

Post autor: koziar2 » sob kwietnia 25, 2009 10:31

Twister na pewno, co do slalomowego zastosowania X5... testow jeszcze nie przeprowadzono :)

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Rolki do slalomu Rollerblade ?

Post autor: jarekt » sob kwietnia 25, 2009 4:23

koziar2 pisze:Twister na pewno, co do slalomowego zastosowania X5... testow jeszcze nie przeprowadzono :)
Szyne maja dobra (sztywna i bardzo krotka od rozmiaru 44,5 w dol), but nie ma jakis wiekszych brakow (moze poza klamra z zeszlorocznych twisterow) - jest sztywny i dosc wygodny a Gruby twierdzil po przymiarce i krotkim tescie w sklepie, ze wheeling na przednich kolkach wychodzi calkiem normalnie i nic nie wbija sie w łydke (cZego sie obawialem). Oczywiscie nie jest to rolka stworzona do slalomu a do freeride'u i nie oferuje wielu udogodnien znanych z Seba'ow ale na poczatek a moze nawet na znacznie dluzej wystarczylyby. Tyle w teorii bo ludzi powaznie jezdzacych slalom, ktorzy dluzej pojezdziliby w X5 na razie brak :)
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Awatar użytkownika
miko
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 125
Rejestracja: śr stycznia 30, 2008 5:19

Re: Rolki do slalomu Rollerblade ?

Post autor: miko » sob kwietnia 25, 2009 5:51

Kemuel, ale muszą być marki "Rollerblade"? :)

Valturii
Posty: 27
Rejestracja: pt marca 27, 2009 12:48

Re: Rolki do slalomu Rollerblade ?

Post autor: Valturii » wt kwietnia 28, 2009 1:19

Ja osobiście bawię się na Sparkach 2009 zwykłych i póki co nie narzekam jakoś, żeby strasznie wadziły w slalomie.. Fakt faktem, że nie potrafię jeszcze w tej kwestii cudów, ale jak się wychodzi koło 22.00 na parking przed Lidlem, rozstawia kubeczki to jazda nieziemska.. Nie chciałem kupować Rolek wyłącznie do Slalomu, bo wydawało mi się, że ograniczę sobie przez to nieco możliwości.. Trudniejsze Kwestie próbuje załapać z YouTube i wydaję mi się, że jak na pierwsze kroki (i upadki) ze slalomem na Sparki nie ma co narzekać...

Ps. I bardzo polecam te rolki swoją drogą !! Choć czasami chyba nieco żałuje że nie wziąłem PRO.. ;p A Mądry Zico doradzał, ojj Mądry.. ;)

danieljackson
Posty: 1
Rejestracja: śr kwietnia 29, 2009 7:08

Re: Rolki do slalomu Rollerblade ?

Post autor: danieljackson » śr kwietnia 29, 2009 7:10

Witam
Apropo X5 i slalomu znalazłem taki "test" : http://www.vimeo.com/4027196
Pozdrawiam

Praga
Prześcigant 4x100mm
Posty: 319
Rejestracja: sob marca 14, 2009 1:24

Re: Rolki do slalomu Rollerblade ?

Post autor: Praga » śr kwietnia 29, 2009 8:53

Na filmie mało slalomu, więcej streetu. Nie pokazali ani jednego pełnego przejazdu slalomowego. Rollerblade promuje w swoich filmach Fusion X5 jako rolkę miejską.
Z kolei Twister: http://www.youtube.com/watch?v=vGJDvOMF ... re=related ;)

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Rolki do slalomu Rollerblade ?

Post autor: jar-as » śr kwietnia 29, 2009 9:26

Valturii pisze:Ja osobiście bawię się na Sparkach 2009 zwykłych i póki co nie narzekam jakoś, żeby strasznie wadziły w slalomie.. Fakt faktem, że nie potrafię jeszcze w tej kwestii cudów, ale jak się wychodzi koło 22.00 na parking przed Lidlem, rozstawia kubeczki to jazda nieziemska.. Nie chciałem kupować Rolek wyłącznie do Slalomu, bo wydawało mi się, że ograniczę sobie przez to nieco możliwości.. Trudniejsze Kwestie próbuje załapać z YouTube i wydaję mi się, że jak na pierwsze kroki (i upadki) ze slalomem na Sparki nie ma co narzekać...

Ps. I bardzo polecam te rolki swoją drogą !! Choć czasami chyba nieco żałuje że nie wziąłem PRO.. ;p A Mądry Zico doradzał, ojj Mądry.. ;)
O rety skad takie podejscie to sa chyba najbardziej uniwersalne rolki ,i choc slowo uniwersalne zazwyczaj kojazy mi sie: uniwersalne czyli do wszystkiego i do niczego, to jednak to jest ten wyjatek ktory potwierdza regule .Moja osobista opinia to :"poprzez rolki slalomowe zwiekszasz swoje mozliwosci !!! " :mrgreen: no chyba ze wybierasz sie na maraton.... ale zawsze mozna zmienic kolka :lol:

Awatar użytkownika
miko
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 125
Rejestracja: śr stycznia 30, 2008 5:19

Re: Rolki do slalomu Rollerblade ?

Post autor: miko » czw kwietnia 30, 2009 6:17

O chłopaki szaleją w podziemnm parkingu...
Spoko clip. Chyba sponsorowany. Napewno nie wynika z niego, że RB x5 to typowa rolka do slalomu. Na dedykowaną do slalomu ta rolka zresztą przecież nie wygląda ale napewno daje radę - jak zresztą widać i słychać po różnych wypowiedziach tu i tam (opinia znaleziona na janarolki). Na sebach FR tez przecież można jeździć slalom.
A X5 IMHO wygląda na taki Freeskate. Miasto, skoki, wariactwo, slajdy, a wieczorkiem przed piwkiem mały slalomik. To może być dobra opcja dla ludzi nie końca zdecydowanych na slalom, dla nie chcącyc sie ograniczać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”