Hamowanie

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

speed
Posty: 31
Rejestracja: czw marca 24, 2011 10:56
Moje rolki: RB Fusion 84

Re: Hamowanie

Post autor: speed » sob kwietnia 23, 2011 3:12

Z mojego doświadczenia wynika że lepiej opanować hamowanie na śliskich nawierzchniach jakiś parkiet albo gładziutki beton jak w parkingach podziemnych lub coś zupełnie mega jak szlifowane płyty granitowe, czasami można spotkać takie place. Nawet wywrotka na czymś takim jest całkiem przyjemna prawie jak na lodzie. W Polsce to jest lipa ogólnie z tymi terenami o idealnej gładkości. Paryż to czysta poezja do jeżdżenia na rolkach, gładko, czysto, mnóstwo przestrzeni coś wspaniałego. A tak w ogóle to wydaje mi się że jak ktoś chce się nauczyć hamowania bokiem na dwie nogi to niech zacznie na lodowisku, tam najłatwiej wyrabia się ten ruch i postawę i uczy się jeździć bardziej technicznie niż na rolkach. Potem na rolkach można zrobić niemal identycznie to samo na parkiecie a w miarę ćwiczeń i wzrostu doświadczenia można tak zahamować na zwykłym asfalcie.
rolki: RB Fusion 84, łyżwy: Bauer Supreme one.8

Michi50
Posty: 19
Rejestracja: pt lipca 15, 2011 6:40
Moje rolki: Rollerblade Spark TC 80
Jeżdżę od: 19 lip 2011

Re: Hamowanie

Post autor: Michi50 » wt lipca 26, 2011 9:13

A ja mam jeszcze takie pytanie odnośnie hamowania :D jak hamować jadąc do tyłu? Bo hamulcem to chyba nie jest zbyt bezpieczne wtedy :)
Pozdrawiam

Michał

Awatar użytkownika
bujak
Prześcigant 4x100mm
Posty: 328
Rejestracja: śr kwietnia 07, 2010 8:54
Moje rolki: Fusion x3
Jeżdżę od: 16 kwie 2010
Lokalizacja: Pobiedziska / Poznań

Re: Hamowanie

Post autor: bujak » wt lipca 26, 2011 9:52



Jak w 1:25 :P Lepszego sposobu nie znam...
rock'n'rollki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”