Przeskok na szybkie

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

romek1
Posty: 32
Rejestracja: pt lutego 13, 2009 8:17

Przeskok na szybkie

Post autor: romek1 » śr maja 06, 2009 11:29

Przejechałem się w sobote po torze Poznań i zacząłem myśleć o spróbowaniu się w rolkarstwie szybkim.
Czy to jest uleczalne?

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Przeskok na szybkie

Post autor: MirekCz » śr maja 06, 2009 12:30

Jest... obtarcia niskiego buta szybko ciebie z tego wyleczą... na jakieś 5minut :D

Generalnie jak złapałeś bakcyla to już po tobie.. jesteś nasz ;)
A tak ogólnie co chciałbyś naprawdę wiedzieć? Czy warto? Przecież nie ma nic lepszego od śmigania 40km/h przy samej ziemi, przeskakiwania między grupami na zawodach i dawania pełnej luty do mety :)

PS.Jak chcesz sie przesiąść na szybkie rolki to bardzo pomocne są solidne podstawy techniki jazdy z rolek rekreacyjnych (perfekcyjna przekładanka, dobry krok). Na dłuższej szynie i dużych kółkach trudniej się tego nauczyć.
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

romek1
Posty: 32
Rejestracja: pt lutego 13, 2009 8:17

Re: Przeskok na szybkie

Post autor: romek1 » śr maja 06, 2009 1:28

MirekCz pisze:A tak ogólnie co chciałbyś naprawdę wiedzieć?
Czy trzeba jeździc w obcisłych trykotach ...
MirekCz pisze:Jak chcesz sie przesiąść na szybkie rolki to bardzo pomocne są solidne podstawy techniki jazdy z rolek rekreacyjnych (perfekcyjna przekładanka, dobry krok). Na dłuższej szynie i dużych kółkach trudniej się tego nauczyć.
Tego się nie boję, jest dobrze, a cierpliwości mi nie brakuje ... ćwiczy się ten slalom, ćwiczy ...
Czyli jak rozumiem jeśli swobodnie jeżdżę "rekreacyjnie" to się nie bać?

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Przeskok na szybkie

Post autor: MirekCz » śr maja 06, 2009 1:41

romek1 pisze:
MirekCz pisze:A tak ogólnie co chciałbyś naprawdę wiedzieć?
Czy trzeba jeździc w obcisłych trykotach ...
Koniecznie.. panny na to lecą :D
romek1 pisze:
MirekCz pisze:Jak chcesz sie przesiąść na szybkie rolki to bardzo pomocne są solidne podstawy techniki jazdy z rolek rekreacyjnych (perfekcyjna przekładanka, dobry krok). Na dłuższej szynie i dużych kółkach trudniej się tego nauczyć.
Tego się nie boję, jest dobrze, a cierpliwości mi nie brakuje ... ćwiczy się ten slalom, ćwiczy ...
Czyli jak rozumiem jeśli swobodnie jeżdżę "rekreacyjnie" to się nie bać?
Dokładnie. Jak będziesz miał rolki z niskim butem to z miesiąc-dwa jeździj spokojnie (trzeba sobie wyrobić mięśnie trzymające stopę w odpowiedniej pozycji - przy wysokim bucie rolka robi to za ciebie), potem można zacząć naprawdę rozwijać skrzydła.
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

romek1
Posty: 32
Rejestracja: pt lutego 13, 2009 8:17

Re: Przeskok na szybkie

Post autor: romek1 » śr maja 06, 2009 3:16

No to na razie rozpinam górę moich celli, zakładam lajkre i ciułam na rolki "szybkościowe" ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”