Jakie rolki dla pięciolatka?

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Kai
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 11, 2009 12:52

Jakie rolki dla pięciolatka?

Post autor: Kai » pn maja 11, 2009 2:12

Witam.
Postanowiłam kupiś mojemu pięcioletniemu synkowi łyżworolki. Zaczęłam rozglądać się za tematem i az głowa boli - pełno tego - a i ceny zawrotnie różne. Ponieważ mieszkam w małej miejscowości i nie mam możliwości kupienia ich w sklepie muszę bazować na necie.
Nie ukrywam, że niska cena tez jest ważna. Znalazłam rolki Spokey na allegro, poniżej link
<-------->/item630745379_reg ... ml#gallery
Powiedzcie czy są warte uwagi i wydania kasy. Jesli nie te to jakie (w granicach 200zł)
Spodobały mi się głównie dlatego że chyba mają płozę z aluminium i są regulowane, dzięki czemu za rok nie będę musiała kupić nowych.

Nadmieniam, że to baaardzo początkujący pięcioletek, o rozmiarze buta 29-30. Nie wiem czy mu się spodoba ten sport i czy będzie chciał wogóle jeździć, dlatego nie chcę wydawać dużej kasy na wstępie. Jeździć pewnie będzie kilka razy w tygodniu tak bardzo rekreacyjnie gdzieś na spacerku czy po placu.

Byłabym radzo wdzęczna za radę.

Julian
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 05, 2009 12:57

Re: Jakie rolki dla pięciolatka?

Post autor: Julian » wt maja 12, 2009 12:12

Moim zdaniem te Spokey wyglądają nieźle.
Ja kupiłem córce rolki firmy Worker, też rozsuwane: <-------->/item623629807_lek ... 28_31.html
Bardzo ładnie są wykonane ale oczywiście nie umiem powiedzieć jak się w nich jeździ. No i są różowe, co Twojemu synowi nie musi odpowiadać :)

A może wyliczytujesz te :)
<-------->/item633154395_rol ... _1_zl.html

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Jakie rolki dla pięciolatka?

Post autor: jarekt » wt maja 12, 2009 8:07

Z calym szacunkiem ale przerobilem z rodzina kilka takich "ładnie wykonanych" rolek i nie tylko rozsypaly sie po miesiacu ale jazda w nich to była istna katorga. Zero trzymania nogi, szyna potrafiaca sie wygiac sama z siebie, łozyska siadajace w zastraszajacym tempie, kolka, ktore sie ledwo tocza i znikaja w oczach itd. Zasady jakie obowiazuja w rolkach dla doroslych niestety obowiazuja takze w rolkach dla dzieci - poszukaj na forum bo bylo juz kilka postow na ten temat.
Jesli nie stac Cie na Rollerblade, K2, Rocesy albo choc Fila to moim zdaniem warto przyjrzec sie marce HotWheels robionej przez Powerslide na licencji. Wygodna, lekka i ze swietnymi kolkami w dodatku mozna kupic w cenach nie odbiegajacych od ceny badziewia. Przeszukaj forum, kiedys opisywalem swoje na ten temat wrazenia.
Pozdrawiam
jarekt
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Kai
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 11, 2009 12:52

Re: Jakie rolki dla pięciolatka?

Post autor: Kai » wt maja 12, 2009 3:43

Dzięki za rady. Zrobiłam tak jak radziłeś jarekt - zamówiłam HotWheelsy. Faktycznie cena niewiele większa a jakość mam nadzieję że o wiele lepsza.
Jak już odbiorę i synek będzie miał okazję sobie w nich pochodzić (bo z jazdą może być chwilowo gorzej :) ) to dam znać.

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Jakie rolki dla pięciolatka?

Post autor: jarekt » wt maja 12, 2009 5:27

Na poczatku niech sobie połazi w nich w domu po dywanie - niech sie oswoi i poduczy rownowagi. Powodzenia z nauka pociechy :)
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”